Instagram Fotoğraflarım Kendi Kendine Silindi Hatası – (2019)

Son günlerde okurlarımız tarafından Instagram’da paylaşılan fotoğrafların kendi kendine siliniyor hatasını aldıklarına dair bir çok şikayetle karşılaştık. Instagram’da sizin de paylaşmış olduğunuz fotoğraflar kendiliğinden siliniyor ya da kayboluyorsa bu yazımızı tam sizlere göre…

Sosyal medya platformu Instagram kullanıcıların her anını video ve resim paylaşımı olarak kullandığı popüler bir uygulama haline gelmiştir. Milyonlarca paylaşımın yapıldığı Instagram da bunların yanı sıra bir çok kullanıcının da paylaşmış olduğu fotoğrafların kendiliğinden silindiğine dair bir çok şikayetle karşılaştığı görülmektedir.Peki paylaşılan fotoğraflar neden kendiliğinden siliniyor?

Bu sorunla karşılaşan Instagram kullanıcıları paylaştığı fotoğraf veya videoların 1-2 saniye sonra otomatik olarak kaldırıldığını ve gözükmediğini dile getirmektedirler. Bu sorunun temel nedeni ise kullanıcıların Instagram hesaplarına izin vermiş olduğu extra uygulamalar sonrasında karşılaştığı bir sorun olmaktadır.

Bunların yanı sıra kullanıcılar böyle bir işlem sağlamamlarına rağmen hesaplarında daha önce paylaşmış olduğu fotoğraf ve videoların neden görünmediğini bilmek istemeleridir. Bunlara rağmen sizin de silinen paylaşımlarınız var ise bunun diğer bir nedeni de paylaşımın kendinize ait veya şikayet almayacak bir paylaşım olması gerekmesidir. Aksi taktirde paylaşacağınız fotoğraf veya videolar Instagram tarafından spam olucak şekilde silinebilir.

Fotoğrafların Silinmemesi İçin Neler Yapılmalıdır?


Bu kısım da ise paylaşacağınız fotoğrafların silinmemesi için bir kaç adımla bu sorunu ortadan kaldırmaya çalışacağız. Bu yöntemleri denedikten sonra şayet olur da fotoğraflarınız tekrardan yüklenmezse başka adımlar ile geri getirmeye çalışacağız.

INSTAGRAM’DA İZİN VERİLEN UYGUMALARIN İZİNLERİNİ İPTAL ETMENİZ GEREKİYOR!

Bilgisayar Üzerinden Instagram Uygulama İzinleri Kaldırma

1- Instagram uygulamasına giriş yapınız. Eğer bilgisayar üzerinden işlem yapacaksınız Instagram ana sayfasına giriş yapınız.
2- Instagram hesabınızın bilgilerini girdikten sonra ekranınızın sağ tarafında bulunan “Profil” alanına tıklayınız.
3- Ardından Profil sekmesinden açılan pencereden “Profili Düzenle“ kısmına tıklayınız.
4- Burdan da “Profil Düzenleme” sayfasına giriş yaptıktan sonra sol tarafta bulunan alanlardan “İzinli Uygulamalar” sekmesine tıklayınız.
5- Bu alanda bulunan uygulamarın izinlerini “Erişimi İptal Et” butonuna tıklayarak erişimleri iptal edebilirsiniz.

Android & iOS Cihazlarda Instagram Uygulama İzinleri Kaldırma

Instagram uygulaması web sitesi üzerinden nadiren de olsa güncelleme yapsa mobil cihazlarda son dönemde güncelleme sıklığını artmış bulunmaktadır. Böylelikle kullanıcılar uygulamayı telefonlardan kolayca güncelleyebilmektedirler.

Bilgisayarınız üzerinden Instagram uygulama izinleri kaldırma işlemlerin aynısı telefonlarınız için de geçerli olacaktır. Bunları yapabilmeniz için ilk olarak Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra tarayıcınızdan “Masaüstü siteyi iste” iznini açmak ve yukarıdaki işlemleri burada da uygulamak olacaktır.

Not: Instagram’da izin vermiş olduğunuz uygulamaları kaldırdıktan sonra şifrenizi kesinlikle değiştirmeniz uygun olucaktır. Böylelikle Instagram şifrenizi değiştirerek hesabınızın kontrolü sadece sizin tarafınızdan olucaktır.

Umarız Instagram kendi kendine fotoğraf siliyor hatası hakkında vermiş olduğumuz bilgiler ile sorununuz ortadan kalkmış olucaktır.

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir