WhatsApp’ta Telefon Numarası Değiştirme Nasıl Yapılır? | [2023]

WhatsApp’ta Telefon Numarası Değiştirme Nasıl Yapılır? sorunu ile karşılaşıyorsanız çözümü çok basit !


  Telefon uygulaması olan WhatsApp’ta numara değiştirme özelliği ile kendi hesabınızın telefon numarasını değiştirebilir ya da başka numara ile başka bir hesaba girebilirsiniz. Fakat WhatsApp uygulaması 2 numara ile tek hesap ya da tek numara ile 2 hesap kullanmanıza izin vermez. Her WhatsApp hesabının numarası kendine özgüdür.

WhatsApp numara değiştirme özelliği nedir?

  WhatsApp’taki numaranızı yeni numaranızla değiştirebilmeniz için numara değiştirme özelliğini kullanmanız gerekmektedir. Bu özellik sayesinde WhatsApp hesabınızdaki tüm kayıtlarınız aynı şekilde yeni numaranıza aktarılacaktır.  Gruplarınız, grup mesajlarınız, diğer mesajlarınız, ve arşivleriniz gibi tüm bilgileriniz yeni numaranızdaki hesabınıza taşınır.

  Tüm bilgileriniz yeni numaranızın hesabını aktarılacağı için WhatsApp sohbetlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Fakat kişi listeniz eğer sim kartı üzerine kayıtlı ise öncelikle yeni sim kartınıza bu kişi listenizi aktarmanızı ya da telefonunuza yedeklemenizi öneririz. Çünkü sim kartına kayıtlı oldukları taktirde yeni sim kartını taktığınızda o numaralar kaybolacaktır.

Numara değiştirme WhatsApp’ta nasıl yapılır?

  Telefon numaranızı değiştirmeden önce aldığınız numaranın aktif bir hat olup olmadığını, o numara üzerinden mesaj ve arama alabiliyor olup olmadığınızı kontrol etmelisiniz.  

Telefonunuzda hangi numaranızın WhatsApp uygulamanızda doğrulanmış olduğunu kontrol edin:

-WhatsApp uygulamanıza gidin.

-Sağ alt köşede çark şeklinde duran ayarlar kısmına dokunun.

-Profil fotoğrafınıza dokunun . Açılan ekranda isminiz, profil fotoğrafınız, durumuz ve doğrulanmış telefon numaranız yazmaktadır.

-Buradaki doğrulanmış numaranın kullanmış olduğunuz numaranız olması gerekmektedir.

Peki WhatsApp numaranızı nasıl değiştirebilirsiniz? Bunun için yapanız gerekenler:

-Yeni sim kartınızı telefonunuza takın.

-WhatsApp uygulamanızı açın.

-Doğrulanmış olan numarayı kontrol edin.

-Çark gibi olan simgeye dokunarak ayarlara girin.

-Ayarlardaki hesap kısmına girerek numarayı değiştire tıklayın.

-Açılan sayfadaya eski numaranız ile yeni numaranızı girmeniz gerekecek.

-Numaralarınızı girdikten sonra işleminiz başarıyla gerçekleşmiş olacak.

-Bitti butonuna dokunduktan sonra yeni numaranızı doğrulamanız gerekecek.

Tüm WhatsApp hesaplarındaki numara değiştirme işlemleri bu şekilde yapılmaktadır.

WhatsApp numaramı değiştirince eski numarama ne olur?

WhatApp numaranızı değiştirdiğiniz taktirde eski numaranız silinerek, tüm bilgileriniz yeni numaranıza aktarılır. Yani eski telefon numaranızı arkadaşlarınız görmez. Onun yerine yeni numaranızı görürler.

  Her ne kadar WhatsApp hesabınız da yeni numaranız gözükse de arkadaşlarınıza numara değiştirdiğiniz bildirimi gitmez. Sadece var olduğunuz WhatsApp gruplarınızda bu değişiklik bildirim olarak gider. Bu nedenle yeni numaranızı arkadaşlarınızın bulmasını sağlayabilmek için onlara numara değişikliğinizi söylemenizi öneririz. Aksi taktirde sizi tanımayacaklardır ya da sadece WhatsApp adınız ile göreceklerdir.

WhatsApp masaüstünden kullanılabilir mi?

  Çoğu uygulama gibi WhatsApp uygulamasını da bilgisayar üzerinden kullanmanız mümkündür. Bunun için 2 yöntem kullanabilirsiniz. 1. yöntem en sık kullanılan ve tercih edilen, web WhatsApp adresinden kod taraması yaparak hesaba giriş yöntemidir. 2. yöntem ise; WhatsApp masaüstü uygulamasını bilgisayarınıza indirerek giriş yapmanızdır.

  Bilgisayarınızda Web WhatsApp üzerinden ses, görüntü gibi dosyalar alıp karşı tarafa iletmek mümkündür. Fakat bilgisayarda, telefonda olduğu gibi sesli ya da görüntülü arama yapamazsınız.

WhatsApp telefon değiştirme sırasında eski mesajlar gider mi?

Numara değiştirme özelliği ile bizim anlattığımız adımlarla ilerlerseniz tüm bilgileriniz yeni numaranıza aktarıldığı için silmediğiniz sürece herhangi bir veri kaybı yaşamazsınız.

WhatsApp’ta çevrimiçi olmadan mesajları okumak mümkün mü?

WhatsApp çeşitli özelliklerle karşı tarafın mesajınızı görüp görmediğini, saat kaçta gördüğünü size göstermektedir. Çift tırnak ve mavi tik işte tam da bu amaçla kullanılmaktadır. Çift tırnak mesajınızın iletildiğini, mavi tik ise mesajınızın okunduğunu ifade etmektedir. Sizin tarafınıza gönderilen mesajın okunmasını karşı tarafın bilmesini istemeyen kullanıcılar için ise WhatsApp mavi tik özelliğini kapatma imkanı sunar. Bu sayede okuduğunuz hiçbir mesaj karşı tarafa mavi tik olarak gitmez. Fakat mesajların ne zaman okunduğunu anlamalarını istemiyorsanız bunun için çevrimiçi olmadan mesajları okumalısınız.

Peki, çevrimiçi olmadan WhatsApp mesajları nasıl okunur?

Bunun için yapmanız gerekenler:

-Mesaj geldiği taktirde mesaja girmeden telefonunuzu uçak moduna alın.

-Sonrasında herhangi bir internet bağlantısı yokken mesajınızı açıp okuyun.

Bu sayede internet bağlantınız olmadığı ve herhangi bir veri akışı bulunmadığından dolayı çevrimiçi görünmeyeceksiniz ve karşı tarafa mavi tik gitmeyecektir.

WhatsApp’ta en çok konuşulan kişi nasıl görülür?

WhatsApp’ta en çok konuştuğunuz kişiyi görüntüleyebilmek için:

-WhatsApp uygulamanızı açın.

-Ayarlar kısmına girin.

-Veri ve depolama kullanımı kısmından depolama kullanımı yazısına dokunun.

Karşınıza, WhatsApp’ta en çok konuştuğunuz ve veri aktarımı gerçekleştirdiğiniz kişi ve kişiler sıralanır.

WhatsApp’ta Telefon Numarası Değiştirme Nasıl Yapılır? hakkında yazmış olduğumuz makalemizin sonuna geldik. Daha önce yazmış olduğumuz YouTube Video Nasıl İndirilir? [2019 – Güncel] adlı makalemize burdan ulaşabilirsiniz.

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir