0850 346 18 18     0532 331 83 56

Instagram Hashtag Sorunu 2017

Ekleyen Yönetici


25.10.2017 01:41 tarihinde eklendi ve 4029 kez okundu.


Instagram kullanıcıların özellikle fotoğraf paylaşımı yapmadan önce dikkat etmesi gereken detaylardan biriside paylaşımlarına hashtag etiketi özelliğini kullanmalarıdır. Hashtag etiketini kullanan bir çok kullanıcının sorun yaşadığı görülmektedir. 

İnstagram Hashtag Sorunu 2017

Instagram kullanıcılarının  genellikle yaptığı instagram takipçi satın al  işlemini yaptıktan sonra bu uygulama içerisinde en çok kullanmış oldukları özellik fotoğraflarını etiketleme özelliği olarak dikkat çekiyor. Kullanıcılar tarafından fotoğraf etiketleme özelliği o kadar yaygınlaşmış durumdadır ki bu fotoğrafların etiketlenmesi ile birlikte arama motorları içerisinde bu fotoğraflara ulaşmak mümkün hale geliyor. Bu özellik de kullanıcıların birçok kitleye hitap etmesi anlamına geliyor.

Bu özelliği kullanan kullanıcıların dikkat etmeleri gereken en önemli özellik aşırı derecede yapılan etiketleme yani hashtag özelliği sayesinde hesapların askıya alınması sorunudur. Hesapların askıya alınması durumunda kullanıcılar instagram hesaplarına giriş yapamıyorlar. Hesaplarının yeniden aktif hale gelmesi için ise bazı doğrulama metotlarından yararlanmaları gerekiyor.

Fotoğraf Etiketleme Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fotoğraf etiketleme yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli özellik kullanıcıların fotoğraflara en fazla 5 adet etiketleme yapmasıdır. Bu sayısının üzerinde etiketleme yapılması durumunda instagram uygulaması bu işlemin kötüye kullanım olarak değerlendiriyor ve hesapların askıya alınmasını sağlıyor. Aynı zamanda kullanıcıların dikkat etmesi gereken en önemli özelliklerden birisi de bazı etiketlemenin instagramın belirlemiş olduğu kuralları ihlal etmesi durumudur.

İnstagram bu durumda da hesapları askıya alıyor ya da kullanıcılara belli bir süre etiketleyememe yasağı veriyor. Bu nedenle kullanıcıların genel kurallara uygun olarak hareket etmesi instagram fotoğraf etiketleme özellikleri açısından oldukça önemlidir. Ancak kullanıcılar tüm kuralları yerine getirmiş olsa da bütün bunların haricinde yine de etiketleme konusunda sorunlar yaşayabiliyorlar. Bu sorun instagramdan kaynaklanan bir sorun olarak dikkat çekiyor. Kullanıcıların bu aşamada yapmaları gereken en önemli konu etiketleme sorununun kendilerinden kaynaklanmadığından emin olmalarıdır.

İnstagram Hashtag Sorununun Çözümü

Hashtag sorunu instagramdan kaynaklanan bir sorun ise kullanıcıların bu sorunu çözmesi için yapmaları gereken ilk iş yükledikleri paylaşımları silerek yeniden yüklemeleridir. Çoğu kez etiketleme sorunu bu yöntem ile birlikte son buluyor. Paylaşımın yeniden yüklenmesi ile birlikte kullanıcılar paylaşımlarını 5 adet etiketleme sınırında kalmaları şartı ile etiketleyebiliyorlar. Kullanıcılar özellikle instagram hashtag sorunu 2017 konulu araştırmalar yaparak bu konudaki sorunları çözmeyi deniyorlar.

Etiketlemenin Faydaları Nelerdir?

Kullanıcılar instagram hesapları üzerinden herhangi bir fotoğraf paylaşımında bulunmaları durumunda kendi profillerinde olmayan kişi ya da firmalara da görünebiliyorlar. Etiketlemenin en önemli faydası hesap dışında kalan kişi ya da kurumlara görünerek popülerliğin artmasıdır. Bu nedenle birçok instagram kullanıcısı instagram platformu üzerinde daha popüler olmak için etiketleme yöntemlerini deniyorlar. Etiketleme kurallara uygun olarak yapıldığında oldukça faydalı bir yöntem olarak dikkat çekiyor.