Instagram’da Ağır Çekim (Stop-Motion) Özelliği (GÜNCELLENDİ)

Instagram’da Ağır Çekim (Stop-Motion) Özelliği sayesinde kullanıcılar eğlenceli videolar çekme imkanı elde etmişlerdir. Instagram’da Stop-Motion Nedir ? Nasıl Kullanılır ?


Instagram Ağır Çekim Özelliği hakkında yazmış olduğumuz yazımıza geçmeden önce okurlarımız arasında merak edenler vardır diye düşündüğümden yeni bir özellik olan Instagram Odak Özelliği (Güncellendi) hakkında tüm bilgilere Blog sayfamız üzerinden veya bu bağlantı ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Instagram’da Stop-Motion Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Stop-Motion Özelliği Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

  Dünyanın en popüler sosyal paylaşım sitesi olan Instagram düzenli olarak kullanımında artış göstermektedir. Instagram’ın bu kadar popüler ve kullanımlarındaki artışın en önemli sebeplerinden birisi de fotoğraf paylaşımlarının özel olması ve kullanıcılar tarafından sıkça kullanılmasıdır.

Instagram’ın fotoğraf paylaşımlarında yakaladığı popülerliği video paylaşımında da yaygınlaştırmıştır.Yapmış olduğu yeniliklerle beraber video paylaşımına da yeni bir renk getirmiştir. Artık Instagram da fotoğraf paylaşımı kadar video paylaşımıda kullanıcılar tarafından sıkça kullanılmaktadır.

Yapılan yeni özelliklerle beraber gün geçtikçe kullanımında artış gösteren ve bu alanda bünyesine farklı özellikler ekleyen Instagram eklediği farklı bir yenilikle kullanıcılarının ilgi ve beğenisini toplamıştır. Super Zoom özelliği ile herkesi şaşırtan Instagram, son olarak da hikayeler kısmına Stop-Motion (Ağır Çekim) özelliğini eklemiştir.

ınstagram ağır çekim özelliği

  Instagram Stories(hikayeler) kısmına yeni gelen Stop-Motion özelliği sayesinde kullanıcılar eğlenceli video çekme imkanı elde etmişlerdir. Peki, Instagram hikayelere yeni eklenen Stop-Motion Özelliği Nedir? Nasıl Kullanılır? Detaylar…

İphone 5s ile birlikte gelen Ağır çekim (Slow Motion) özelliği kullanıcılara yine bambaşka videolar çekmelerine yardımcı olmaktadır. Ağır çekim ile çekeceğiniz  videolarda hızlı gelişen bir olayı veya giden objeyi çektiğinizde ortaya ilginç görüntüler çıkarabilirisiniz. Instagram’da ağır çekim artık  İphone cihazı sayesinde yeni bir akım kazanmıştır.

Stories (hikayeler) özelliği sayesinde etkileşiminde son derece artış meydana getiren Instagram, hikayeler kısmına Stop-Motion özelliğini ekleyerek bu sayede kullanıcılarına son derece eğlenceli ve keyifli videolar ortaya çıkarabilme fırsatı tanıyor. Bu yeni özellik ile peş peşe çekmiş olduğunuz fotoğraflarla Instagram hikayelerinize Stop-Motion özelliğini ekleyebilirsiniz.

ınstagram stop motion özelliği

Instagram Stop-Motion Özelliği Nedir ?

  Instagram’da Ağır Çekim (Stop-Motion) Özelliği , birden fazla fotoğraf çekilerek tüm fotoğrafların birleşimi ile GIF uzantılı videoların oluşturulmasıdır. Tabi aslında fotoğraflar birleşmiyor ve hikayeler bölümünde tüm paylaşımlar hızlı hızlı geçtiğinden dolayı atmış olduğunuz hikaye GIF uzantılı kısa bir video gibi gözükmektedir.

Instagram’da Stop-Motion Özelliği Nasıl Kullanılır ?

  Instagram’ın yeni gözdesi olan Stop-Motion özelliğini kullanabilmek için uygulamanın son sürümünü telefonuza yükledikten sonra hesabınızın sol üst köşesinde bulunan hikaye bölümüne tıklamanız gerekmektedir. Açılan Hikaye bölümünün alt kısmında yer alan Eller Serbestkategorisinin yanında yer alan Stop-Motion ekranına geçiş yapın ve fotoğraf çekimlerinize başlayın.

Fotoğraf çekimini bitirdikten sonra çektiğiniz fotoğraflara yazı, etiket ve çıkartma ekleyebilirsiniz. Efekt özelliklerini ayarlayabilir. GIF’ı galerinize kaydedebilirsiniz. Fotoğraf çekme işlemini bitirdikten sonra üst kısımda bulunan “Bitti” tuşuna basarak hikayeyi hazır hale getirebilirsiniz. Ön izlemeyi yaptıktan sonra hikayeyi arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz. 

Instagram’da Ağır Çekim (Stop-Motion) Özelliği hakkında yazdığımız makelenin sonuna geldik. Bir sonraki makalemizde görüşmek dileğiyle 🙂

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir