İnstagram’da K Ne Demek?

İnstagram takipçi sayılarının yanında K ve M olmak üzere iki farklı harf sembolü yer alıyor. Bu sembollerin İngilizce dilinde temsil ettiği anlamlar vardır. İnstagramda k ne demek diye soran kullanıcılar için, bu sembolün İngilizcede bin rakamını temsil ettiğini görüyoruz. Örneğin; bir kişinin takipçi sayısında 10K şeklinde bir ifade varsa, bu kişinin takipçi sayısının 10 bin olduğu anlamına geliyor. Instagram’da tüm içerikler uluslararası dilde kullanıldığı için, bu açıdan bu sembolü de tüm dillerde ‘K’ şeklinde görüyoruz.


İnstagram’da ”M” Ne Demek?

  Instagram takipçi sayısının yanında K sembolünün dışında bir de M sembolünü görüyoruz. Buradaki M sembolü de milyon anlamına geliyor. Yani aynı şekilde bir kişinin takipçi sayısını 2M olarak görüyorsanız, bu kişinin 2 milyon takipçi sayısında olduğu anlamına geliyor. Bu sembolü de genellikle ünlü kişilerin ve ünlü sayfaların takipçi sayısında görebiliyoruz.

İnstagram’da Nasıl Takipçi Arttırılır?

  Instagram takipçi sayınızın en kötü K olarak görünmesini istiyorsanız, bu konuda takipçi kazanabilmenin bazı yollarından bahsedilebilir. Öncelikle daha basit ve genel geçer yollardan bahsedecek olursak, gönderilerinize etiket kullanmanın önemine değinebiliriz. Gönderilere bol miktarda etiket kullandığınız zaman, aynı etiketi kullanan herkesin sizi görmesini sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde paylaştığınız fotoğraflarda konumunuzu da paylaşarak gönderilerinizin görülme sıklığını yükseltebilirsiniz.

Instagram’da takipçi kazanabilmeniz için öncelikle kullanıcıların sizi farkına varması yani hesabınızı bilmeleri gerekiyor. Bunu sağlamanın en etkili yolu da diğer sosyal medya platformlarınızda Instagram profilinizi paylaşmak olacaktır. Bu sayede profilinizin tanınmışlık düzeyi de artacaktır.

instagram da k ne demek

Takipçi Satın Alma Nasıl Olur?

  Instagram’da takipçi kazanmanın en hızlı ve kolay yolu instagram takipçi satın al alma olacaktır. Bu amaç doğrultusunda kurulan takipçi sitelerine giriş yaparak belirli bir ücret karşılığında takipçi kazanabilirsiniz. Bu tarz takipçi sitelerini kullanırken özellikle internet üzerinde tavsiye edilen ve sıklıkla tercih edilen siteleri kullanın. Bu sitelere Instagram kullanıcı adınızla giriş yaptığınız zaman karşınıza takipçi paketleri çıkar. Burada paketin içindeki takipçi sayısı arttıkça, paketin fiyatı da artıyor. Ancak genel olarak 20-30 gibi bir fiyattan başlayarak takipçi satın alabilirsiniz. Bu paketlerin fiyatı 300-400 TL’ye kadar varabiliyor.

Ücretsiz Takipçi Alınır mı?

  Takipçi siteleri üzerinden ücretsiz olarak takipçi kazanabilmek de mümkün oluyor. Bu sitelere kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sizlere günlük belirli kredi hediye edilir. Size genellikle 50 kredi verilir ve bununla o gün için ücretsiz takipçi kazanabilirsiniz. Ancak gün içinde size 50’den fazla kredi verilmez. O gün için 50 kredi kazandıysanız, tekrardan kredi kazanmak için ertesi günü beklemeniz gerekiyor.


GÜNCELLENDİ

Herhangi Bir Hile Kullanmadan Takipçi Arttırmak Mümkün Mü?

  Instagram’ın popülerleşmesi ile kullanıcıların takipçi sayıları, beğenileri, görüntülenme sayıları oldukça önem kazandı. Bu nedenle kullanıcılar “Nasıl takipçi kazanabilirim?” sorusunu sormaya başladılar. Günümüzde bunun için çeşitli yollar var. Fakat hile yapmadan gerçek, organik takipçiler kazanmak için bilinmesi ve uygulanması gereken bazı durumlar vardır. Bunlar:

-Popüler Sayfa ve Kişileri İncelemek
-Farklı Kolajlama Programları
-En Çok Kullanılan Hashteg’ler
-Beğenilen Fotoğraflara Yorum Yapmak
Bunları yaptığınız taktirde Instagram kullanıcıları size kolaylıkla ulaşabilir ve dilerse sizleri takip edebilir.

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir