Instagram Hikayeye Gizlice Nasıl Bakılır?

Instagram Hikayeye Gizlice Nasıl Bakılır?ileson zamanların popüler uygulaması olan Instagram hakkındaki bütün bilgiler için doğru yerdesiniz. 


  Sosyal medya devi Instagram uygulamasında bir çok kullanıcı instagram hikayeye baktığını gizleme işlemlerini seven kullanıcılara yep yeni bir uygulama eklenmiş bulunmaktadır. İnstagram story gizlice bakma işlemleriniz için öncellikle ek bir uygulamaya ihtiyacınız olucaktır.Kullanıcılar Android işletim sistemi cihazlarında bulunan Story Saver for Instagram uygulaması sayesinde profili açık olan kişilerin Instagram Hikayeye Gizlice Bakma işlemlerini gizlice yapabileceklerdir.

Bunların yanı sıra Instagram Profilime Bakanlar Gözükür mü? hakkında merak edilen tüm bilgilere burdan ulaşabilirsiniz.

  Instagram kullanıcıları için her zaman en önemli konu gizlilik olmuştur, fakat modern  teknolojinin gelişmesi ile hemde sosyal medyanın oldukça öne çıkmasıyla birlikte gizlilik sadece sözde kalarak icraata geçmeyen bir kelime olarak kalmıştır. Şu an ise Instagram uygulamasında herkesin sıkça sorduğu ve merak ettiği bir konuya yer vereceğim, instagram hikayede görünmeme yani Instagram’da  başka bir kullanıcının hikayesine bakabilmek için neler yapılmalıdır?

ınstagram hikayeye gizlice nasıl bakılır

  Instagram uygulamasında bir kullanıcının instagram hikayesine bakıp engellemek işlemlerininin yanı sıra hikayelere bakabilmek için ilk olarak o kullanıcıyı takip ediyor olmalı yada kullanıcının profilinin herkese açık durumda olması gerekmektedir.Hikayesine bakmak istediğiniz kullanıcının hesabına erişebiliyorsanız, Instagram Hikaye Kaydedici uygulamasını telefonunuza indirmeli ve giriş yapmalısınız.Giriş yapmanız durumunda bakmak istediğiniz kullanıcının kullanıcı adını yazarak hikayesini açabilir ve dilerseniz hikayeyi telefonunuza indirebilirsiniz.Instagram’da  gizli bir şekilde hikayeleri izlemek için aşağıda bulunan adımları takip etmeniz yeterlidir.

ınstagram story gizlice bakma

Story Saver for Instagram uygulamasını aşağıdaki bağlantıyı kullanarak da telefonunuza indirebilirsiniz.

Android cihazlar için Story Saver for Instagram uygulaması;https://play.google.com/store/apps/details?id=io.yoba.storysaverforinsta

Instagram Hikayelerine (Stories) Gizlice Bakma!

Not: Bu özelliği sadece Android işletim sistemi cihazı kullanan kullanıcılar yapabilmektedir. instagram hikayesine gizlice bakmak ios işletim sistemi cihazlarda için henüz yardımcı bir uygulama bulunmamaktadır. 

Bir Instagram hesabının hikayelerine gizlice bakabilmeniz için;

  1. Bu özelliği kullanabilmek için ilk olarak Google Play Store üzerinden Story Saver for Instagram uygulamasını telefonunuza yükleyiniz.
  2. Ardından telefonunuza yüklemiş olduğunuz Story Saver for Instagram uygulamasına Instagram hesabınızın kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yapınız.
  3. Uygulamaya girişinizi tamamladıktan sonra takip etmiş olduğunuz kişilerin hikayeleri açılacaktır, Buradan da kimin hikayesine gizlice bakmak istiyorsanız o kullanıcının profiline tıklayınız. Eğer takip etmediğiniz bir kişinin hikayesine bakmak isterseniz ekranınızın üst kısmında bulunan arama seçeneğini kullanarak kişinin kullanıcı adını yazarak hikayelerini kolaylıkla izleyebilirsiniz.
  4. Takip etmediğiniz kullanıcının profili herkese açık durumda olmalıdır. Aksi taktirde uygulama hesaba erişim sağlayamadığı için hikayeleri izlemenize engel olucaktır.
  5. Hikayelerini izlemek istediğiniz profilinin kullanıcı adını arayıp bulduktan sonra bu profile tıkladığınız zaman karşınıza bu profile ait hikayeler açılacaktır. Buradan bu kullanıcının hangi hikayesine bakmak istiyorsanız veya indirmek istiyorsanız o hikayenin önizlemesine dokunmanız yeterli olucaktır.
  6. Açmış olduğunuz hikaye önizlemelerinde karşınıza repostsave ve share seçenekleri açılacaktır, Bu seçeneklerden save seçeneğini seçerek hikayeleri galerinize kaydederek hikayeleri izleyebilirsiniz.
  7. Repost ve Share seçeneklerini seçerekte hikayeleri Instagram hesabınızda paylaşabilirsiniz.
  8. Save özelliği sayesinde galerinize kaydetmiş olucağınız hikayeleri galeriniz üzerinden gizli bir şekilde izleyebilirsiniz. Instagram hikayelerine gizlice baktığınızda karşı tarafa hiçbir şekilde herhangi bir bildirim gitmeyecektir. Bunun yanı sıra interneti kapatıp hikayeye bakmak işlemleri henüz mevcut değildir. internet kapaliyken hikayeye bakmak için ilk olarak hikayeyi izlemeniz gerekicektir.
  9. İnstagramda yanlışlıkla hikayeye bakma işlemlerinizi Story Saver for Instagram uygulamasını kullanmadan önce mutlaka bu özelliği bir arkadaşınızın hesabı üzerinden denemenizi tavsiye ederim.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra seçmiş olduğunuz kullanıcının hikayelerini izleyebilir, kaydedebilir ve galerinize kolayca kaydedebilirsiniz.

Instagram Hikayeye Gizlice Nasıl Bakılır? ile ilgili yazmış olduğumuz makalemizin sonuna geldik. Bu konu hakkında merak ettiklerinizi aşağıdaki yorum formunu doldurarak da bize iletebilirsiniz.

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir