Bilinmeyen Ağ Hatası Kesin Çözüm [2023]

Bilinmeyen ağ hatası kesin çözüm birçok bilgisayar kullanıcısı ve mobil cihaz kullanıcılarının en çok karşılaştıkları konuların başında bilinmeyen ağ hatası sorunu gelmektedir.


Bilinmeyen Ağ Hatası Kesin Çözüm

Instagram Bilinmeyen Ağ Hatası Nedir ?

  Bu sorunun ortaya çıkmasının en temel nedeni internet bağlantısından kaynaklanıyor. Kullanıcılar bu sorun ile en çok Instagram’da iken karşılaşabiliyorlar. Bu sorun kullanıcıların canını fazlası ile sıkıyor. Sosyal medya uygulamalarında durduk yere bu tür hataların çıkması biraz can sıkıcı olsada instagram takipçi satın al işlemi gerçekleştiren insanların çoğu bu konularda oldukça bilgili olsa gerek. Bunun sebebide sosyal medya ile daha fazla ilgileniyor olmalarıdır.

Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Hatası Neden Oluşur?

  Yazımıza başlamadan önce en çok merak edilen konulardan birisi olan Instagram’da akış yenilenemedi hatası ve çözümü adlı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

  Bu sorunun temel nedeni internet bağlantısındaki sorunlardır. Kullanıcıların bu sorun için kendi cihazları ile ilgili bir sorun olmadığını bilmeleri gerekiyor. Cihazların haricinde tam anlamı ile internet bağlantısına bağlı olarak gelişen bir sorun olarak dikkat çekiyor. Kullanıcıların bu sorun ile karşılaşmasının ana nedeni internet bağlantısının çok zayıf olduğu yerlerde ya da devletin Instagram’a müdahale ettiği durumlarda daha sık bir şekilde ortaya çıkıyor. Böyle bir durum neticesinde Instagram sunucusunun sıfırlanması nedeni ile bilinmeyen ağ hatası gibi sorunlar meydana geliyor.

Kullanıcılar bu hata ile karşılaştıklarında bir kaç dakika Instagram’a bağlanma hatası yaşarlar ve erişim sorunu ile karşılaşırlar. Kullanıcılar bu sorun nedeni ile Instagram’a erişim sağlayamazken sorunun çözümü için sayfanın yeniden yüklemeleri gerekiyor. Sayfanın yeniden yüklenmesi ile birlikte kullanıcılar Instagram hesaplarına yeniden erişim sağlayabiliyorlar.

Bilinmeyen Ağ Hatasının Çözümü Nedir?

  Bilinmeyen ağ hatasının çözümü oldukça basittir. Bu sorun birkaç yöntem ile çözüme kavuşabiliyor. Ancak bu yöntemlerin başarılı olması durumu Instagram’ın kendi içerisinde herhangi bir sorun olmadığı durumlarda kesin çözüm veriyor. Yani Instagram uygulamasının dünya genelinde sunucu hatası mevcut ise anlatılan tüm yöntemler etkili olmayacaktır. Böyle bir durumda genel sorunun çözüme kavuşmasının beklenilmesinden başka bir çözüm yolu bulunmuyor.

Eğer ki sorun internet bağlantısından kaynaklanan bir sorun ise böyle bir durumda iki yöntem uygulanabiliyor. Bunlardan birisi DNS ayarlarını değiştirmek bir diğeri de VPN kullanmaktır. Ancak VPN yerine genellikle DNS kullanılıyor çünkü VPN için bir başka uygulama kullanılması gerekiyor. Böyle bir üçüncü uygulamaya gerek duymamak için DNS yöntemini kullanarak bu sorunun çözümü daha pratik oluyor.

DNS Ayarlarının Değiştirilmesi

  DNS ayarlarının değiştirilmesi için öncelikle mobil cihazların ayarlar kısmına gelinmesi gerekiyor. Ayarlar sekmesinden de Wifi sekmesine tıklanır. O an için bağlı bulunan ağın yanında yer alan info bölümüne tıklanması gerekiyor. Açılan DNS ayar parametrelerine 8.8.8.8 boşluk ve 8.8.4.4girerek sol üst kısımda yer alan Wifi butonuna yeniden basılır.

Bilinmeyen Ağ Hatası Kesin Çözüm sorunun çözümü böylelikle sorun tam anlamı ile çözülmüş olur. Bu tarz karşılaştığınız sorunları yorumlar alanından belirtebilirsiniz 🙂

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir