Instagram IGTV Özelliği

Instagram IGTV Özelliği sayesinde kullanıcılarına profillerinde 60 dakikalık videolar yükleme imkanı sağlamaktadır.


  Merhaba sevgili InsTakib okuru 🙂
Bugünkü makalemizde sizler için derlediğimiz Instagram IGTV Özelliği ve kullanımı hakkında sizler için kısa bir yazı yazmaya karar verdik.

  Yakından takip ettiğimiz sosyal medya platformları üzerinde en sık kullanılan uygulamalarından birisi olan Instagram sürekli olarak yeni güncellemeler yapmaya devam etmektedir. Son olarak Instagram Renkli Yorum Yapma Özelliği ‘ni duyuran Instagram son olarak dün yeni özelliği olan Instagram IGTV adında yeni özelliğini duyurmuştur. Peki instagram igtv nasıl kullanılır? instagram igtv nasıl yapılır?

Instagram IGTV Nedir ?

Instagram IGTV Özelliği Nedir ? Nasıl Kullanılır ?


  Daha önce fotoğraf ve video paylaşımların yapıldığı Instagram’da, 60 saniyelik videolar yer almaktaydı. Bu özelliğe nazaran Instagram’ın yapmış olduğu yeni özellik sayesinde kullanıcılar minimum 15 saniye, maksimum ise 1 saatlik videoları kanallarına yükleme imkanına sahip olmuşlardır.

Instagram’ın yeni özelliği olan IGTV bölümü sayesinde kullanıcılar, YouTube’daki vlog benzeri videolarını Instagram kanalları üzerinden paylaşabileceklerdir. Şu anlık test aşamasında olan yeni özellik Instagram’da kullanıcıların paylaşıcağı 15 saniye ile 60 dakika arasındaki videoları destekleyebilecek. Bunlarla beraber kullanıcılar 4K görüntü kalitesi sunabileceği gibi dikey odaklı veya tam ekran videoları da paylaşılabilme imkanına sahiplerdir.

Instagram IGTV içinde sunulacak videoların içine kullanıcıların daha önce de sahip olduğu hikayelere instagram igtv ayarları ile link ekleme özelliği bu özellikte de mevcuttur. Bu imkan sayesinde Instagram kullanıcılarına kendi internet sitelerine veya bloglarına kitle çekebilme imkanı sağlamaktadır.

ınstagram igtv özelliği

Instagram IGTV Nasıl Kullanılır ?

  Geliştirilen ve yayına sokulan Instagram IGTV Özelliği, mevcut aktif kullanıcıların profillerine yavaş yavaş yansıtılmaya başlanmıştır. Henüz bu özelliği kullanamayan kişilerin temel sorunu ise kullanıcıların Instagram uygulamasının son güncellemesini telefonlarına yüklememeleridir.

Instagram IGTV Özelliğini Kullanmak isteyen kullancıların yapması gerekenler şu şekildedir;

  • Instagram IGTV özelliğini kullanmak için ilk olarak hesabınıza giriş yapınız.
  • Ardından ana sayfanızda bulunan DM ikonun yanında yer alan TV ikonuna dokununuz.
  • Açılan ekranda ( Senin için , Takip Ettiklerim ve Popüler ) videolar yer almaktadır.
  • Burdan istemiş olduğunuz videoyu izleme imkanına sahip olmakla beraber kendi vidolarınıza da yükleyebilirsiniz.
  • Videonuzu yüklemek için ilk olarak kendi kanalınızı oluşturmanız gerekmektedir.
ınstagram igtv

 Peki Instagram’da IGTV Kanalı Nasıl Oluşturulur ? 

  Instagram IGTV ekranında yer alan videolarla beraber kendi videolarını oluşturmak isteyen kullanıcıların öncellikli olarak kendi kanallarını oluşturmaları gerekmektedir. Sizde kendi kanalınızı oluşturmak için ilk olarak IGTV ekranın en sağında yer alan “İzlemeye Devam Et” butonun üstünden bulunan ayarlar ikonuna tıklayınız.

Ekranınızın alt kısmında açılan “Kanal Oluştur” sekmesine tıklayarak “Kanalını Oluştur” < “Daha Uzun Videolar Paylaş” ve “Dikey Görünüm İçin Oluşturuldu” ekranlarından “İLERİ” butonuna tıklayarak kendi kanalınızı oluşturabilirsiniz.

ınstagram ıgtv nasıl kullanılır

Oluşturmuş olduğunuz kanalıza yeni videoları eklemek için İzlemeye Devam Et sekmesinin üstündeki profilinize tıklayarak aşağıda bulunan Video Ekle yazısına tıklayarak videolarınızı paylaşabilirsiniz.

Instagram IGTV Özelliği yazımızın sonuna gelirken bir sonraki makalemizde görüşmek üzere 🙂

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir