Instagram Olağan Dışı Giriş Saptadık Sorunu ve Çözümü – (2020 Güncel)

Instagram platformunda özellikle çoğu kullanıcın aldığı hatalardan birisi de Olağan Dışı Giriş Sorunundur. Bu sorunların yanı sıra akış yenilenemedi hatası, uygulama içerisi özelliklerinin çalışmaması gibi sorunlardır. Çoğu okurlarımız tarafından yaşanan problemlerinden birisi de “instagram olağan dışı bir giriş denemesi saptadık” sorunudur. Bu sorunlara sizde karşılaştıysanız çözüm olarak aşağıdaki adımları izleyerek sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Instagram Şüpheli Giriş Tespit Edildi Ne Demektir?

Bir Instagram hesabının giriş bilgileri bir çok kişide olduğu vakit bu kişilerden aynı anda farklı cihazlardan ve bölgelerden aynı hesaba giriş yapabilir. Instagram bu özelliği hesabın şifresi çalınması durumuna bir çözüm olarak instagram şüpheli giriş saptaması özelliğini uygulamaya geliştirmiştir. Bu özelliğin amacı uygulama da sizin hesabınızın başkası tarafından çalınması gibi durumda korumak için uygulama içerisinde geliştirilmiştir.

Instagram Olağan Dışı Giriş Denemesi Tespit Edildi Sorunu ve Çözümü

Ücretsiz takipçi artırma, beğeni kasma, sizi takip edenleri görme gibi bir çok uygulama Instagram tarafından geliştirilmemiş olan bu tarz uygulamara giriş için sizden bilgileriniz ile giriş yapmanız istenecektir. Bu girişlerden sonra hesabınıza başka konumlardan giriş yapabilirler. Bu nedenle de Instagram hesabınızı güvene almak için “olağan dışı bir şey tespit ettik” mesajini siz uygulamada iken ekranınızda gösterecektir.

Bu mesajdan sonra ekranıza gelen mesaja burada “Bunu Ben Yapmadım” ve “Bunu Ben Yaptım” yazacaktır. Başka uygulamalara siz izin verdiyseniz bunu ben yaptım demeniz gerekir. Eğer sizin tarafınızdan herhangi bir uygulamaya izin verilmediyse bunu ben yapmadım diyin. Bu nedenle hesabınıza giriş yapılan sayfaları önlemek bu adımları yapabilirsiniz.

Hesabınızı güvene alabilmek için bunu yapanın sen olduğunu bize bildir yazısı çıkacaktır. Bu yazı çıktıktan sonra bunu ben yaptım deseniz dahi farklı yerlerden giriş yapılmaya devam ettiği sürece aynı mesajı çok kez görmeye devam edebilirsiniz.

Instagram şüpheli giriş denemesi sorunu nasıl çözülür?

Hesabınızın olağan dışı bir giriş denemesi saptadık sorunu ile karşılaşması, sizin daha önce kullandığınız diğer korsan uygulamalardan ve sitelerden kaynaklı ise tüm giriş bilgilerinizi ve izinleri kaldırmanız gerekecektir. Daha önce giriş yaptığınız ve izin verdiğiniz bu uygulamaların izinlerini kaldırmanız için;
İlk olarak www.instagram.com adresine gidin. Bu sayfaya kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapınız.
Girişiniz yapıldıktan sonra “Profili Düzenle- Ayarlar- Uygulamalar ve İnternet Siteleri
” sayfasına ulaşın. Bu sayfada daha önce izin verdiğiniz tüm uygulamaların ve internet sitelerin izinlerini kaldırıp uygulamaları ve siteleri siliniz.
Bu sorunun daha sonra tekrarlanmaması için Instagram hesabınızı maksimum iki cihaz üzerinden kullanabilirsiniz. Bu adımları uyguladıktan sonra giriş bilgilerinizi başkalarıyla paylaşmayınız.

Olağan dışı giriş denemesi saptadık sorununu kod ile çözüm
Bu hata ile karşılaşırsanız Instagram uygulaması hesabın size ait olmasını anlamak için sizden kod isteyecektir. Bunu yapabilmeniz için de hesabınıza bağlı telefon numarasına veya da mail adresine bir kod gelecektir, bu kod ile de hesabınızın şifrenizi kolayca değiştirebilirsiniz. Hesabınızın şifresini yeniledikten sonra olağan dışı giriş denemesi sorunu düzelmiş olacaktır.

Instagram hesabınızın şifresini değiştiremiyorsanız sorunu nasıl çözebilirsiniz?
Instagram hesabınıza telefon numaranız veya e posta adresinize kod gelmiyor bilgileri ile giriş yapamıyorsanız, bu durumda yapmanız gereken Instagram ile iletişime geçmeniz olacaktır. instagram.com adresine gidip giriş yapmak için yardım al butonuna tıklayınız. Bu ekrana hesabınızın kullanıcı adını yazınız ve daha fazla yardıma ihtiyacım var kısmına tıklayınız. Bu adımlardan sonra açılacak olan sayfaya Instagram hesabınıza giriş sorunu yaşadığınızı bildirmeniz gerekmektedir.

Ekranınızdaki bu formu doğru bilgilerinizle doldurun ve açıklama metin kısmına bu açıklamayı girebilirsiniz. “Instagram Hesabımda Olağan Dışı Giriş Saptadık Sorunu yaşıyorum. Telefon numarama ve e-postama adresime şifre değiştirme kodu göndermeme rağmen herhangi bir kod gelmiyor. Hesabıma olağandışı bir giriş denemesi saptadık sorunu hakkında yardımcı olmanızı istiyorum.”

Yukarıdaki forumu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurunuz ve gönder butonuna tıklayarak Instagrama gönderiniz. Instagram kısa süre içerisinde sizinle mail adresiniz ile iletişime geçecektir. Daha önce size gelmeyen kod mailinize veya da telefonunuza gelecektir, Instagram sizden bu kodu ve fotoğrafınızı mail ile iletmenizi isteyecektir. Instagram hesabınızın yeni şifresini oluşturana kadar hesabınıza giriş yapamıyor olacaksınız.

Instagram hesabınızda bu tarz sorunlar ile karşılaşmamak için instagram takipçi hilesi, instagram takipçi kasma, instagram beğeni hilesi gibi ücretsiz olan uygulamaları ve ücretsiz takipçi hilesi sitesi sayfalarından uzak durunuz. Instagram kişisel veya işletme sayfalarınıza güvenilir bir şekilde takipçilerinizi ve beğenilerinizi artırmak istiyorsanız aşağıdaki linkten instagram takipçi satın al işlemi ile tüm Instagram paketlerimize kolayca ulaşabilirsiniz.
www.instakib.com/paketlerimiz

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir