Instagram Durduruldu Hatası [Çözüm – 2019]

Dünyaca ünlü sosyal medya platformu olan Facebook’un İnstagram uygulamasını satın alması ile birlikte İnstagram uygulaması da milyonlarca kullanıcıya sahip olan bir sosyal paylaşım uygulaması olarak hizmet vermeye devam ediyor. İnstagram uygulaması ilk başlarda sadece fotoğraf paylaşımına izin vererek özellikle Facebook tarafından satın alınmasından sonra fotoğraf paylaşımının yanı sıra video paylaşımı ve canlı yayın özelliklerini de kullanıcılarına sunuyor.


İnstagram Durduruldu Hatası Nedir?

Özellikle hikayem özelliğinin gelmesi ile birlikte birçok kullanıcı instagram takipçi satın al alarak uygulamasını daha kapsamlı bir şekilde kullanmaya başladı. Ancak instagram uygulamasını kullanan birçok kullanıcının karşılaşmış olduğu en büyük sorunlardan birisi de instagram durduruldu hatası olarak görülüyor. Bu sorun nedeni ile birçok instagram kullanıcısı büyük bir sorun yaşıyor. Bu sorunda kullanıcılar instagrama girdiklerinde fotoğraf ya da video yüklemesi yaparken bir anda instagramdan atılıyor. Uygulama otomatik olarak kapanarak kullanıcıların işlemleri de yarıda kalıyor. Bu sorun genellikle Android cihaz kullanıcılarında sıklıkla ortaya çıkan bir sorun olarak dikkat çekiyor.

Bu sorunlarla beraber en çok karşılaşılan hatalardan birisi olan Instagram’da akış yenilenemedi hatası ve çözümü adlı makalemize burdan ulaşarak sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

İnstagram Durduruldu Hatası Nasıl Çözülür?

İnstagram kullanıcılarının instagram durduruldu hatasını almalarını sağlayan en büyük neden cihazlarının RAM kapasitesinin yetersiz kalmasıdır. RAM kapasitesinin yetersiz kalması ve ver depolarının birikmiş olması nedeni ile instagram uygulaması tam kapasiteli olarak çalışmadığından kullanıcılara durduruldu hatası olarak sorun meydana getiriyor. İnstagramın durdurulma hatasında özellikle cep telefonu kullanıcıları instagrama cep telefonlarından girdiklerinde ve arka planda çok fazla uygulamanın çalışması durumunda RAM alt yapısını çok meşgul ettiğinden instagramın durmasına neden oluyor.

instagram durduruldu hatası

Diğer Uygulamaların Etkisi

Kullanıcılar mobil cihazlarından instagram hesaplarına girmek istediklerinde arka planda çalışan diğer uygulamaları kapatarak instagramdan daha fazla verim alabilirler. Bu nedenle instagrama girmeden önce arka planda bulunan ve çalışan uygulamaları kapatmaları oldukça önemli. Aynı zamanda kullanıcıların instagram durduruldu hatasını almamaları için önerilen ek uygulamalar ile de instagramdan azami verim alınabiliyor.

Bu uygulamalar otomatik olarak arka planda çalışan uygulamaları kapatarak instagram hesabının verimini daha fazla artırıyor. Bu uygulamaların haricinde kullanıcıların cihazları üzerinde elle yapmaları gereken bir başka yöntem de bulunuyor. Bu yöntem için öncelikle ayarla kısmını gidilerek ayarlar kısmından uygulamalar sekmesine tıklanır ve açıklan sayfada instagram uygulamasının üzerine tıklanarak ekrana gelen sayfadan ön bellek temizleme seçeneğine tıklandığında RAM de biriken bir takım bilgiler silinir. Bu da instagramın daha verimli bir şekilde çalışmasına imkan sağlıyor. Bu yöntemlerin uygulanması birçok kullanıcı için çözüm niteliği olması bakımından dikkat çekiyor.

GÜNCELLENDİ

  Instagram durduruldu hatasını bir daha yaşamamak için yapmanız gerek bazı şerler vardır. Bunlar:

-Telefon önbelleğinizi temiz tutun. Kullanmadığınız uygulamalarınız var ise bunları cİhazınızın görev yöneticilerinden kaldırın.
-Uygulamalarınızı sürekli güncelleyin, güncellemeler geldikçe yenileyin.
-Telefonlarını sürekli açık şarj ederek uzun süre kapatmayan kişiler var. Telefonunuzun uzun süre açık kalması iyi bir şey değil. Bu nedenle telefonlarınızı dinlenmeleri için arada kapatın.
Bu adımları izler ve uygularsanız, Instagram durduruldu hatasını bir daha almazsınız.

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir