Instagram’da nasıl fenomen olunur?

Bugün sizlere hızla yaygınlaşan fotoğraf ve video paylaşım uygulaması olan Instagramın, son yıllarda bir çok sosyal medya uygulamasını geride bırakarak bir çok kişi tarafından kullanılır olamayı başardı. Peki bu kadar söz ettiğimiz Instagram da nasıl fenomen olunur ?Yani kısacası nasıl daha fazla kişi tarafından stalklanabiliriz.. diyebilirsiniz 🙂


 Evet herkesin popüler olmak istediği ancak yanlış yönlendirmeler  sebebiyle sıradanlaşan profilleri hepimiz biliyoruz. Peki Doğru strateji nedir? Bu konuda Nelere dikkat etmeliyiz?  Instagramda popülerlik denince ilk  akla gelen isimlerden biri şüphesiz ki Serenay sarıkaya dır. Instagramda takipçileri ile Paylaştığı her fotoğrafın çok kısa bir süre içerisinde 500 beğeni alması onun Instagramda ne kadar popüler olduğunu anlatmak için yeterli olacaktır. 

instagram nasıl fenomen olunur

Instagram Fenomenlerinin profillerindeki genel özelliklere bakacak olursak şöyle sıralayabiliriz; 

 1) Eğlendirmek ve paylaşma isteği uyandırmak 2) Özgün ve sade olmak 3) İlgi cekici blog paylaşımları 4) Doğru reklam stratejileri. 5) Paylaşımların altına doğru ve sık kullanılan hashtag ler  Dikkat! Sürekli aynı ortamlarda ve benzer paylaşımlar hiç de iç acıcı değil. Örneğin sürekli içtiğiniz kahvenin resmi veya sürekli bir kedi resmi pek de takipçilerinize ilginç gelecek gibi gözükmüyor, can sıkabilir. Farklı kadrajlarda yakaladığınız günlük hayatta görülmesi muhtemel olan resimleri efektlerle süsleyerek sunabilirsiniz buda sizi takip eden kullanıcılara ilginç gelerek doğru bir reklam stratejisi içine girebilir. Bunun yanı sıra paylaşımlarınıza ve göstermek istediğiniz takipçi kitlesine göre instagram takipçisi satın al alarak daha geniş kitlelere ulaşıp istediğiniz fenomenliğe ulaşabilirsiniz.

Takip’e takip yaparak takipçi arttırmaya çalışan hesaplarıda günümüzde sıkça karşılaşıyoruz. Bu hesaplar evet güzel bir organik yükselişe sahip oluyorlar lakin, hesaplar instagram gözünde spam hesap olma yolunda başarı ile ilerliyor.
Bir başka yazımızda görüşmek dileğiyle, sağlıcakla kalın..

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir