Instagram Video Yükleme Sorunu

İnstagram video yükleme sorunu2018 ileson zamanların popüler uygulaması olan Instagram’da video yükleme sorunu ile karşılaşıyorsanız doğru yerdesiniz.  


  Son dönemlerin popüler uygulaması Instagram yapmış olduğu güncellemelerle kullanıcılarını sevindirse de Instagram uygulamasında kullanıcıların son dönemlerde artan video sorunları can sıkmaya başlamıştır. Instagram uygulamasından bir çok kullanıcı video yükleme sırasında, veya video izlenmesi sırasında oldukça sıkıntı yaşamaktadır. Kullanıcılar yüklemiş olduğu video yüklemelerinde oluşan yükleme sorunlar beraberiyle paylaşım yapmamaktadırlar.

Bu sorunları ortadan kaldırmak amacıyla daha önce de yazmış olduğumuz İnstagrama Video Yükleyemiyorum adlı makalemize göz atarak bu tarz sorunları ortadan kaldırabilirsiniz.

Instagram video ve fotoğraf paylaşım uygulaması olarak bilinsede uygulamada yaşanan bu sorunlar kullanıcıların hesaplarına giriş yapmamalarına sebebiyet vermektedir. Kullanıcıların yaşamış olduğu bu sorunları ortadan kaldırılabilmeleri ve videolar da yaşanan aksaklıkları ortadan kaldırılabilmeleri için gerekli olan yöntemlere bu makalemizde yer vereceğiz.

Instagram video yükleme sorunları nelerdir ?

  Instagram’da video yükleme tarzı gibi bir çok sorunu sizde uygulamada üzerinde görmüş olabilirsiniz. Instagram‘da yaşanan bu sorunun önüne geçilebilmesi için nelerin gerekli olduğuna bugünkü makalemizde birlikte bakacağız. Yaşanan bu sorunun farklı nedenleri ve çözümleri olabilmektedir. Bunların yanı sıra instagram video kalitesi ayarlama video yüklemelerinizde de bir etken olucaktır.Genellikle uygulama izinleri kapalı olduğu zaman veya önbellek dolduğundavideo yükleme sorunları ortaya çıkabilir. Video yükleme sorunu ile karşılaştığınızda ilk yapmamız gereken Instagram önbelleğini ve verilerini temizlemek olucaktır. Bu sorunların devam etmesi taktirde instagram video yükleme iptal etme ile videolarınızın yüklemesini iptal edip tekrar yüklemeyi deneyiniz. Aksi taktirde yüklenen videolarda instagram video kalitesi düşüyor sorunu yaşanabilir ve instagram video formatı desteklenmiyor olabilir.

Önbelleği temizleme işlemleri iPhoneve Android‘de farklı şekilde yapılmaktadır.

iPhone cihazlarda yapılması gerekenler;

 • Video yükleme sorunu yaşıyorsanız veya instagram video yüklemeyi iptal etme ile ilgi bir sorunla karşılaşıyorsanız telefonunuzda yer kalmamış olabilir. Bu yüzden telefonunuzdan bazı dökümanları silin veya kullanmadığınız uygulamaları da siliniz.
 • Ardından telefonunuzdan Ayarlar > Genel > iPhone Saklama Alanı > Instagram’ı seçin > Uygulamayı Sil seçeneğini seçip, uygulamayı siliniz ve tekrardan cihazınıza yükleyiniz.
 • Bu işlemleri yaptıktan sonra Instagram uygulamasını açınız ve video yüklemeyi deneyiniz, sorununuz çözülecektir.
ınstagram video yükleme sorunu

Android cihazlarda yapılması gerekenler;

 • Bu bölümde ise iOS işletim sistemi cihazlarda olduğu gibi Android işletim sistemi cihazlarda da uygulamanın verilerini temizlemek olucaktır.
 • Android telefonlarda verileri temizlemek için Ayarlar > Uygulamalar > Instagram > Depolama > Verileri Temizle seçeneğini seçiniz.
ınstagram video yükleme sorunu
 • Bu işlemleri yaptıktan sonra Instagram uygulamasını açınız ve video yüklemeyi deneyiniz.
 • Video yükleme sorununuz devam ederse Ayarlar > Uygulamalar > Instagram > Depolama alanına gelip burdan Önbelleği Sile basıp önbelleğinizi temizleyiniz.
ınstagramda video yükleyemiyorum

Instagram Video Yükleme Problemi

Instagram Video Yükleme Problemi için Android veya iPhone cihazlarınızdan yaptığınız ayarlar sonrasında sorunuz hala devam ediyorsa bu durumda yapılacak son bir işlem bulunmaktadır. Bunun için de Instagram’a sorun bildirmeniz gerekicektir.

Instagram’da sorun bildirmek için;

 • İlk olarak Instagram profilinizin sağ üst kısmında bulunan “Ayarlar” sekmesine tıklayınız.
 • Açılan ekrandan “Destek” kısmında bulunan ”Sorun Bildir” alanına dokununuz.
 • Açılan ekrandan “Bir Şey Çalışmıyor” butonuna tıklayınız.
 • Ardından açılan sorun bildir kısmına ”Merhaba Instagram yetkilileri, uygulama üzerindeki sorunları gidermeme rağmen video yüklemekte sorun yaşıyorum. Sorunun çözülmesini istiyorum” dedikten sonra gönder butonuna tıklayarak Instagram ile destek talebi oluşturunuz.
 • Bu işlemlerden sonra biraz beklemeniz gerekecektir.

Instagram video yükleme sorunu yaşayan kullanıcıların yapması gereken çözümler yukarıdaki gibidir. Video yükleme esnasında karşılaşmış olduğunuz sorunları yorumlar alanından belirtebilirsiniz.

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir