Instagram’da Takipçi Nasıl Arttırılır?

Instagram’da çoğu firma ve kişisel hesaplar takipçilerini nasıl hızlı ve organik bir şekilde büyüteceğini bilmek istiyor. Lakin bu büyüme türüne yatırım yapmak hesabınızın büyümesi için önemlidir. Instagram, sosyal medya kullanan insanlar için günlük yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmektedir. Bununla birlikte satışlarını yükseltmek isteyen işletmeler, yeni ve potansiyel müşterilere ulaşmak için pazarlama aracı olarak Instagram’ı daha fazla tercih etmeye başladı. Bir işletme hesabınız veya kişisel bir markayı işletiyorsanız, profilinize yeni müşterileri en hızlı ve etkili şekilde nasıl hedefleyebilir ve takipçilerinizi nasıl organik olarak büyütebilirsiniz? Bu blog yazımız, Instagram hesabınız için takipçileri nasıl arttıracağınız konusunda kanıtlanmış bir çok yöntemler amacıyla yazılmıştır.

Instagram hesabınızı nasıl inşa edebilirsiniz?
Kitlenize uygun takipçileri edinmenin iki temel yolu vardır:

Instagram Takipçilerini Organik Olarak Büyütmek

Sosyal medyada “organik”, takipçileri doğal olarak hesabınıza kazanmayı ifade etmektedir. İşletmeniz için kitle oluşturmak ve onlarla doğru etkileşim kurmak için Instagram platformundaki ücretsiz araçları kullanabilirsiniz. Temel olarak, özgün içerikler yayınlayarak, kitlenize uygun Instagram kullanıcılarıyla etkileşime geçebilir ve hesabınızı organik olarak büyütebilirsiniz.

Instagram Takipçi Satın Alın

Konuyla ilgili arama motoru Google’a, “Instagram takipçi satın al“ yazdığınızda sizin için yüzlerce Instagram takipçisini kazandıracağına söz veren firma veya kişileri listeleyecektir. Bu stratejideki amaç, miktarla değil kaliteli hesaplar ile ilgili olmasıdır. Kaliteli hesaplara en kolay yoldan ulaşmak için; https://www.instakib.com/paketlerimiz bu linkten Aktif Türk takipçiler satın alarak hesabınızı büyütebilirsiniz. Satın alacağınız takipçiler gerçek takipçilerdir. Etkileşime girme olasılığı yüksektir, müşteriniz olma olasılığı vardır ve paylaşımlarınızı beğenip yorum yapabilirler.

Instagram Takipçilerini Hızlı Büyütmenin Kanıtlanmış Yolları
Instagram işletme hesaplarınıza takipçi kazanmak için kanıtlanmış yollara başvurabilirsiniz. Takipçi kazanmak için aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayarak düzenli olarak takipçi ve beğeni sayılarınızı yükseltebilirsiniz.

 1. Profilinizin Potansiyelini En Üst Düzeye Çıkarın
  Kitlenize uygun hesaplar profilinize tıklayacak kadar hesabınız ile ilgileniyorsa, bu ilginin zaman ayırmaya değer olmasını sağlayın ve sizi takip etmek isteyecek kadar cazip bir profil haline getirin. İçeriklerinizin görsel uyumuna dikkat ediniz. Buna ek olarak, etkileyici bir profil resmi kullandığınızdan emin olunuz.
 2. Tutarlı Bir Gönderme Programına Bağlı Kalın
  Instagram hesabınıza ne sıklıkta paylaşım yapmanız gerektiği konusunda net bir vakit olmasa da, günde en az bir kez paylaşım yapmak iyi bir başlangıç olucaktır. Paylaşacağınız içerikleri istikrarlı bir hale getirdikten sonra oluşan istatistikler ile kitlenize uygun zamanlar belirleyebilirsiniz.
 3. Hashtag’lerin Gücünü Küçümsemeyin
  İçeriklerinize hashtagler kullanmak, ilgi alanlarınıza sahip profilleri çekmek harika bir yol olabilir. En iyi sonucu elde edebilmeniz için söz konusu paylaşımınıza ait alakalı hashtag’leri kullandığınızdan emin olunuz.
 4. Başkaları ile İşbirliği Yapın
  Etkileşimi yüksek hesaplarla işbirliği yapmak da takipçi kazanmanızın etkili bir yolu olabilir. O yüzden ünlülerden, markalara veya fenomenlere kadar herkesle işbirliği yapmanız etkili olacaktır. Bu hesaplarla işbirliği yapmak için bizlere “İletişim” sayfamızdan ulaşmanız yeterlidir.
 5. Paylaşımlarınızın Zamanını İyi Ayarlayın
  Instagram’da paylaşım yapmak için en iyi vakit aralığı nedir? Bilindiği üzere, paylaşımlara daha fazla katılımın olması için en iyi şekilde çalışacak günün farklı saatlerini yakalamanız önemlidir. Lakin günde bir post paylaşmak ve paylaşımın zamanını iyi ayarlamak önemlidir.
 6. Kitlenizle Etkileşime Geçin
  Takipçileriniz paylaşımlarınıza yorum yaptığında, yorumlarına yanıt verin ve yorumlarını beğendiğinizden emin olunuz. Bu amaçla onları fark edilir ve tekrar yorum yapmalarına olanak sağlayabilirsiniz.
 7. Instagram Hikayelerini (Stories) Kullanın
  Instagram’da en çok görüntülenme ve etkileşim alan hikayelerinin yaklaşık üçte birini satış odaklı işletmeler tarafından sıklıkla paylaşıldığını biliyor muydunuz? Instagram hesabınızdaki hikayelerde düzenli olarak ilginç ve çekici içerikler yayınlarsanız, hesabınızda daha fazla takipçi çekmek için yeni bir yol sağlayabilirsiniz.
 8. Instagram’da Kaliteli Fotoğraflar Paylaşın
  Bu ipucu sizin için biraz zor gelebilir. Ancak Instagram hesabınızda kaliteli fotoğraflar paylaşmak için profesyonel bir fotoğrafçı olmanıza gerek olmayabilir. Bunun için en ilgi çekici paylaşımları yakalayabilmek için sağduyunuzu kullanabilirsiniz: Fotoğraflarınız için ışık çok önemlidir. Doğal ışıkta, harika yapay ışıklı ortamlarda çekmiş olduğunuz fotoğraflar veya grenli fotoğraflar kitlenize daha çekici gelecektir. Paylaştığınız fotoğrafların takipçileriniz ve markanız için çekici olmasına emin olun.
 9. Paylaşımlarınıza Konum Ekleyin
  Instagram’daki paylaşımlarınıza konum eklemenizin daha fazla kitle tarafından keşfedilebileceğini biliyor muydunuz? Örneğin, bir giyim işletmenizin olduğunu ve ürünlerinizi bir çok farklı konumdaki giyim mağazalarında sattığınızı varsayalım. Başka bir giyim mağazasında veya bu konumda bulunan bir ürünün fotoğrafını hesabınızda paylaşırsanız, o kuruluşla ilgilenen profillerin sizi bulmasına yardımcı olacaktır.
 10. Hesabınızda Başkaları ile Etkileşime Geçiniz
  İşletme veya kişisel hesabınız için sadece profilinizdeki takipçilerinizle etkileşime girmeyin. Daha iyi sonuçlar alabilmeniz için hesabınızın çevresindeki tüm kitleyle etkileşime geçebilirsiniz. Bu profillerin paylaşımlarına etkili yorumlar göndermeniz, yalnızca gönderi yapan kişi tarafından değil, bu profilin takipçileri tarafından da hesabınızın daha fazla kişi tarafından fark edilmenize yardımcı olacaktır.

Instagram Hesabınızdaki Etkilerin Sonucu

Kişisel, işletmeniz veya marka hesabınız için Instagram söz konusu olduğunda, organik büyüme hesabınız için en sağlıklısıdır. Paketlerimizden takipçi satın almanız sizler için kolaylık sağlayabilir, ancak iyi sonuçlar almanız için organik büyümenin hesabınıza ekstra katkıları olacaktır.

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir