Instagram’da Eski Kullanıcı Adı Nasıl Geri Alınır?

Sosyal medya platformlarından Instagram, günümüzde gün geçtikçe artan kullanıcı sayısıyla günümüzün en popüler sosyal medya uygulamalarından birisidir. Bununla beraber her gün çoğu sayıda kişi, Instagram kullanıcısı olmak için yeni hesaplar açarak uygulamaya dahil oluyorlar. Yeni oluşturulan bu hesaplardan bir kısmı daha önce Instagram uygulamasını kullanan ve çeşitli nedenlerden yeni hesap açan kullanıcıları kapsamaktadır. Bu gibi durumlarda kullanıcıların akıllarına “Instagram’da eski kullanıcı adları nasıl geri alınır?” sorusu geliyor.

Instagram’da Eski Kullanıcı Adlarını Geri Alma

Facebook’u satın alarak popülerliğini arttıran lakin kendine has sorunlar ile gündeme gelmeye başlamıştır. Bu sorunların en büyüğü güvenlik sorunu bilinmektedir. Durum böyle olunca da geçtiğimiz aylarda çoğu sayıda hesap çalınması sorunları yaşandı. Bunların yanı sıra Instagram’da hesapların kapatılması, yanlışlıka hesap kapatılması ve diğer bir çok engellemeler mevcuttur.

Bu sorunların yanı sıra bir çok kullanıcının en çok şikayet ettiği konulardan bir tanesi de silinen veya kapatılan hesapların eski kullanıcı adlarının alınamıyor olmasıdır. Peki herhangi bir şekilde silinen veya kapanan hesabın eski kullanıcı adını almak mümkün müdür? Evet, yeni güncellemelerle beraber mümkündür. Peki eski Instagram kullanıcı adı nasıl alınır? Detaylıca inceleyelim..

Instagram silinen kullanıcı adı kullanımı hakkında bilinmesi gerekenler
Instagram hesabınızı kapatmaya karar verdiğinizde, yeni bir hesap açarak ve aynı kullanıcı adını kullanmayı düşünüyorsanız bu mümkün değildir. Peki bu durumda ne yapmanız gerekiyor? Bu durumda yapmanız gereken tek şey mevcut kullanıcı adınızı yedek bir hesapla değiştirmektir.

Instagram’da silinen hesabı geri almak mümkün müdür?

Instagram’ın geliştirmiş olduğu son güncellemelerle beraber neredeyse her şey mümkündür. Yanlışlıkla silinen hesapların geri alınabilme şansı olduğu kadar silinen hesapların eski kullanıcı adlarını da alma şansı vardır. Instagram’ın yeniliklerliyle beraber isim kullanım politikaları konusunda ciddi güncellemeler yapıldığı bilinmektedir. Bunlara ek olarak diğer tüm kurallarda da güncellemeler yapılmıştır.

Instagram’da Kapatılan veya Silinen Eski Hesabın Kullanıcı Adı Nasıl Geri Alınır?

Instagram’da kapatılan veya silinen eski hesabın kullanıcı adını nasıl geri alınabileceği hakkında detaylı yöntemlerini paylaştık. Bu yöntemlerin yanı sıra dikkat edilmesi gereken en önemli nokta hesaplara işlem yapılmadan önce eski kullanıcı adlarını yeni hesaba güvenle aktarmak olacaktır. Bunlara ek olarak bir çok kişi Instagram’da kapatılan veya silinen hesapların eski kullanıcı adlarının ne zaman yeniden boşa çıkacağını da merak etmektedirler. Kullanıcıların merak etmiş olduğu bu konuda bilinmelidir ki öncesinde önlemi alınamayan tüm kullanıcı adları tekrar kullanılamamaktadır. Bu tarz durumlarda sorun yaşanmaması için yapılması gerekenler şöyledir:

  • Eski kullanıcı adınızı almanız için ilk olarak mevcut Instagram hesabınızı silmeden önce yeni bir hesap açınız.
  • Oluşturacağınız yeni hesaba kullanıcı adı almadan önce, eski hesabınızdaki kullanıcı adınızı değiştiriniz.
  • Kullanıcı adınızı değiştikten sonra boşa düşen eski kullanıcı adınızı yeni hesabınıza 14 gün sonra tekrar alabilirsiniz.
  • Bu işlemlerin ardından yeni hesabınızı güvenle kullanabilir ve eski hesabını kapatabilirsiniz.

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir