X

Facebook Üzerinden İnstagram Bağlantısını Kaldırmak

Facebook Üzerinden İnstagram Bağlantısını Kaldırmak

instagram facebook bağlantısı kaldırma ?

Instagram henüz Facebook'u geçememiş olsa bile, Her geçen gün ardında bıraktığı binlerce kişiyle günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformu olmaya sağlam adımlarla gidiyor.

Özellikle Mark'ın Instagram'ı satın almasıyla beraber bu sağlam adımlar hızlanmış oldu. İnsanlar arasında Instagramın, Facebook'un desteğiyle yükselişi ve popülerliğinin katlandığı genel olarak bilinir bir hal aldı.

Oluşan bu durum Instagram'ın, Facebook aracılığıyla yönetilmesinede imkan sağlar hale geldi. Açıkcası çoğumuzunda bildiği gibi bu desteğin en fazla kullanıldığı bölüm ise Instagram facebook ile giriş bölümüdür.

Bu sayede fazla zaman kaybetmeden, ekstra bilgi girişi ve benzeri şeylerle uğraşmadan, Instagram'a Facebook hesabınızla kolayca giriş yapıp kayıt olabiliyorsunuz. Bu şekilde kayıt olduğunuzda mevcut Facebook hesabınız yeni açmış olduğunuz Instagram hesabına bağlı bir hale geliyor. Bu sosyal medyaları birbirine bağlamanın faydaları olduğu gibi zararlarıda var.

Faydalarından bahsetmek gerekirse, Instagram hesabınızda paylaştığınız bir görseli, Facebook sayfanızla eşleştiğinizden tam zamanlı aynı anda paylaşabiliyorsunuz. Kısacası 2 sosyal medya hesabınızı 1 sosyal medya hesabınızdan yönetebilir hale geliyorsunuz. Tabi bu birlikteliğin iyi yanı..

Bahsettiğimiz gibi bir de kötü yanı var. Her durumda olduğu gibi bu birlikteliğinde bazı dezavantajları da mevcut. Bir çok arkadaşımız gibi sanıyorum ki sizde  bu özelliğin olumsuz yanından dolayı bu makaleyi okuyor ve bir çözüm bulmaya çalışıyorsunuz.

Bu olumsuzluklardan kurtulmak isteyen okurlarımız için kurtuluş var.. Öncelikle kayıt olurken veya daha sonrada facebookla bağdaştırdığımız instagram hesabımızın bağlantılarını kaldırmamız gerekiyor. Söyleyeceğimiz adımları dikkatlice yapmanız durumunda, hesaplarınız arasındaki bağlantıyı kaldırmış olacaksınız.

Öncelikle Facebook hesabımıza giriş yapıyoruz. Daha sonrasında ''Ayarlar'' bölümüne giriyoruz. Ayarlar bölümünden ''Uygulamalar'' kısmına giriyorsunuz ve bu kısımdan Facebook hesabınıza bağlı olan bütün uygulamaları görebilirsiniz.

Buradan Instagram'ı kaldırmanız aradaki bütün bağlantıyı koparmış olmanız anlamına gelecek...

Şimdi aklınıza gelen diğer soruyu cevaplama başlayalım. Peki Bağlantıyı kopardık..

Instagram hesabıma nasıl gireceğim ?

Çok güzel bir soru, bizde güzel bir şekilde yanıtlayalım o halde..

Mevcut kullanıcı adınızı biliyorsunuzdur. Bizim ihtiyacımız olan şey instagram şifreniz. Bunu nasıl elde edeceğiz?

Şifremi unuttum kısmına gelip, Facebook hesabınızdaki mail adresine yeni şifre talebi yollamanız olacaktır.

Eposta adresinize gelecek linke tıklayıp yeni şifrenizi belirledikten sonra bağımsız bir şekilde sosyal medya hesaplarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.