TikTok’ta Sayfa Doğrulama (Mavi Tik) Nasıl Alınır?

TikTok uygulaması kullanıcı açısından çığ gibi büyüyen sosyal medya platformlarında yerini zirvede almayı başarmıştır. Günümüzde en sık indirilen uygulamalar arasında popüler olanlar arasında yerini almıştır. Diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi TikTok da kullanıcılarına mavi tik rozeti veriyor. Peki, mavi tik hangi hesaplara göre veriliyor ve TikTok’ta mavi tik nasıl alınır? Bu sorulara yanıt vermeden önce Mavi Tik Nedir? sorusunu yanıtlayalım…

TikTok’ta Mavi Tik Nedir, Mavi Tik Ne İşe Yarar?

Sosyal Medya uygulamarında Mavi tik rozeti, sizin tanınmış bir kişi veya da kurum olduğunuzu gösteren bir tür doğrulama rozetidir. Sosyal mecralarda gezinirken Mavi tik rozetini ünlü bir futbolcuya, oyuncuya, ünlü bir markaya ya da bir kişiye/kurum sayfasında olarak görebilirsiniz. Mavi tikin avantajlarından biri olarak hesabınızı biri ziyaret ettiğinde “Güvenilir Hesap” izlenimini oluşturarak size veya markanıza güvenilirlik ve prestij katmaktadır. Mavi tike sahip olan hesaplar, bunların yanında bilinirliliğe de sahip olarak, platformlarda arama, keşfet, yorum, konum gibi alanlarda mavi tike sahip olmayanlara göre daha kolay bir şekilde ön plana çıkarlar.

Kısacası sosyal mecralarda mavi tiki “Kullanıcıların takip etmek istediği kişileri, ünlüleri veya da ünlü markaları/kurumları daha kolay bulmalarını sağlar” şeklinde ifade edebiliriz.

TikTok Mavi Tik

TikTok’ta Mavi Tik Almak İçin Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

TikTok, kullanıcılarına mavi tik vermek için bazı kriterlere ihtiyaç duymaktadır. Hesabınızda kriterleri yerine getirdiğiniz takdirde uygulamada mavi tik almanız daha da kolaylaşacaktır. Kısaca özetleyeceksek:

  • ・Hesabınız aktif olmalı böylelikle mavi tiki almanız açısından oldukça önemlidir.
  • ・Kaliteli içerikler çekmeli ve hashtag kullanımına özen göstermeniz gerekiyor.
  • ・Paylaşımlarınızın içeriği ve görselliği de oldukça önemlidir. Buna da dikkat etmelisiniz.
  • ・Hesabınız popüler olmalıdır. Takipçi sayınızı artırmak için kaliteli içerikler paylaşabilirsiniz.
  • ・Video içerikleriniz eğlenceli ve ilgi çekici olmalıdır.
  • ・TikTok uygulamasında trendler çok önemlidir. Eğer uygulamada trendlere dikkat ediyorsanız çok hızlı bir şekilde hesabınızı yükseltebilirsiniz.

Doğru Adımlar İçin Profesyonel Yardım Alın!
TikTok’ta hesabınızın için mavi tik alma aşamasında profesyonel bir dijital reklam ajansından veya da dijital iletişim uzmanlarıyla çalışmanız faydalı olacaktır. Sosyal mecralarda mavi tik gibi resmiyet/kurumsallık isteyen süreçlerde doğru adımları bizimle beraber atarak hızlıca sonuca ulaşmanızı sağlıyoruz.

Mavi tik alma sürecinizi birlikte yönetmek için canlı destek ekibimizden yardım alabilirsiniz.

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir