Twitch Nedir? Nasıl Yayın Açılır?

Twitch platformunu üyelerin canlı yayın yapabileceği, katılımcılarına para kazandırdığı ve bağış yoluyla işleyen bir uygulama olarak tanımlayabiliriz. PUBG, Fortnite gibi bir çok oyun dünyasına bakış açısı getiren bu yeni uygulama, düzenli aktif kullanıcılarının yanı sıra gün geçtikçe daha fazla kullanıcı tarafından kullanılmaktadır.

Twitch Nedir? Twitch’de Yayın Nasıl Açılır?, Twitch prime nedir?, Twitch Hakkında Bilmeniz Gerekenler hakkında merak edilen tüm soruların cevabını işleyeceğimiz makalemizde, son zamanlarda en dikkat çeken platformlardan birisi olan Twitch uygulamasını ele alacağız. Bu konuların yanı sıra Twitch izlemek ücretli mi, Twitch hesabı nasıl açılır gibi platforma dair kullanıcıların en çok merak ettiği soruların yanıtlarını bu yazımızda açıklamaya çalışacağız. Twitch yayın açma, Twitch yayın izleme gibi konulara da değineceğimiz içeriğimize, Twitch nedir, sorusuyla başlayalım.

Twitch Nedir?

Twitch, Pubg, Fortnite, Valorant, Minecraft, League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive gibi popüler olan bir çok e-spor oyunların müsabakalarının yayınları da dahil olmak üzere video oyunların canlı yayınlarını sunan bir yayın hizmetidir. Bu yönüyle, çoğunlukla oyun meraklısı kitlelerin ilgisini çeken platform için sadece bir oyun platformu demek yanlış olur. Çünkü Twitch kullanıcılarına müzik yayınları gibi bir çok yaratıcı içerikler sunan uygulamadır.

Elektronik spor ve video oyunu odaklı canlı yayın akışı platformu Twitch Haziran 2011’de Justin.tv kurucuları Justin Kan ve Emmett Shear tarafından kurulmuştur. 2014 Şubat ayına kadar, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük dördüncü İnternet trafiği kaynağı olan Twitch, 2014 yılında Amazon tarafından 970 milyon ABD Doları gibi yüksek bir bedelle satın alınmıştır.

Twitch

Twitch Hesabı Nasıl Açılır?

Platforma üye olabilmeniz için öncelikle cihazınıza Twitch uygulamasını indirmeniz gerekiyor.
Twitch uygulamasına girerek ekrandaki “Kaydol” seçeneğine tıklayınız.
Bu işlemlerin ardından sizden istenen “E-posta, Kullanıcı Adı, Şifre ve Doğum Tarihi” gibi bilgilerinizi girerek Twitch kaydol işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Platforma ilk defa kayıt olacak iseniz 1 aylık ücretsiz abone olabiliyorsunuz. Twitch hesabınızı açtığınızda, 7 günlük deneme süresi hakkınızı ister abone olarak ister de abonelik olmadan ücretsiz olarak kullanabilmektesiniz. Bu Twitch yayın izleme deneme süresinden sonra, dilerseniz ücretli abonelik üyeliğine geçiş yapabilirsiniz.

Twitch Kaydol

Ücretli Twitch Aboneliği Nedir?

Twitch yayın izleme ya da Twitch yayın açma özelliklerini kullanabilmeniz için öncelikle uygulamaya mutlaka üye olmanız gerekmektedir. Twitch üye olma fiyatları ise seçmiş olduğunuz kademeye göre değişmektedir. Tercihinize göre kademe 1, 2, 3 seçeneklerinden birisine tıklamanız yeterli olacaktır.

Twitch Abonelikleri, Kredi Kartı, Banka Kartı, PayPal, Amazon Pay, Twitch Hediye Kartları ve Paysafecard gibi bir çok ödeme seçeneğiyle satın alınabilmektedir lakin abonelikler için kullanılabilen ödeme yöntemleri yaşadığınız bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Bu aboneliklerin her ay yenilenmesi gerekiyor. Buna ek olarak, ödeme esnasında Daha Fazla seçeneğinden 1 aylık, 2 aylık veya 6 aylık abone olabiliyorsunuz.

Abonelikler için satın alma işleminiz başarılı olduğunda e-posta ile bilgilendirileceksiniz ve ödeme yönteminiz otomatik abonelik yenilemeleri ve ek ödemeler için uygulamaya kayıt edilecektir.

Kayıtlı ödeme yöntemlerinizi dilediğiniz vakit “Ödeme Yöntemi” sayfasından yönetebilirsiniz. Aktif bir kayıtlı ödeme yöntemine sahip olmak, ek abonelik ödemeleri yapıldığında kayıtlı olan ödeme yönteminizi kullanarak bu işlemleri çok daha hızlı yapmamıza olanak sağlıyor.

Bugünkü içeriğimizde Twitch nedir, Twitch’e nasıl üye olunur, Twitch Prime hakkında merak edilen soruları yanıtlamaya çalıştık. Twitch uygulamasına abone olmak için, yukarıdaki adımları izleyerek abone olabilirsiniz. Twitch platformu hakkında merak ettiğiniz diğer tüm sorularınız için yorumlar alanından bizlere ulaşabilirsiniz.

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir