Instagram’da Grup Nasıl Oluşturulur?

Instagram’da Grup Nasıl Oluşturulur? ile son zamanların popüler uygulaması olan Instagram’da grup kurma hakkındaki bütün bilgiler için doğru yerdesiniz.


  Sosyal medya devi Instagram 2013 yılında uygulamaya getirmiş olduğu DM özelliğini yeniden güncellemiş bulunmaktadır. Kullanıcılar arasında sıklıkla kullanılan DM özelliği Instagram’ın yeni getirmiş olduğu Grup Kurma özelliği sayesinde tıpkı WhatsApp‘da olduğu gibi kullanıcıların grup kurarak arkadaşlarıyla grup içerisinde konuşabilmelerine instagram grupları ile olanak sağlamaktadır. Bununla beraber Instagram’da grup oluşturma özelliği sayesinde, uygulama içerisinden arkadaş gruplarınız ile konuşabiliyorsunuz.

Instagram yapmış olduğu özellikleri uygulama içerisinde kullanıcıların kullanımına sunmaktadır. Instagram’ın yeni getirmiş olduğu Grup oluşturma özelliğinin amacı Instagram DM özelliğinin daha sık kullanılması ve  zenginleştirilmiş olmasıdır. Peki Instagram’da Grup Nasıl Oluşturulur? İnstagramda sayfa nasıl kurulur?

Instagram Direct’te Grup Oluşturma Nasıl Yapılır?

Peki instagram grup kurma nasıl yapılır? Instagram Direct’te grup oluşturmak için ilk olarak gruba 2 kişiyi eklemeniz gerekmektedir. Instagram’da yeni bir grup konuşması oluşturmak için:

 1. Instagram hesabınızın sağ üst köşesinde bulunan mesaj ikonuna (DM) dokununuz.
 2. Açılan ekrandan sağ üst kısmıda bulunan simgesine dokununuz.
 3. Grup oluşturmak için 2 veya daha fazla kişiyi seçin ve ardından İleri’ye dokunun.
 4. İleri sekmesine tıkladıktan sonra bir instagram gruba mesaj atma ile bir mesaj yazın, kütüphanenizden bir fotoğraf veya video seçmek için simgesine ya da yeni bir fotoğraf veya video çekmek için simgesine dokunun.
 5. Buradan dilemiş olduğunuz bir yazı veya fotoğraf paylaşımı yapınız.
 6. Ardından gönder‘e dokunun. Böylelikle grubu oluşturmuş olucaksınız.
 7. Oluşturmuş olduğunuz gruba ve konuşmaya ad verebilirsiniz. Gruba herhangi bir ad vermek için sohbetin üstünde bulunan “Detaylar” simgesine tıklayınız.
 8. Açılan ekrandan “Grup Adı:” yazılı alana bir ad ekleyin ve Bitti’ye dokunun.
 ınstagramda grup nasıl oluşturulur

Instagram Direct’te Gruba Kişi Nasıl Eklenir ?

3 veya daha fazla kişinin yer aldığı grup konuşmalarına daha fazla kişi ekleyebilirsiniz. Instagram Direct’te bir grup konuşmasına kişi eklemek için:

 1. instagramda gruba katılma veya birini eklemek için ilk olarak ana sayfa akışınızın sağ üst köşesinde bulunan simgesine dokunun.
 2. DM ikonuna tıkladıktan sonra açılan sayfadan kişi eklemek istediğiniz grup konuşmasına dokununuz.
 3. Ardıdan ekranızın en üst kısımda bulunan grubun adına dokunun.
 4. Üyeler‘in yanında Kişi Ekle‘ye dokunun.
 5. Eklemek istediğiniz kişileri arayıp ekledikten sonra Bitti‘ye dokunarak seçmiş olduğunuz kişileri ekleyebilirsiniz.
ınstahram grup oluşturma

Instagram Gruptan Nasıl Çıkış Yapılır ?

  Herhangi bir grup sohbetinden çıkmak istediğinizde, ve gruptan çıktığınızda birisi sizi tekrar konuşmaya eklemediği sürece gruptan mesaj almazsınız. Instagram Direct’te bir grup konuşmasından çıkmak için:

 1. Gruptan çıkmak için ilk olarak ana sayfa akışınızın sağ üst köşesinde bulunan simgesine dokunun.
 2. DM ikonuna tıkladıktan sonra açılan sayfadan çıkmak istediğiniz grup konuşmasına dokununuz.
 3. Ardıdan ekranızın en üst kısımda bulunan grubun adına dokunun.
 4. Konuşmadan Çık‘a dokunarak, ardından açılan ekrandan Çık sekmesine de dokunarak gruptan çıkabilir ve instagram grup silme ile grubu silebilirsiniz.
 5. instagram grup ismi değiştirme işlemleriniz için grubun ismine tıklayarak açılan ekrandan grub ismini değiştirebilirsiniz.
 ınstagram grup kurma nasıl yapılır

Not: Okurlarımız için instagramda grup kurma video ile grup nasıl hakkında detaylı bir video yakında makalemizde yer alıcaktır.

Instagram’da Grup Nasıl Oluşturulur? gruba kişi ekleme ve nasıl çıkış yapılır hakkında yazmış olduğumuz makalenin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bir sonraki makalemizde görüşmek dileğiyle 🙂

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir