Instagram Mesaj Gönderimini İptal Et

Instagram uygulamasını kullanan kullanıcıların sayısı her geçen gün artış gösteriyor. Üye sayısının artış göstermesinin yanı sıra aynı zamanda Instagramın sunmuş olduğu imkanlar konusunda da önemli artışlar meydana geliyor. Instagramın sunmuş olduğu en kapsamlı uygulamalarından birisi kaybolan fotoğraflar iken sonra Snapchat gibi kaybolan mesajlar özelliğinin ortaya çıkmasıdır.


İnstagram Mesaj Gönderimini İptal Et

Kullanıcılar İnstagram Takipçi Satın Al ile bu özellikler sayesinde Instagram uygulamasını daha geniş kapsamlı bir şekilde kullanmaya başladılar. Son zamanlarda birçok Instagram kullanıcıları Instagram’dan atılan mesajların iptal edilmesi ya da kapatılması gibi konularda birçok soru işaretini çözmeye çalışıyor. Ancak kullanıcıların Instagram mesaj gönderimini iptal et özelliği sayesinde mevcut olan soru işaretleri çözüme kavuşuyor. Instagram uygulamaları eskisi gibi sadece fotoğraf uygulamaları için değil aynı zamanda video, hikaye gibi birçok özellikleri de bulundurabiliyor.

Aynı zamanda mesajlaşma özelliğinde de son dönemlerde oldukça büyük bir gelişme göstermiş durumda. Kullanıcılar Instagram direkt mesaj kanalı ile karşı tarafa mesaj gönderdikten sonra pişman olarak gönderdikleri mesajları geri almak istiyorlar. Ancak gönderilen mesajların geri alınması söz konusu normal şartlarda mümkün değil. Ancak kullanıcılar Instagram hesaplarından direkt mesaj gönderdiği kişinin bu mesajları kontrol edip etmediğini görebiliyor.

Instagram Gönderilmiş Mesajı Karşı Taraf Görmeden İptal Etmek Mümkün Mü?

Eğer ki kullanıcılar Instagram hesabından bir başka kişiye gönderdiği mesajı iptal etmek istiyorsa hızlı davranmak zorunda. Belli bir süre geçtikten sonra yapılacak olan iptal işleminin herhangi bir faydası olmuyor. Bu nedenle kullanıcıların mesaj gönderimini sağladıktan kısa bir süre içerisinde iptal işlemlerini yapmaları gerekiyor.

Kullanıcılar Instagram hesaplarını kullanarak karşı tarafa mesaj attıklarında mesaj panosu içerisinde göndermiş olduğu mesajın üzerine gelerek iptal et seçeneğine tıkladığında bu mesajı iptal etme hakkına sahip olabiliyor. Ancak bu özellik mesaj gönderen kullanıcının işlevi kişinin gönderi kutusundaki silinen mesajın özelliğindedir. Ancak karşı tarafın mesajı görmeme gibi bir durumu söz konusu olmamaktadır.

instagram mesaj gönderimini iptal et

Hangi Tür Mesajlar Kaldırılabilir?

Instagram kullanıcılarının bir başka Instagram kullanıcısına gönderdiği mesajı sadece kişinin mesajı görmeden önce silme özelliği söz konusudur. Mesajın gönderilmesi ile birlikte mesaj panosuna girerek gönderilen mesaj okunmadıysa gönderimi iptal et butonuna basarak mesajların iptal edilmesi söz konusu olabiliyor.

Bu konudaki en önemli etken zamandır. Zamanın geçmemesi ve mesajı alan kullanıcının mesajı okumaması gerekiyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar gönderdikleri mesajları pişman olmaları ile birlikte hızlı davranmaları şartı ile iptal etme haklarına sahip olabiliyorlar.

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir