WhatsApp Business Özelliği

WhatsApp Business Özelliği ile son zamanların popüler uygulaması olan WhatsApp hakkındaki bütün bilgiler için doğru yerdesiniz.


WhatsApp Business Özelliği Nedir?

WhatsApp Business nedir, Facebook’un kullanıcıları için sağladığı yeni bir özellik.Bugüne kadar adının pek duyulmamasındaki etken ise beta testi aşamasında yeterli sayıda kullanıcıya ulaşmamasıydı. WhatsApp Business, adından da anlaşıldığı üzere şirketler için müşterileri ile daha hızlı iletişimini sağlayacak ve bu süreyi en aza indirecek bir uygulama.Yani WhatsApp Businessözelliği uygulaması sayesinde işletmeler zaman kaybı yaşamadan müşterileri ile hemen iletişime geçebilecek .Whatsapp business ücretlimi diye merak eden kullanıcılarımız için bu özellik ücretli değildir.

Bu özelliğin yanı sıra en çok aratılan yazılardan birisi olan WhatsApp’ın Pek Bilinmeyen 5 Özelliği ve İpuçları adlı hakkında merak etmiş olduğunuz tüm bilgilere burdan ulaşabilirsiniz.

WhatsApp Business uygulaması aracılığıyla işletme sahipleri, hem kişisel WhatsApp hemde şirket hesaplarını bu özellik sayesinde kolay bir şekilde sağlayabileceklerdir. Yani şirket sahipleri hem WhatsApp’ı hemde WhatsApp Business’ı tek telefon üzerinden whatsapp business indir ile kullanabilecek. Peki Whatsapp business nasıl kullanılır? 

WhatsApp Business Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Business uygulamasını android marketten telefonunuza indirip yükledikten sonra işletme profilinizi oluşturabilirsiniz.İş profilleri özelliği ile işletmenizin maile adresinizi ve web sayfanızı müşterilere gösterebilirsiniz. Android işletim sistemi cihazların yanı sıra whatsapp business ios işletim sistemi cihazlarda da kullanılabilmektedir.

 whatsapp business özelliğ

Hızlı Cevap Özelliği

Uygulamada dikkat çeken en önemli özelliklerden biri de Hızlı Cevap Özelliğidir. WhatsApp uygulaması üzerinde işletmelerin en çok karşılaştığı sorunlardan biri, farklı müşterilerden sürekli aynı soruları cevaplamak zorunda kalmak. Bu durum müşterilere hızlı cevap vermek açısından işletmelere sorunlar yaşatabiliyor. Bu özellik sayesinde sık sık gelen bu sorulara işletmeler daha hızlı yanıt sağlayabilecek. Hızlı cevap özelliğinin yanı sıra meşguliyet belirten cevaplar veya ilk defa iletişime geçilmiş müşteriye otomatik olarak whatsapp business toplu mesaj ile karşılama temalı temalı hazır ve hızlı mesajlar gönderilecek.

Örneğin; mesai saatleri dışına gelen mesajlara ‘’Şu an çalışma saatlerimiz dışındayız. Saat 09:00 ile 19:00 arasında sizinle iletişime geçeceğiz.’’Otomatik olarak gönderilecek hazır ve hızlı cevaplar hazırlayabilir veya ürünlerinizin fiyat bilgilerini içeren hazır cevaplar hazırlayabilirsiniz. WhatsApp Business web kullanan işletmeler diğer işletme kullanıcılarını hem kendi sohbet listelerinde görebilmekte hem de diğer işletme hesaplarında görüntülenmektedir.

İş telefonları ile hesap telefon numaraları eşleşen işletmeler Doğrulanmış Hesap rozetlerine sahip olacaklardır. WhatsApp Business uygulaması şu anda Android marketlerde ABD, Endonezya, İngiltere, Meksika gibi ülkelerde ücretsiz olarak kullanılmakta.Önümüzdeki haftalarda Türkiye’de kullanıma sunulacak.

whatsapp business nedir

WhatsApp Business ‘ın Diğer Özellikleri

Kişilerinizi ve sohbet dosyalarınızı etiketlerle düzenleyebilir ve gerektiği zaman kolaylıkla bulabilirsiniz. Göndermiş olduğunuz mesajlarınızın hangilerini iletildiğini ve okunduğu gibi istatistiklerede erişim sağlayabilirsiniz. Müşterilerinize kolaylık sağlamak adına adresiniz, işletme tanımınız, e-posta adresiniz ve web sitenizi içeren bir işletme profili oluşturabilirsiniz. Müşterilerinizle iletişime geçemediğiniz zamanlarda sizden ne zaman cevap alabileceklerini bildiren uzakta mesaj özelliğini ayarlayabilirsiniz. Ayrıca Whatsapp business apk ile özelliği uygulamanıza indirebilirsiniz.

WhatsApp Business Özelliği ile ilgili yazmış olduğumuz yazımızın sonuna geldik.Bir önceki yazımız Twitter Hesabı Açma konusuna burdan ulaşabilirsiniz.

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir