Instagram Kendi Kendine Takip Ediyor (Çözüm) – 2023

Instagram Kendi Kendine Takip Ediyor sorunu ile karşılaşıyorsanız çözümü çok basit !


Instagram Neden Kendi Kendine Takip Ediyor?

  Instagram kulanıcıları hesaplarının takipçi ve beğeni sayılarını arttırmak için çeşitli yollara başvurur. Bunlardan en bilineni beğeni ve takipçi arttırmaya yarayan uygulamalardır. Bunların yanı sıra kendilerini takipten çıkanları görebilmek isteyen kullanıcılar da  çeşitli uygulamalar indirirler. Bunlar ve bunlar gibi 3. parti uygulamalar, hesabınızın kullanıcı adına ve şifresine ulaşır.. Bu uygulamalar sizin hesabınızdan, uygulamayı indiren diğer kullanıcılara takip atar. Bu nedenle tanımadığınız kişileri, sizin takip etmediklerinizi hesabınızda takip ediyor olarak görebilirsiniz.

3. Parti Uygulamalara Dikkat!

  Çeşitli sebeblerle indirdiğiniz 3. parti uygulamalarının bir çoğu aslında güvenilir olmayan ve zararlı uygulamalardır. Bu uygulamalarla kullanıcı adınızı ve şifrenizi paylaşarak onların hesabınıza girmesine izin vermiş olursunuz. Bu uygulamalar siz gibi uygulamaları indiren tüm kullanıcıların hesaplarına giriş yaparlar ve bu uygulamayı kullananlara takip atarlar. Bu şekilde sizin hesabınıza da takipçi gelmiş olabilir ama unutmayın diğer kullanıcılara da sizden takip gitmektedir. Sizin hesaplarınıza doğrudan ulaşabildikleri için sadece takip değil, sizin yaptığınız her şeyi onlar da hesabınızdan gerçekleştirebilir, diğer kullanıcıların paylaşımlarına beğeni ve yorum atabilirler. Bunlar dikkat edilmedikleri için pek fazla anlaşılmazlar. Aynı şekilde size güvenilir gelen bazı uygulamalar da indirdikten aylar sonra hesabınıza girerek bu işlemleri gerçekleştirebilir.

Şifrenizi Kimse İle Paylaşmayın!

  Instagram hesabınızın şifresi sadece size özel olmalı ve kimse ile paylaşılmamalıdır. Şifrenizi başkaları ile paylaştığınız taktirde sizin hesabınızdan, sizin yaptığınız tüm işlemleri gerçekleştirebilirler. Bu nedenle hesabınızdan istedikleri kişileri takip edebilir, istedikleri kişilerin paylaşımlarına beğeni ya da yorum yapabilir ve istedikleri kişilere dm yollayabilirler. Bu işlemleri siz farkına varmadan yapabilirler. Siz daha sonrasında bunları gördüğünüzde Instagram kendi kedine yapıyor ya da hesabınız çalındı olarak düşünürsünüz. Hesap güvenliğiniz için şifrenizi uygulamalar dahil hiçkimse ile paylaşmayın.

Instagram Kendi Kendine Takip Nasıl Çözülür?

  Instagram kendi kendine takip sorununu kullandığınız 3. parti uygulamaları kaldırarak ve şifrenizi yenileyerek çözebilirsiniz. Bazen uygulamaları telefonunuzdan kaldırsanız da sorun devam edebilir. Bunun sebebi Instagram hesabınızdan hala
uygulamaların aktif olmasıdır. Uygulamaların aktifliğini kapattığınız taktirde sorununuz çözülecektir.


3. Parti uygulamaları kaldırmak ve aktifliğini kapatmak için:

-Bilgisayar üzerinden Instagram hesabınıza kullanıcı adınız ve şifrenizle beraber giriş yapınız.

-Giriş yaptıktan sonra profilinize gidin.

-Profil sayfasına geldikten sonra Profili Düzenle seçeneğine tıklayın.

-Profil düzenleme sayfasının sol tarafındaki menüden İzinli Uygulamalar sekmesine girin.

-İzinli Uygulamalar listesinde yer alan, güvenli olmadığını düşündüğünüz ve gereksiz gördüğünüz 3. parti uygulamaları Erişimi İptal Et butonuna tıklayarak kaldırın.

  Bu yaptığınız işlemle kaldırmış olduğunuz uygulamaların hesabınıza erişimini engellemiş olmaktasınız. Fakat hesabınız hala başka yerlerde açık olabilir. Bunun için şifrenizi değiştirin. Şifre değişim işlemini gerçekleştirdikten sonra hesabınız açık olduğu tüm oturumlardan çıkış yapacaktır.

Eğer yukardaki işlemleri yaparken izinli hiçbir uygulamanız yoksa ama Instagram kendi kendine takip sorununu yaşıyorsanız bu sorunu da yine şifre değiştirme ile çözebilirsiniz.

Bu işlemleri gerçekleştirdiğiniz taktirde yaşadığınız problem ortadan kalkacaktır ve Instagram hesabınız kimseyi kendi kendine takip etmeyecektir. Söylediğimiz gibi hesap güvenliğiniz için şifrenizi hiçbir uygulama, site ve hiç kimse ile paylaşmayınız.

Instagram Kendi Kendine Takip Ediyor sorunu hakkında tüm çözümleri sizler için derledik. Son zamanların en çok aratılan konuların başında yer alan Instagram’da Konum Ekleme Nasıl Yapılır? [Güncel – 2019] adlı makalemize burdan ulaşabilirsiniz.

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir