Instagram Anket Özelliği [Güncel – 2023]

Instagram, son zamanlarda oldukça popüler hale gelen hikaye bölümüne ‘anket’ özelliği adını verdiği yeni bir çıkartma eklemiştir. Instagram son güncellemesiyle beraber kullanıcılarına hikaye’den anket yapabilme özelliğini duyurmuş bulunmaktadır.


Günümüzde şüphesiz en sık kullanılan sosyal medya platformu Instagram’ın olduğunu söyleyebiliriz. Sürekli yeni güncellemeler yapan Instagram anket güncellemesi ile bir kez daha şaşırttı. Instagram’a anket özelliği geldi.

Anket özelliğinin yanı sıra güncelleme ile gelen Instagram IGTV Özelliği hakkında yazmış olduğumuz makalemize burdan ulaşarak özellik hakkındaki tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Instragram anket özelliği nasıl kullanılır? Instagram’da anket nasıl yapılır?

      INSTAGRAM ANKET ÖZELLİĞİ NASIL KULLANILIR?      

Son güncelleme ile birlikte kullanıcılar Instagram’da anket özelliği nasıl yapıldığı hakkında merak konusu duymuştur.

Instagram anket sonuçları nasıl belli oluyor?Instagram’da yeni gelen anket özelliğinde verilen oyları kim görebilmektedir? İşte Detayları. 

 Instagram’da anket özelliğini kullanabilmek için ilk olarak Instagram hikaye kısmına giriniz, ardından yapacağınız anket’in konusu hakkında fotoğrafını çekmeniz gerekmektedir. Ekranın sağ üst köşede bulunan gülen surat ifadesine tıkladıktan sonra anket yazan ifadeye tıklayınız.

instagram anket özelliği

Burada “soru sor” ve alt tarafta cevap kutucukları çıkmaktadır “soru sor” kısmına sorunuzu yazdıktan sonra “evet hayır” yazan kısma sorunuzun cevabına uygun olan cevapları yazdıktan sonra hikayenizi paylaşabilirsiniz. Hikaye kısmına fotoğraf veya video ekleyip anket seçeneğini seçilebilmektesiniz.

Paylaşmış olduğunuz hikayenizi belli bir zaman zarfı sonrasında hikayenizi kimlerin görüntülediğini, toplam oy sayısını, kimlerin oy verdiklerini , ve kimlerin seçimini hangi tercihten yana kullandığını detaylı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Birisi anketinize cevap verdiğinde herhangi bir zamanda hangi cevabın önde olduğu anketin üzerinde veya alt kısımdan öğrenebilirsiniz.

GÜNCELLENDİ

Instagram Hikayeler Anket İçin Emoji Slider Çıkartması!

  Sürekli yeniliklerle kullanıcılarının karşısına çıkan Instagram’ın hikaye anket özelliğinden sonra çıkardığı gözdesi hikaye anket emoji slider çıkartması. Bu özellik sayesinde hikayelerinize istediğiniz yazı ve o yazıya istediğiniz emojiyi koyabilirsiniz. Takipçileriniz de sizin seçtiğiniz emojiyi kaydırarak size cevap vermektedir. Bir nevi o emoji ile hikayelerinize puan vermektir.

Emoji Slider’ı kullanmak oldukça kolaydır. Bunun için yapmanız gereken paylaşacağınız hikayeye çıkartma kütüphanesinden bu özelliği eklemek. Sonra kütüphanedeki dilediğiniz emojiyi seçerek üstüne dilediğiniz yazıyı ya da soruyu yazıp paylaşın. Bırakın gerisi takipçilerinize kalsın.

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir