Instagram Hesap Silme – 2018 – Resimli Anlatım

Instagram Hesap Silme ile son zamanların popüler uygulaması olan Instagram hesabınız ile ilgili problemleri yaşıyor ve hesabınızı kapatmak istiyorsanız doğru yerdesiniz.


Sosyal medya platformu Instagram kullanıcıların fotoğraf ve video paylaşımlarını yaptığı dünyanın en büyük sosyal medya mecrasıdır. 2010 yılında Amerikalı girişimci Kevin Systrom ve Brezilyalı Mike Krieger tarafından oluşturulan Instagram 2010 yılında App Store ve Google Play Store‘deki yerini almıştır. 

  Sosyal medya kullanıcıları tarafından oldukça sevilen Instagram, Facebook tarafından 2012 yılında satın alınmakla beraber hızla büyüyerek 2018 yılında 800 milyon kullanıcısının olduğunu açıklamıştır. Yapılan yeni özelliklerin yanı sıra Instagram’da sorun yaşayan bir çok kullanıcı bulunmaktadır. 

  Bu sorunların başında ise çeşitli nedenlerle instagram hesap dondurma işlemlerinin yanı sıra Instagram hesabını silmek isteyen birçok kullanıcının olmasıdır. Bugünkü yazımızda Instagram hesap silme işleminin nasıl yapıldığını bilmeyen kullanıcılara yardımcı olacağız.

Hesap silme işlemlerinize başlamadan önce Instagram hesabı silindikten sonra İnstagram Silinen Hesabı Geri Alma nasıl yapılır hakkında merak etmiş olduğunuz tüm bilgilere bu makalemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

  Instagram yönetimi hesap silme işlemlerini yapmak isteyen kullanıcılara iki farklı şekilde seçenek sunmaktadır. Instagram hesap silme işlemleri hem geçici hem de kalıcı olarak yapılabilmektedir. Bunların yanı sıra Instagram hesap silme işlemleri hem telefon hem de bilgisayar üzerinden kolayca gerçekleştirilebilmektedir.

ınstagram hesap silme

Bilgisayardan Kalıcı Olarak Instagram Hesabı Silme

İlk olarak bu bölümde masaüstü veya dizüstü bir bilgisayar üzerinden Instagram hesabınızı nasıl kapatabileceğiniz anlatılmaktadır.

 1. Bilgisayar üzerinden instagram hesap silme işlemleriniz için ilk olarak instagram.com üzerinden Instagram hesabınıza giriş yapınız.
 2. Hesabınıza girişinizi yaptıktan sonra aşağıda bulunan kalıcı instagram silme linki ne tıklayınız.
 3. https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/
 4. Açmış olduğunuz linkte aşağıda bulunan ekran açılacaktır. Bu bölümde ise “Hesabını neden siliyorsun?” sorusu için verilen seçeneklerden birini yanıt olarak seçiniz.
 5. Seçmiş olduğunuz yanıttan sonra ekranızın alt kısmında açılan kutucuğa hesap şifrenizi yazıp, alt bölümde yer alan “Hesabımı kalıcı olarak sil” butonuna tıklayarak hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.
ıntagram hesap silme

Telefondan Kalıcı Olarak Instagram Hesabı Silme

Bu bölümde ise iOS veya Android işletim sistemi cihazlar üzerinden Instagram hesabınızı nasıl kapatabileceğiniz anlatılmaktadır.

 1. İlk olarak tarayıcınız üzerinden instagram.com açarak Instagram hesabınıza giriş yapınız.
 2. Instagram hesabınızı Facebook ile açtıysanız “Facebook ile Giriş Yap” bağlantısını kullanarakta giriş yapabilirsiniz.
 3. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra aşağıda bulunan telefondan instagram hesap silme linki veya telefondan instagram kapatma linkine tıklayınız.
 4. https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/
 5. Yukarıda bulunan linke tıkladıktan sonra açılan sayfadan hesap silme nedeninizi belirtiniz.
 6. Hesap silme nedenizi seçtikten sonra hesabınızın şifresini girerek instagram kapatma silme kalıcı olarak kapatabilirsiniz.
ınstagram hesabı kapama nasıl yapılır

Hesap Silme İşlemlerinizde Dikkat Etmeniz Gerekenler

 • Hesap silme işlemlerinizde fotoğraf ve video paylaşımlarınızla beraber takipçileriniz de kalıcı olarak silinmektedir.
 • Hesabınızı kapatmak yerine aşağıdaki bağlantı ile hesabınızı geçici olarak kapatabilirsiniz.
 • https://help.instagram.com/728869160569983
 • Silmiş olduğunuz hesabınızın kullanıcı adıyla tekrar Instagram’a kaydolmazsınız veya o kullanıcı adını başka bir hesaba ekleyemezsiniz.
 • Silmiş olduğunuz instagram hesap silme tamamen hesabınızı yeniden aktifleştirmeniz mümkün olmayacaktır.
 • Silme işlemleri için henüz instagram hesap silme facebook ile giris mevcut değildir.

Instagram hesap silme işlemleri bu kadar kolaydır! Hesap silme işlemleri ile ilgili merak ettiklerinizi aşağıdaki yorum formunu doldurarak bize iletebilirsiniz.

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir