Instagram Hesabı Açma ve Kaydolma Nasıl Yapılır? | 2023 Güncel

Daha önce de Blog sayfamızda olan Instagram Hesabı Nasıl Açılır? hakkında yazmış olduğumuz blog yazımızın üzerine sizlerden tekrardan gelen talep üzerine “Instagram Hesabı Açma” hakkında detaylı bir araştırma yaptık ve yazma ihtiyacı duyduk. Instagram uygulamasını indiren çoğu kullanıcı yeni bir instagram hesabı oluşturabiliyor lakin, bazı kullanıcılar da nasıl hesap oluşturacağında emin değillerdir. Bu sorunla karşılaşmak istemeyen okurlarımız için hem mobil cihazlardan Instagram hesabı açmak hem de bilgisayarlarından yeni bir instagram açmak için gerekli adımları okuyucularımıza anlatacağız. Bu adımları uyguladığınızda, telefon ve bilgisayarlar ile yeni hesap oluşturup hesabı kullanmaya başlayabilirsiniz. Şimdi yeni instagram hesabı nasıl açılır birlikte inceleyelim.

Bilgisayar ile Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

Bilgisayarınızdan yeni bir Instagram hesabı oluşturmak, Instagram’ın 2015 yılından itibaren yaptığı özellik ile mümkündür. Bu özellik bilgisayarlara gelmeden önce sadece mobil telefonlardan Instagram uygulaması ile hesap açılabilip giriş yapılabiliyordu. Lakin Instagram’ın yeni özellikleri ile bilgisayarınızdan hem hesap açabilir hem de uygulamayı kullanıp paylaşım yapabilirsiniz. Peki bilgisayardan instagram hesabı nasıl açılır? inceleyelim.

Bilgisayarınızdan yeni bir Instagram hesabı oluşturmak için yapmanız gerekenler;
☆ Tarayıcınızdan www.instagram.com web adresine giriniz.
☆ Ekranınızda instagram’ın “Giriş Yap” yani login alanı gelecektir.
☆ Daha sonra, ekrandaki “Hesabın yok mu? Kaydol” linkine tıklayınız.
☆ Kaydol linkine tıkladığınızda altta bulunan görseldeki gibi sizden bazı giriş bilgileri istenecektir.
☆ Bu bilgiler, Cep Telefonu Numarası veya E-posta, Adınız Soyadınız, Kullanıcı Adı ve Şifre olacaktır.

Bilgisayarınızdan Instagram Hesabı Açma – 2020 Instakib

Telefon ile Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

Telefonunuzdan Instagram hesabı oluşturmak sizin için kolay bir işlem olacaktır. Peki instagram hesabı nasıl oluşturulur? Telefonunuzun işletim sistemine göre yani Android veya iOS cihazlar için aynı işlemleri takip ederek Instagram hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Telefonunuzdan yeni bir Instagram hesabı oluşturmak için yapmanız gerekenler;
☆ Telefonunuzdan Instagram hesabı açmak için ilk olarak, AppStore veya Google Play Store mağazasından, Instagram uygulamasını telefonunuza indirmeniz gerekir.
☆ Uygulamayı açtığınızda, ekranınıza giriş alanı gelecektir.
☆ Instagram’ın giriş alan sayfası, login ekranı olacaktır, lakin sizin hesabınız olmadığı için ekranın en altındaki “Kaydol” linkine tıklamanız lazım.
☆ Kaydol butonuna tıkladığınızda, karşınıza Cep Telefonu Numaranız veya E-posta Adresiniz, Adınız Soyadınız, Kullanıcı Adınız ve Şifrenizi isteyen yeni bir sayfa açılacaktır.

Telefondan Instagram Hesabı Açma - 2020 Instakib
Telefondan Instagram Hesabı Açma – 2020 Instakib

☆ Bu sayfada sizden telefon numaranız veya mail adresiniz ile kayıt olmanız istenecektir, bu alana hem telefon hem de mail adresinizi girebilirsiniz, telefon numaranızı girdiğinizde sms olarak mesaj gelicektir.
☆ Mail adresinizi veya telefonunuzu girdikten sonra, ileri diyip, şifre belirlemeniz gerekicektir.
☆ Şifrenizi belirledikten sonra, boşta olan bir kullanıcı adını alıp hesaba girebilirsiniz.
☆ Böylelikle oluşturduğunuz Instagram hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yukarıdaki adımları izleyerek, hem telefonunuz üzerinden hem de bilgisayarınız üzerinden basit bir şekilde Instagram hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Instagram Hesabı Açma ve Instagram Kaydol hakkında yazmış olduğumuz yazımız umarız işinize yarayacaktır, bir sonraki makalemizde görüşmek dileğiyle 🙂

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir