Instagram Fotoğraflar Gözükmüyor – [2019 | Güncel]

Paylaşımı yapılan fotoğraf ve video görsellerini hesabınızda göremiyor ve tıkladığınızda sorunlar yaşıyorsanız hesabınız buga takılmış olabilir. Bug, görsel içeriklerin bir anda donması ve kaybolmasıdır.


İnstagram Fotoğraflar Gözükmüyor

Bunun sebebi ise hesap bağlantınız da olan bağlantı hatası ve sorunlarıdır. Aynı anda bir hesaptan birden fazla sosyal ağa bağlantı yapıldığında ve anlık paylaşımlar yapıldığında bu tür hataları verebilir. Peki instagram fotoğraflar gözükmüyor ve sayfayı yenilediğim halde aynı sorunları yaşıyorsanız ne yapmanız gerekiyor?

Bu sorunları sıklıkla yaşıyor iseniz daha önce de yazmış olduğumuz İnstagram Görüntü Yüklenemedi Hatası hakkında yazmış olduğumuz yazımıza göz atmanızı öneririm.

Hesabınızı Bug Etkisinden Kurtarma Yolları

Bug altına girmiş bir hesapta görüntü netliği ve geçişleri olmaz. Sürekli bekleme, donma ve tıklansa dahi erişime kapalı bir hal alır. Hesabın bu etkiden kurtulması için instagram takipçi satın al ile sayfa geçmişinizi temizlemeniz ve çerezleri silmeniz tavsiye edilir. Sürekli gezinti halinde olan bir sayfa bir süre sonra bağlantı noktalarında kasma yaşanmasına neden olur. Sonuç olarak da sayfadaki fotoğraf, video ve diğer renkli paylaşım içeriklerine ulaşılmaz. Bu işleme rağmen instagram fotoğraflar gözükmüyor diyorsanız yapılması gereken hesap ayarlarından yapılan hareket döküm temizliği vardır.

instagram fotoğtaflar gözükmüyor

Hareket Döküm Geçmişini Temizleyin

  İnstagram fotoğraflar gözükmüyor diyen kullanıcılar için en etkili yöntemlerden biri hareket dökümünü temizlemektir. Peki kullanıcılar bunu nasıl yapar? Hesap ayarlarından çerezler ve reklamlar alanına girerek, hesabınızın geçmişe ait olan bütün hareketlerini tek seferde hızlı bir şekilde temizlenir. Bu işlemin ardından ana sayfaya dönüldüğünde herhangi bir problem ile karşılamış olmazsınız. Aksine bağlantı hızı, tıklama hızı, sayfalar arası geçiş ve görüntü kalitesi daha hızlı hale gelecektir. Bu işlemin ardından yapacağınız diğer bir yöntem ise tarayıcı geçmişini temizlemektir. Son garanti yapılan işlem bu olmalıdır.

Fotoğraf ve Video İçerik Boyutları

  Bug etkisinin yaşanmaması ve rahat bir şekilde gezinti yapmak istiyorsanız içeriklerin verilen boyutlarda olmasına dikkat ediniz. İnstagram uygulamasının kendisine ait olan fotoğraf uygulamaları vardır. Bunları fotoğraf ve video çekimleri esnasında kullanabilirsiniz. Uygulamanın alacağı kadar fotoğraf ve video yüklemeye dikkat etmeniz gerekir. Hareketli efektler fotoğrafların görüntülenmesini ve açılmasını zorlaştırabilir. Bu engelin önüne geçmek için standart boyutlarda olan paylaşımları yapmak ve bug etkisi yaratacak içeriklerin paylaşımından uzak durulması gerekiyor.

Fotoğraf ve Paylaşım Ayarlarının Kontrolü

  İnstagram fotoğraflar gözükmüyor ise paylaşım yaptığınız hesabın ayarlarını kontrol etmelisiniz. Sadece kendinize ve sadece dış çevreye açtığınız fotoğraflar olabilir. Sadece sizin gördüğünüz ve arkadaş listesinin dahi göremediği ayarlar olabilir. Fotoğrafların gözükmesi için herkese açık olan bir paylaşım ya da sadece takipçilerin görebileceği bir ayar yapılabilir.

Instagram Fotoğraflar Bulanık Çıkıyor!

  Instagram fotoğraflar gözükmüyor sorunun bir diğer hali de fotoğrafların bulanık çıkması ya da bulanık gözükmesidir. Bu durumda yapmanız gerekenler çok kolaydır:

-Öncelikle telefonunuz üzerinden Instagram uygulamanızdan çıkış yapın.
-Cep telefonunuzun “Ayarlar”ına girin.
-“Tarayıcı verileri” kısmını temizleyin.
-Telefonunuzu kapatıp yeniden açın.
-Uygulamaya tekrardan giriş yapın.
Bu adumları izlerseniz yaşadığınız sorunu çözmüş olacaksınız.

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir