Instagram Hesabımı Yanlışlıkla Sildim! [2019 – Güncel]

Instagram Hesabımı Yanlışlıkla Sildim! sorunu ile karşılaşıyorsanız çözümü çok basit !


Instagram uygulaması kullanıcılarının rahatlığı ve kolay kullanabilmeleri için sürekli yeniliklerle karşılarına çıkmaktadır. Bu olumlu özellikler maalesef bilinçsiz kullanımlar sonucu olumsuzluklara yol açabiliyor. Kullanıcılar bu özellikleri nasıl kullanacaklarını bilmediklerinden dolayı sosyal medya kazaları yaşayabiliyorlar.

Sosyal medya kazalarının belki de en sık yaşananı “yanlışlıkla hesap silme” sorunudur. Kullanıcılar bunu kendilerinin yapamayacaklarını düşünseler de hesaplarını yanlışlıkla silebilmektedirler.

Yanlışlıkla Silinen Instagram Hesapları Geri Alınır Mı?

Siz de Instagram’da hesap silinirse bir daha o hesaba ulaşılamaz diye düşünenlerden misiniz? O halde bu düşüncelerinizi bir kenara bırakarak yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz. Çünkü yanlışlıkla sildiğiniz Instagram hesabınızı geri almak mümkün. Nasıl dediğinizi duyar gibiyim. O halde gelin beraber bakalım.

Instagram arama butonuna kullanıcı adınızı girdiğinizde hesabınızı bulamıyorsanız bunun iki sebebi olabilir. Hesabınızı dondurmuş ya da silmiş olabilirsiniz. Öncelikle hesabınızı sildiğinizden emin olmalısınız.

Sonrasında hesabınızı geri almak için:

– Instagram hesabı geri alma formuna https://help.instagram.com/contact/1652567838289083adresinden girin.

-İlk sorulan soruya “Hayır” cevabını verin.

-Nüfus cüzdanınızda yazan isminizi ve soyisminizi yazın.

-Instagram kullanıcı adınızı eksiksiz ve doğru bir şekilde yazın.

-Instagram hesabınızda kayıtlı ve doğrulanmış e-posta adresinizi yazın.

-Bulunduğunuz ülkeyi yazın.

-Bu alanları doğru bir şekilde doldurduktan sonra “Gönder” butonuna tıklayın.

Sizden istenilen bu alandaki kısımlara bilgileriniz doğru ise:

-Yazmış olduğunuz mail adresinize “The Instagram Team” desteği tarafından size mail gönderilecektir.

-Bu maile girdiğinizde karşınıza sayılardan oluşmuş bir kod çıkacak.

-Mailde sizden bu kodu bir kağıda el yazınızla çizerek yüzünüzün de görüneceği bir selfie çekip bu fotoğrafı atmanızı isteyecek. Kodun okunaklı ve yüzünüzün net olarak gözüktüğünden emin olun.

Yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra yapmanız gereken tek şey beklemek olacaktır. Instagram ekibi sizin attığınız bilgileri inceleyip geri dönüş yapacaklardır. Artık hesabınızı geri alma durumu tamamen onlara kalmıştır.

Instagram incelemelerini yaparak 48 saat içinde size geri dönüşte bulunacaktır. Eğer herhangi bir engel yoksa ve bilgileriniz doğru ise size bir mail gönderecektir. -Maili açın ve içinde yer alan linke tıklayın.

-Bu link sizi yeni şifrenizi belirlemeniz için bir sayfaya yönlendirecek.

-Sadece sizin bulabileceğiniz ve unutmayacağınız yeni şifrenizi belirledikten sonra hesabınızı geri almış olacaksınız. Artık hesabınıza yeni şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.

Instagram Hesabını Geri Alırken Bilinmesi Gereken Bilgiler Var Mıdır?

Instagram hesabınızı yanlışlıkla sildiyseniz ve yukarıda bahsettiğimiz adımları izleyerek hesabınızı geri almak istiyorsanız o halde bilmeniz gereken bazı önemli bilgiler var. Bu ipuçları sayesinde Instagram, silinen hesabın kolayca sizin olduğunu doğrulayarak hesabınızı size geri verecektir.

Hesabınızı geri alırken bilmeniz gereken önemli bilgiler şunlarıdır:

  • Instagram’ın fotoğrafınızı selfie olarak istemesinin sebebi gerçek kimliğinizden emin olmak, Instagram hesabının gerçekten sizin olup olmadığını anlamaktır. Gönderdiğiniz bu fotoğrafla, Instagram’da kullandığınız tüm profil fotoğraflarınız incelenir ve aynı olup olmadıkları kontrol edilir. Bu nedenle bu zamana kadar paylaşmış olduğunuz profil fotoğraflarınızdan en az birinin sizin fotoğrafınız olması gerekir.
  • Instagram hesabı oluştururken e-posta adresi ya da telefon numarası gerekmektedir. Bahsettiğimiz tüm bu işlemler, Instagram hesabında mail adresi bulunan kullanıcılar için geçerlidir. Eğer hesabınızı henüz bir e-posta adresi ile onaylamayıp telefon numarası ile giriş yaptıysanız bu işlem mümkün olmayacaktır. Bu durumu yaşıyorsanız:
  • İlk baştaki mail istenen yere şu anda kullandığınız güncel e-posta adresinizi girin.
  • Instagram tarafından aldığınız mesaja yaşadığınız bu durumu açıklayın. Onlara, Instagram hesabınıza e-posta adresinizi hiç girmediğinizi, telefon numarası ile giriş yaptığınızı anlatın.

Tüm Bu İşlemleri Yaptım Ama Olmadı!

Siz de tüm işlemler sonucunda herhangi bir cevap alamayanlardan mısınız? Bu durumun 2 sebebi olabilir.

1. Girdiğiniz bilgileri eksik ya da yanlış yazmış olabilirsiniz.

2. Gönderdiğiniz fotoğrafta kodunuz ya da siz net olarak görünmüyor olabilirsiniz.

Bu durumla karşılaştığınız taktirde yapmanız gereken Instagram Müşteri Hizmetleri ile görüşmek olacaktır. Onlara tüm bu aşamaları yaptığınızı fakat hesabınızı geri alamadığınızı anlattığınız taktirde size neden olmadığını, nerede hata yaptığınızı söyleyeceklerdir.

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir