Facebook Hesabı Açma

Facebook Hesabı Açma ile son zamanların popüler uygulaması olan Facebook hakkındaki bütün bilgiler için doğru yerdesiniz.


Facebook hesabı nasıl açılır?

Sosyal medya uygulaması Facebook, kullanıcıların birbirleriyle mesajlaşmasını sağlayan ve bilgi alışverişinde bulunmasını sağlayan bir sosyal medya mecrası haline gelmiştir. Aylık 2,3 milyar aktif kullanıcı sayısıyla ve kullanıcıların yapmış olduğu paylaşımlarla beraber “sosyal medya” kavramının hayatımıza girmesini sağlayan Facebook uygulamasının kullanımı da oldukça basittir. Bunların yanı sıra yeni facebook hesabı açmak istiyorum diyorsanız aşağıdaki adımları yapmanız yeterli olucaktır.

Facebook hesabı açmadan önce bir diğer yazımız olan Facebook Sayfa Oluşturma adlı makalemize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Facebook kaydol yeni hesap oluştur ile kendi profil hesabınızı oluşturarak platformunun içinde yerinizi alabilir ve böylece eklemiş olduğunuz arkadaş listesi ile gönderi, fotoğraf, video, konum vb. gibi içerikler paylaşımında bulunabilirsiniz. Facebook açmak istiyorum ama açamıyorum diyorsanız yapmanız gerekenler aşağıdaki bir kaç basit yöntem ile  tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Otomatik facebook hesabı açma işlemlerinizi yapabilmeniz için ilk olarak internet bağlantısı olan akıllı telefonunuz veya bilgisayarınız üzerinden Facebook hesap açmaişlemilerini yaparak kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Bilgisayar Üzerinden Facebook Hesabı Açma

Bilgisayardan Facebook hesabı açma işlemlerinizi bilgisayarlarınız üzerinden de kolayca yapabilirsiniz. Yeni bir Facebook hesabı oluşturabilmek için ilk olarak masaüstü veya dizüstü bilgisayarınız üzerinden internet tarayıcınızı açınız. Açmış olduğunuz tarayıcınızın adres çubuğuna facebook açma sitesi olan facebook.com yazarak Facebook Kaydol yapınız. Ardından aşağıdaki gibi açılan ekrana bilgilerinizi giriniz. Facebook hesabınızı oluştururken sizden aşağıdaki 5 bilgiyi girmeniz gerekmektedir.

  1. Adınız ve soyadınız.
  2. Cep telefonu numaranız veya e-posta adresiniz.
  3. Hesaba giriş yaparken kullanacağınız şifreniz.
  4. Gün, ay ve yıl şeklinde doğum tarihiniz.
  5. Cinsiyetiniz.
hesaba giriş yaparken kullanacağınız şifreniz

Facebook hesap bilgilerinizi doğru alanlara girdikten sonra ekranınızın altında bulunan  “Kaydol” etiketli butona tıklayarak Facebook hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Facebook hesabınızı oluştururken e-posta adresinizi kullandıysanız, e-posta adresinize hesabınızın onaylanması için bir onaylama kodu gelicektir. E-posta adresinize girerek size gelen maili açarak hesabınızı onaylayarak hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

 Facebook hesabı açma esnasında e-posta adresinizin yerine cep telefonu numaranızı girdiyseniz, cep telefonunuza gelen doğrulama kodunu girmeniz gereken yeni bir ekran açılacaktır. Buraya telefon numaranıza gelen kodu girerek Facebook’a kaydolma işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

E-posta adresiniz veya telefon numaranız üzerinden onaylaşmış olduğunuz Facebook hesabınızı böylelikle aktif bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Facebook hesap açma işlemleri bu kadar! Bilgisayaranız üzerinden bu işlemleri uygulayarak da sizde sınırsız facebook hesabı açma ile hesabınızı oluşturarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Telefon Üzerinden Facebook Hesabı Açma

Masaüstü veya dizüstü bilgisayarınız bulunmuyorsa akıllı telefonlarınız üzerinden Telefondan Facebook hesabı açma ile hesabınızı açabilir ve Facebook hesabınızı aktif bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Facebook nasıl açılır telefondan diye merak ediyorsanız yapmanız gerekenler ilk olarak iOS veya Android işletim sistemi cihazlarınıza Facebook uygulamasını indirmeniz gerekicektir. Telefonunuzda Facebook uygulaması yoksa AppStore veya GooglePlayStoreüzerinden uygulamayı indirebilirsiniz. Facebook uygulamasını aşağıdaki bağlantıları kullanarak da telefonunuza indirebilirsiniz.

sınırsız facebook hesabı açma

Facebook uygulamasını telefonunuza yüklediyseniz Hesap Açma işlemlerlerinize başlayabilirsiniz. Bu işlemleri yapabilmeniz için ilk olarak cihazınıza indirdiğiniz Facebook uygulamasını açınız. Ardından açılan ekrandan “Facebook’a Kaydol” bağlantısına dokunarak hesap açma işlemlerinizi başlatın. Facebook’a Kaydol bağlantısınıza tıkladığınızda açılan ekrandan “Başla” düğmesine dokununuz. Başla düğmesine bastığınızda sizden cep telefonu numaranızı isteyen yeni bir pencere açılacaktır. Açılan ekrandan gerekli alanlara telefon numaranızı girdikten sonra “Devam” düğmesine tıklayarak hesabınıza ait sizden istenen bilgileri girerek hesabınızı oluşturabilirsiniz. Bu işlemler sayesinde telefonunuz üzerinden hesabınızı aktif bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

facebook nasıl açılır telefondan

Facebook Hesabı Açma ile ilgili yazmış olduğumuz makalemizin sonuna geldik. Facebook hesap silme işlemlerinizi gerçekleştirmek için blog sayfamız üzerinden makalelerimize göz atabilirsiniz.Konuyla ilgili bir problem ile karşılaşmanız durumunda yorum formunu doldurarak bize iletebilirsiniz.

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir