Instagram DM Videolarını İndirme ve Kaydetme Nasıl Yapılır? | 2020 – Instakib

Popüler olarak kullanılan Instagram uygulamasında son zamanlarda bazı kullanıcıların merak ettiği sorunlardan bir kaçı, instagram dm’den gelen videolar indirilebilir mi?, Direct Message’dan gelen fotoğraflar veya Instagram dm videoları nasıl indirilir? sorularıdır. Gelen mesajları cihazınıza kaydedebilir misiniz? Evet Instagram direct message’den gelen videoları ve fotoğrafları indirilebilirsiniz. Peki, instagram dm videoları nasıl indirilir ve telefona nasıl kaydedilir?

Instagram Direct Message videolarını indirme ve kaydetme

Instagram Dm üzerinden size gönderilen bir fotoğrafı veya videoyu cihazınıza indirmek istiyorsanız, bunun için size yardımcı olabilecek çok sayıda uygulamalar mevcuttur. Bu uygulamalar şimdilik sadece Anroid cihazlarda bulunup, iOS işletim sistemi cihazlarda bulunmamaktadır. Dm videolarını indirme ve kaydetme yöntemleri iki farklı şekilde yapılabilir. Birincisi, uygulama içerisindeki Instagram Direct Mesajı üzerinden indirmek ve ikinci yöntem ise ek bir video indirme üçüncü part bir uygulama olacaktır.

Instagram direct message (dm) videosu nasıl kaydedilir?

☆ Android işletim sistemi cihazınızından instagram hesabınıza girin ve mesajlarınızın olduğu dm kutusuna gelin.
☆ Video olarak izlediğiniz mesajlar cihazınızın ön belleğinde kopyalanacaktır.
☆ Telefonunuzdaki Google Play Store mağazasından ES File Manager uygulamasını indirin.
☆ ES File Manager uygulamasını açın ve dahili hafızayı seçiniz.
☆ Daha sonra Android – Data – com.instagram.android – cache ve video işlemlerini takip ederek mesaj olarak gelen videolara burdan ulaşabilirsiniz.
☆ En son izlemiş olduğunuz dm videosunu “videolar” alanında bulabilirsiniz. Videoları uygulama içerisinde sıralayabilirsiniz.
☆ İzlemiş olduğunuz son videolarını ismini değiştirip uygulamaya kaydedebilirsiniz.
☆ Uygulama içerisindeki tüm direct message videolarını telefonunuza kolaylıkla indirebilirsiniz.

Instagram dm olarak gönderilen fotoğrafları ve videoları artık iki farklı şekilde gönderilebiliyorsunuz. Dm kutunuzdaki kişilerden birine dm den mesaj olarak fotoğraf veya video göndermek istediğinizde bunu siz seçebilirsiniz. Bunun için mesajı “sadece görüntülensin” seçeneği olarak seçerseniz video sadece bir kere görüntülenip kayboluyor. Bu işleme de kaybolan video mesaj gönderimi adı verilir.

Dilerseniz gönderilen video mesajları “bu videoyu konuşma içerisinde tut” olarak işaretlediğinizde videonun kaybolmasını engelleyebilirsiniz.

Size DM olarak sadece bir kez görüntülenebilir kaybolan fotoğraflar veya kaybolan videolar gönderilirse bu mesajı sadece bir kerelik, uygulamanın mesaj kutusundan çıkana kadar izleyebilirsiniz. Gönderilen bu mesajları tekrardan izlemeniz mümkün değildir. Mesajların kalıcı olması için size dm üzerinden kalıcı bir fotoğraf veya video gönderilirse onları tekrar tekrar izlemeniz mümkün olacaktır.

Instagramdan dm video atma işlemi nasıl yapılır?
Instagram hesabınızdan herhangi bir arkadaşınıza dm video atma işlemi oldukça basit bir işlemdir. Bunun için hesabınızın anasayfasına gelin ve dm kutunuzu açınız. DM video göndermek istediğiniz takipçinizi ekrandaki listeden bulun ve mesaj gönderme ekranını açınız. Açılan ekranda kamera simgesine tıkladığınızda selfie kameranız açılacaktır. Buradan fotoğraf çekebilir, video çekebilir ve istediğiniz kişiye mesaj olarak gönderebilirsiniz. Göndermiş olduğunuz fotoğraf ve videoları 15 saniye sonra kaybolan mesaj olarak da iletebilirsiniz.

Instagram dm video açılmıyor sorunu nasıl düzeltilir?
Hesabınızda karşılaştığınız bu sorun genellikle internet bağlantınızın olmadığı, internetinizin çekmediği veya da internet paketinizin bitmeye yakın olduğu durumalarda olur. Hesabınızdaki instagram mesajı video açılma sorunu ile karşılaşıyorsanız ilk olarak internet paketinizi kontrol ediniz, internetinizde herhangi bir sorun yok ise Instagram uygulamasının son güncellemesini yaparak tekrardan giriş yaptığınızda düzelecektir. Böylelikle Instagram direct message video açılmıyor sorun ortadan kalkacaktır.

Instagram hesabınızdaki DM videolarını indirebilme ve kaydedebilme yolları hakkında yazmış olduğumuz bu yazı umarız işinize yarayacaktır. Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle 🙂

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir