Facebook’a Nasıl Kayıt Olunur? – 2020 Güncel Anlatım

Merhabalar, sevgili Instakib Blog okuyucuları, Okurlarımızın ve Google arama motorunda çoğu kişi tarafından sıklıkla arattığı sorunlardan birisi olan Facebook hesabı nasıl açılır hakkında yazı yazma ihtiyacı duyduk.

Facebook uygulaması Amerikalı girişimci Mark Zuckerberg tarafından 2004 yılında henüz öğrenci iken kurulan bir sosyal medya platformudur. Bu platforma sürekli olarak yeni özellikler eklenerek kullanıcılar tarafından sevilerek kullanılmasına olanak sağlamıştır. Durum böyle olunca da yaklaşık 1.5 milyar kullanıcı Facebook uygulamasına kayıt olup uygulamayı kullanmakta. Okurlarımızın da merak ettiği ve sık şekilde yoğun kullanılan Facebook uygulaması için bu makalemizde Facebook’a nasıl kayıt olunur hakkında bazı araştırmalar yapıp size aktarmak istedik. Peki Facebook Hesabı Nasıl Açılır?

Facebook’a Nasıl Kayıt Olunur?

1- Facebook uygulamasına kayıt olabilmeniz için ilk başta telefonunuzun veya bilgisayarınızın internet tarayıcısından arama motoruna www.facebook.com adresini yazın ve siteye giriş yapın.

2- Açılan ekranda sağ üst tarafta bulunan ‘’Hesap Aç’’ adına bazı kayıt bilgileri istenecektir. Bu bilgiler aşağıdaki resimde de mevcuttur.

Facebook Hesabı Açma – 2020 Instakib

3- Facebook platformuna kayıt olabilmeniz için sizden mail adresiniz veya da cep telefon numaranızı eklemeniz gerekecektir. Bu alana hem telefon numaranızı hem de mail adresinizi ekleyebilirsiniz. Telefon numaranızı bu alana eklemek istemiyorsanız hotmail veya gmail uzantılı bir mail adresinizi ekleyebilirsiniz. Mail adresiniz ile kayıt yaptıktan sonra hesabınızın onaya alınması için sizden yine de telefon numarası istenecektir. Facebook uygulamasına telefon numaralarını paylaşmak istemeyen kullanıcıların bu konuda hiç şüphe duymalarına gerek yoktur. Facebook uygulaması tamamen güvenilir olup numaranızı 3. bir kişiyle asla paylaşmaz ve ihtiyaç duyulmaması halinde telefonunuza SMS olarak mesaj iletmez.

4- Ekranınızdaki Adın, Soyadın, Cep telefonu numarası veya e-posta, Yeni şifre, Doğum Tarihi ve Cinsiyet alanlarına tüm doğru bilgilerinizi girdikten sonra yeşil renkli “Kaydol” butonuna tıkladığınız vakit yeni Facebook hesabınız açılmış olacaktır. Açılan hesabınızdan telefonuzdaki kayıtlı kişilerin Facebook hesaplarına ulaşabilirsiniz. Gmail eklediğinizde de Arkadaş ekleme işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz. Bulamadığınız arkadaşlarınız olursa ekrandaki arama butonundan İsim soy isimlerini aratıp bularak arkadaşlık isteği gönderebilirsiniz.

5- Facebook hesabınızı onaya alabilmeniz ve daha sonrası için şifrenizi unutmanız gibi durumlarda sizden cep telefon numaranızdan veya da mail adresinizden onaylama yapmanızı isteyebilir. Şifrenizi unuttuğunuzda kayıtlı olan mail adresinize yada telefon numaranıza kod gönderimi yapılacaktır. Tüm bilgilerinizi onayladıktan sonra hesabınızı gönül rahatlığıyla kullanmaya devam edebilirsiniz.

Facebook Kayıt İşlemleriniz Tamamlandıktan Sonra;

Facebook Kaydol işlemlerinizi tamamladıktan sonra, hesabınızın Takipçi, Sayfa Beğeni, Paylaşım Beğeni, Yorum ve Yorum Beğeni gibi paylaşımlarınızın etkileşimlerini arttırmak isteyebilirsiniz. Bu bağlamda profesyonel olarak destek verdiğimiz tüm Facebook paketlerimize aşağıdaki linkten ulaşabilir hesabınızın tüm ihtiyaç olduğu hizmetlere ulaşabilirsiniz.

Facebook Paketlerimiz: https://www.instakib.com/facebook-paketlerimiz

Facebook Kaydol işlemleri hakkında yazmış olduğumuz yazının sonuna geldik. Karşılaştığınız tüm sorunları yorum yaparak ekip arkadaşlarımızdan yardım alabilirsiniz. Saygılarımızla 🙂

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir