Instagram Hikayeye Gizlice Nasıl Bakılır?

29.08.2018 03:28

Instagram Hikayeye Gizlice Nasıl Bakılır? ile son zamanların popüler uygulaması olan Instagram hakkındaki bütün bilgiler için doğru yerdesiniz. 


  Sosyal medya devi Instagram uygulamasında bir çok stalk yapmayı seven kullanıcılara yep yeni bir uygulama eklenmiş bulunmaktadır. Kullanıcılar Android işletim sistemi cihazlarında bulunan Story Saver for Instagram uygulaması sayesinde profili açık olan kişilerin hikayelerine gizlice bakabileceklerdir.

  Instagram kullanıcıları için her zaman en önemli konu gizlilik olmuştur, fakat modern  teknolojinin gelişmesi ile hemde sosyal medyanın oldukça öne çıkmasıyla birlikte gizlilik sadece sözde kalarak icraata geçmeyen bir kelime olarak kalmıştır. Şu an ise Instagram uygulamasında herkesin sıkça sorduğu ve merak ettiği bir konuya yer vereceğim, Instagram’da  başka bir kullanıcının hikayesine bakabilmek için neler yapılmalıdır?

  Instagram uygulamasında bir kullanıcının hikayesine  gizlice bakabilmek için ilk olarak o kullanıcıyı takip ediyor olmalı yada kullanıcının profilinin herkese açık durumda olması gerekmektedir.Hikayesine bakmak istediğiniz kullanıcının hesabına erişebiliyorsanız, Instagram Hikaye Kaydedici uygulamasını telefonunuza indirmeli ve giriş yapmalısınız.Giriş yapmanız durumunda bakmak istediğiniz kullanıcının kullanıcı adını yazarak hikayesini açabilir ve dilerseniz hikayeyi telefonunuza indirebilirsiniz.Instagram’da  gizli bir şekilde hikayeleri izlemek için aşağıda bulunan adımları takip etmeniz yeterlidir.

Story Saver for Instagram uygulamasını aşağıdaki bağlantıyı kullanarak da telefonunuza indirebilirsiniz.

Android cihazlar için Story Saver for Instagram uygulaması;https://play.google.com/store/apps/details?id=io.yoba.storysaverforinsta

Instagram Hikayelerine (Stories) Gizlice Bakma!

Not: Bu özelliği sadece Android işletim sistemi cihazı kullanan kullanıcılar yapabilmektedir. iOS için henüz yardımcı bir uygulama bulunmamaktadır. 

Bir Instagram hesabının hikayelerine gizlice bakabilmeniz için;

  1. Bu özelliği kullanabilmek için ilk olarak Google Play Store üzerinden Story Saver for Instagram uygulamasını telefonunuza yükleyiniz.
  2. Ardından telefonunuza yüklemiş olduğunuz Story Saver for Instagram uygulamasına Instagram hesabınızın kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yapınız.
  3. Uygulamaya girişinizi tamamladıktan sonra takip etmiş olduğunuz kişilerin hikayeleri açılacaktır, Buradan da kimin hikayesine gizlice bakmak istiyorsanız o kullanıcının profiline tıklayınız. Eğer takip etmediğiniz bir kişinin hikayesine bakmak isterseniz ekranınızın üst kısmında bulunan arama seçeneğini kullanarak kişinin kullanıcı adını yazarak hikayelerini kolaylıkla izleyebilirsiniz.
  4. Takip etmediğiniz kullanıcının profili herkese açık durumda olmalıdır. Aksi taktirde uygulama hesaba erişim sağlayamadığı için hikayeleri izlemenize engel olucaktır.  5. Hikayelerini izlemek istediğiniz profilinin kullanıcı adını arayıp bulduktan sonra bu profile tıkladığınız zaman karşınıza bu profile ait hikayeler açılacaktır. Buradan bu kullanıcının hangi hikayesine bakmak istiyorsanız veya indirmek istiyorsanız o hikayenin önizlemesine dokunmanız yeterli olucaktır.
  6. Açmış olduğunuz hikaye önizlemelerinde karşınıza repost, save ve share seçenekleri açılacaktır, Bu seçeneklerden save seçeneğini seçerek hikayeleri galerinize kaydederek hikayeleri izleyebilirsiniz.
  7. Repost ve Share seçeneklerini seçerekte hikayeleri Instagram hesabınızda paylaşabilirsiniz.
  8. Save özelliği sayesinde galerinize kaydetmiş olucağınız hikayeleri galeriniz üzerinden gizli bir şekilde izleyebilirsiniz. Instagram hikayelerine gizlice baktığınızda karşı tarafa hiçbir şekilde herhangi bir bildirim gitmeyecektir.
  9. Story Saver for Instagram uygulamasını kullanmadan önce mutlaka bu özelliği bir arkadaşınızın hesabı üzerinden denemenizi tavsiye ederim. 

Bu işlemleri tamamladıktan sonra seçmiş olduğunuz kullanıcının hikayelerini izleyebilir, kaydedebilir ve galerinize kolayca kaydedebilirsiniz.

Instagram Hikayeye Gizlice Nasıl Bakılır? ile ilgili yazmış olduğumuz makalemizin sonuna geldik. Bir önceki yazımız Facebook Hesabı Açma ile ilgili merak ettiğiniz tüm bilgilere burdan ulaşabilirsiniz. Bu konu hakkında merak ettiklerinizi aşağıdaki yorum formunu doldurarak da bize iletebilirsiniz.

⟵ Blog