İnstagram’da Engelleme

İnstagram milyonlarca insanın video ve fotoğraf paylaşımı yaptığı sosyal medya alanlarından birisidir. İlk etapta çok fazla insanlar tarafından rağbet görmemiş olsa da son birkaç yıl içerisinde oldukça yaygınlaşarak diğer sosyal medya alanlarını geride bırakmayı başardı.


İnstagramda Engelleme

Dünyanın her yerinden insanın başka insanlarla rahatlıkla karşılıklı olarak paylaşımlarda bulunabildikleri ve oldukça güvenli bir ortam olan instagram barındırdığı kültür çeşitliliği ile de son derece dikkat çekiyor.

İnstagram takipçi satın al ile paylaşım adına sizlere birçok imkanı sunan ve insanlarla çok rahat bir şekilde iletişim kurmanızı sağlayan bir alan. Buradan insanlara takip isteği yollayabilir, takipçilerinizi arttırabilir, videolar paylaşabilir, kendi çektiğiniz ya da hoşunuza giden birçok fotoğrafı paylaşabilirsiniz.

İnstagramda Rahatsız Edilme

İnstagram takipçi satın al benzeri birçok artısı olsa da bu ortamda da insanlar sahte hesaplarla ya da aleni bir şekilde başka insanları rahatsız edebiliyorlar. Özellikle de bayanların böyle ortamlarda daha sık olarak rahatsız edildikleri bilindiği için instagram güvenlik amaçlı olarak engelleme ve şikayet etme tercihlerini de insanlara sunuyor.

İnsanlar tarafından rahatsız edilmek istemiyorsanız öncelikle hesabınızı gizli hesap durumuna getirebilirsiniz. Bu hesabın gizliliği ile diğer insanlar sizlere takip gönderdiklerinde siz onları kabul edene kadar onlar profilinizde paylaştıklarınızı göremiyorlar. Israrla kabul etmek istemediğiniz insanlardan takip isteği alıyorsanız bu insanları engelleyebilirsiniz.

instagramda engelleme

İnstagramda Engelleme Nasıl Yapılır?

İstemediğiniz halde insanlar sizi oldukça fazla rahatsız ediyorsa bu insanları engelleyerek sizlere huzursuzluk vermelerinin önüne geçebilirsiniz. İnstagramda engelleme için yapmanız gereken sizi rahatsız eden ya da sürekli olarak mesaj ve istek gönderen insanın profiline giriyorsunuz. Burada sağ üst köşede bulunan üç noktayı tıklayarak kişiyi engelle bölümünü seçiyorsunuz. Bu alanda aynı zamanda şikayet bölümü de bulunuyor. Eğer rahatsız edilme çok ileri safhada ise bunu instagrama şikayet de edebilirsiniz.

İnstagramda Engellenen Paylaşımlarınızı Görebilir mi?

İnstagram üzerinden engellediğiniz insanlar paylaşımlarınızı göremezler. Hatta yalnızca paylaşımlarınızı değil sizin instagram üzerindeki profilinizin tamamını göremezler. Bu insanların sizinle yeniden iletişim kurmak istediklerinde yeni bir instagram hesabı açmaları gerekiyor. Her seferinde farklı hesapla karşınıza geldiklerinde sürekli olarak engelleyebilirsiniz.

Engellenenler Engellendiklerini Anlayabilir mi?

Kişiler sizlerin onları engellediğinizi anlayabilmeleri için özel olarak araştırma yapmaları gerekiyor. Örneğin kendi takipçi ya da takip edilenler listesinde sizi görememesi gerekiyor. Sonrasında farklı bir instagram hesabından sizi araştırması ve kendisinde görünmeyen profilinizin başka hesapta görünebiliyor olması gerekiyor. Ancak normal olarak engellediğiniz ve büyük sorunlar yaşamadığınız insanlar kolay kolay engellediğinizi anlamazlar.

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir