Instagrama Bilgisayardan Fotoğraf Yüklemek (2019 – Güncel)

Son zamanlarda birçok kişinin yoğunlukla kullanmış olduğu uygulamalardan birisi İnstagram uygulaması olarak dikkat çekiyor. İnstagram uygulamasının Facebook tarafından satın alınmasından sonra içerik anlamında birçok değişiklikler de yaşanmıştır. Başlangıçta sadece fotoğraf yükleme uygulaması olarak bilinen İnstagram Facebook tarafından satın alındıktan sonra video paylaşma ve canlı yayın gibi özellikleri de kullanıcılarının hizmetine sundu.


Bu özelliklerin yanı sıra web üzerinde uygulamayı kullanan kullanıcıların en çok merak ettiği konuların başında ise Instagram Web Sürümüne Güncelleme Geldi konusudur. Web sürümüne gelen güncellemelere göz atmanızı tavsiye ederim.

İnstagrama Bilgisayardan Fotoğraf Yükleme Programsız

İnstagram hesaplarında kullanıcılar instagram takipçi satın al özelliği ile fotoğraf yükleme konusunda birçok yöntemi kullanabiliyorlar. Bu yöntemleri kullanırken mobil cihazlarını çok fazla yormamak için genellikle programsız yöntemleri uyguluyorlar. Kullanıcılar instagrama bilgisayardan fotoğraf yükleme programsız yöntemler ile bilgisayarlarında olan fotoğraflarını instagram hesapları üzerinde değerlendirebiliyorlar.

Mobil İşletim Sistemlerini Kullanmadan Fotoğraf Yükleme

Kullanıcılar instagram uygulamasını android, ios ve windows mobile işletim sistemleri ile kullanırken aynı zamanda web sürümleri ile de bu uygulamayı kolaylıkla kullanabiliyorlar. Ancak instagramın resmi web sitesi üzerinden video ve fotoğraf yükleme gibi bir özellik söz konusu olmuyor. Bu durumda kullanıcılar instagrama resmi web sitesinin haricinde video ve fotoğraf yükleme özelliklerini kullanarak bu işlemleri kolay bir şekilde yerine getiriliyor.

Kullanıcıların bilgisayarlarında olan fotoğraflarını mobil telefonlarını kullanmadan direk olarak instagram hesaplarına aktarmak istiyorlarsa kullanacakları en önemli program Gramblr uygulamasıdır. Bu program sayesinde kullanıcılar hiçbir zahmet görmeden video ve fotoğraflarını instagram hesaplarında paylaşabiliyorlar. Bu arada bilgisayardan instagrama video yükleme de merak edilen konulardan biri. Yazımızı dikkatli okumanız halinde bu işinde üstesinden geleceksinizdir.

instagrama bilgisayardan fotoğraf yükleme

Gramblr Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Gramblr uygulaması ile birkaç basit adım ile bilgisayarda bulunan fotoğraf ve videolar instagram hesabına aktarılabiliyor. Öncelikle kullanıcıların Gramblr uygulamasını bilgisayarlarına yüklemeleri gerekiyor. Uygulamanın bilgisayara yüklenmesi ile birlikte programın çalıştırılması sağlanıyor ve program içerisindeki instagram kullanıcı adı ve şifresi girilerek instagrama program kanalı ile giriliyor.

Programının bu noktada sunmuş olduğu video ve fotoğraf yükleme butonu ile bilgisayarda bulunan istenen fotoğraf ve videoların instagram hesaplarına aktarılması sağlanıyor. Gramblr uygulamasında kullanıcılar isterlerse fotoğraf ve video ekle butonunu kullanarak dilerlerse de istedikleri fotoğraf ve videoların sürükleyip bırakılması ile instagram hesaplarına yükleme işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar.

Gramblr Uygulamasının Özellikleri Nelerdir?

Gramblr uygulaması sadece bilgisayarda bulunan fotoğraf ve videoların bilgisayar üzerinden instagram hesaplarına aktarılmasını işlemini değil aynı zamanda video ve fotoğraflar ile ilgili gerekli düzenleme ve filtreleme işlemlerinin de yapılmasına olanak sağlıyor. Böylelikle video ve fotoğraflar konusunda gerekli düzenlemeler yapılarak göze daha hoş gelen paylaşımlar yapılarak instagram hesaplarında paylaşma imkanları da söz konusu olabiliyor. Birçok kişi gramblr uygulaması ile bilgisayarındaki içerikleri instagrama yükleyebiliyor.

2019 – GÜNCELLENDİ 

Instagram kullanıcılarının uzun süredir beklediği özelliklerden biri de fotoğraf paylaşımlarını bilgisayar üzerinden yapabilmekti. Bu özelliği kullanabilmeniz için yapmanız gerekenler:

-Bilgisayardan Chrome konsolunu CTRL+Shift+C, CTRL+Shift+I, F12 veya sağ tarafta alt alta duran üç noktaya dokunarak “İncele” seçeneğine tıklayarak açın.
-Açılan konsolda üst tarafta bulunan Elements’in solundaki ok işaretli masaüstü ekranına ve onun sapından olan telefon-tablet simgesine dokunarak mobil web sitesi görünümünü açın.
-Açılan ekran telefon üzerinden girdiğiniz gibi olacaktır.
-Bu nedenle telefon üzerinden fotoğraf yüklermiş gibi paylaşımınızı yapın.
Bu işlemleri yaparak bilgisayar üzerinden fotoğraf paylaşabilirsiniz. Yalnız fotoğraf paylaşımı gerçekleşene kadar konsolu kapamamalısınız. Konsolu kapattığınız anda ekranınız tekrardan masaüstü görünümüne dönecektir.

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir