Instagram Etiketleri Nasıl Kullanılır?

Özellikle son yıllarda Instagram, hayatımızın ayrılmaz bir parçası oldu. Instagram’ın etiketleme özelliğini kullanmak isteyen kullanıcılar, Instagram Etiketleri Nasıl Kullanılır? sorusunun cevabını arıyor. Instagram’ı birçok amaçla kullanmak mümkün.

 İster sosyalleşmek ister topluluk oluşturmak isterse de Instagram pazarlaması yapmak için Instagram’ı kullanabilirsiniz. Ne amaçla olursa olsun paylaşımlarınızdan en üst düzeyde verim alabilmek için Instagram Ad Etiketi nasıl yapılır bilmek çok önemlidir. Bu nedenle sizler için Instagram Etiketleri Nasıl Kullanılır? araştırdık ve elde ettiğimiz bilgileri derleyerek bu makaleyi oluşturduk. O zaman Instagram gönderilerinde etiket kullanımı nasıl yapılır sorusu ile başlayalım.

Instagram Gönderilerinde Etiket Kullanımı Nasıl Yapılır?

Instagram’da paylaşımlarınızda, hikayelerinizde ve hatta yorumlarınızda maksimum verim alabilmek adına Instagram Ad Etiketi oluşturma oldukça önemlidir. Aşağıdaki adımları uygulayarak kolaylıkla Instagram’da etiketleme yapabileceksiniz.

 1. İlk olarak Instagram hesabınıza giriş yapın.
 2. Ekranda alt orta kısımda bulunan “+” simgesine tıklayın ve yeni bir paylaşım oluşturun.
 3. Eğer galeride var olan bir fotoğraf ya da videoyu paylaşmak istiyorsanız galerinizden paylaşmak istediğiniz fotoğraf ya da videoyu seçin. Eğer yeni bir fotoğraf ya da video çekmek isterseniz, fotoğraf ya da video sekmelerine tıklayarak yeni bir gönderi oluşturun.
 4. Paylaşımınıza istediğiniz konumu, yorumu ve hashtag’leri ekledikten sonra “İnsanları etiketle” sekmesine dokunun.
 5. Seçtiğiniz fotoğraf ya da video yeni bir ekranda görünecektir. Bu ekranda etiketin görünmesini istediğiniz yeri seçmelisiniz
 6. Etiketlemek istediğiniz kullanıcının adını, ekranın üst kısmındaki arama çubuğunda arayın.
 7. Doğru kullanıcı adını gördüğünüzde üzerine dokunun. Çok sayıda kullanıcı etiketlemek istiyorsanız bu aşamayı tekrarlayın.
 8. Son olarak değişikliklerinizi kaydedin ve gönderinizi paylaşın.                                                  

Artık Instagram’da etiketleme yapamıyorum diyenler de bu bilgiler sayesinde Instagram Etiketleri kullanarak kolaylıkla paylaşım yapabilir. Peki Instagram gönderilerinde değil de hikayenizde etiketleme yapmak isterseniz ne yapmalısınız?

Instagram Hikayesinde Etiketleme Nasıl Yapılır?

Instagram’ın 2016 Ağustos ayında başlattığı ve Snapchat benzeri bir uygulama olan Instagram Stories, etiketleme yapmaya da imkân sunuyor. Peki Instagram hikâye kişi etiketleme nasıl yapılır?

 1. Yeni bir Instagram hikayesi oluşturmak için Instagram proflinize girin.
 2. Ekranı sağa kaydırın ve yeni bir Instagram hikayesi oluşturun.
 3. Yeni bir fotoğraf çekmek için ekranın ortasındaki beyaz düğmeye dokunun. Video çekmek isterseniz düğmeye basılı tutmalısınız. Eğer yeni bir gönderi oluşturmak yerine galerinizde var olan bir fotoğraf ya da videoyu paylaşmak isterseniz yukarı kaydırın.
 4. Etiketleme yapmak için, İstagram çıkartmaları sekmesine dokunun.
 5. Burada çıkartmalar içinden “@Mention” yazana dokunun ve etiketlemek istediğiniz kişilerin kullanıcı adını buraya yazarak seçin.
 6. Etiketi istediğiniz gibi boyutlandırın ve yerleştirin.
 7. Etiketleme yaptığınız hikayeniz hazır! Son olarak hikayenizi takipçilerinizle paylaşın.

Instagram Etiketleri Nasıl Kullanılır? sorusuna ayrıntıları ile cevap vermeye çalıştık. Umarız bu yazımız işinize yarar ve bundan sonra Instagram gönderilerinizde kolaylıkla etiketleme yapabilirsiniz.

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir