Instagram Beğenilerini Gizleme

Son zamanlarda Instagram kullanıcılarının en merak ettiği özellik instagram beğeni gizleme özelliğidir. Sosyal medya platformlarında en sık kullanılmaya aday olan Instagram, kullanıcıları için düzenli olarak yeni özellikler geliştirmektedir. Bu nedenle de içerik paylaşımı denince ilk akla gelen mecra Instagram uygulamasıdır. Instagram zaman geçtikçe fotoğraf ve video paylaşmanın yanı sıra Story, Reels gibi yeni özellikler de barındırmaya başlamıştır. Son olarak Facebook’u da satın alarak bu uygulamanın kullanım oranı gün geçtikçe artmış durumdadır.

Instagram yakalamış olduğu bu büyüme oranını giderek daha da yükseltmek için çalışmalarını devam ettirmektedir. Hem kullanıcılarının memnuniyetini arttırmayı hem de yeni kullanıcıları platforma eklemeye hedefleyen Instagram uygulaması, son olarak kullanıcılarına Instagram beğeni sayısı gizleme özelliğini de uygulamaya dahil etmiştir. Durum böyle olunca da kullanıcılar bu özelliğin ne olduğunu ve nasıl kullanabileceklerini merak etmektedirler.

Instagram Kullanıcılarına Neler Sunuyor?

Instagram geliştirmiş olduğu yeni özellikler ile kullanıcılarına birçok ayrıcalık sunmaktadır. Bu özellikler sayesinde kullanıcılar uygulama ayarlarından profillerini daha kişisel hale getirebiliyor. Profil ayarlarındaki gizli hesap özelliği sayesinde takipçisi olmayan kullanıcılara paylaşımlarını gizleyebiliyor veya da açık hesap haline getirerek bütün kullanıcıların görebileceği bir hesaba sahip olabiliyorlar. Bu tarz ayrıcalıklar sayesinde Instagram uygulaması günümüzde sosyal medya kullanıcıları açısından en yaygın bilinen ve kullanıcıların en sık kullandığı özellikler bu mecradadır.

Instagram uygulaması yaygın olarak bilinen bu özellikleri dışında, kullanıcılarına başka ayrıcalıklar da sunmaya devam ediyor. Kullanıcılar hesap ayarlarından kendi istekleri ile yapmış olduğu ayarlamalarla oluşturdukları profillerini şimdilerde ise beğeni ve yorumları için de ayarlayabiliyorlar. Kullanıcılar paylaştığı fotoğraflar ve beğeniler için de bir kaç farklı ayarlamalar yaparak tamamen kendi tercihleri ile hesaplarını kişiselleştirebiliyorlar. Kullanıcılar bu güncel ayarlar ayrıcalığı sayesinde Instagram beğenileri görünmez kılınabilirler. Çoğu kişi tarafından dikkat çeken ve kullanıcılarda merak uyandıran beğeni gizleme özelliği oldukça kullanışlı ve basit işlemdir.

Instagram Beğeni Gizleme

Instagram Beğeni Gizleme Nasıl Yapılır?

Instagram uygulamasında beğeni gizleme işlemi oldukça basit bir şeydir. Instagram hesabınızdaki gönderilerin beğeni sayılarını gizlemek için aşağıdaki basit adımları yaparak kapatabilirsiniz.

  • Beğeni sayısını gizlemek istediğiniz paylaşımınızın sağ üst tarafında bulunan üç noktaya tıklayın.
  • Açılan sayfadan “Beğenme Sayısını Gizle” seçeneğine tıklayınız.
  • Bu işlemlerin ardından paylaştığınız bu gönderiye kullanıcılar kaç beğeninin geldiğini göremeyecek.

Instagram hesap ayalarından bu işlemler yapıldıktan sonra kullanıcının paylaştığı gönderinin beğenileri ve yorumları hareketler sayfasında da görüntülenemez. Bunlara ek olarak Takip ettiklerim sayfasında da görüntülenemez.

Instagram beğeni gizleme özelliği sayesinde ne bir kullanıcı başka bir kullanıcının gönderisindeki beğeni sayılarını görebilecek ne de bir başkası bu kullanıcının gönderisindeki beğeni sayılarını görebilecek. Instagram beğeni gizleme özelliği sayesinde kullanıcıların paylaşılan gönderilerin dikkate aldıkları beğeni sayısından çok paylaşımın içeriğine odaklamaya çalışan Instagram gün geçtikçe bu hedefine yaklaşıyor.

Instagram beğeni gizleme özelliği hakkında merak ettiğiniz diğer tüm ayrıntılar için bize ulaşarak sorularınıza çözüm bulabilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle 🙂

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir