Instagram Takipçiler Sürekli Düşüyor Sorunu

07.08.2018 04:27

Instagram Takipçiler Sürekli Düşüyor Sorunu ile karşılan kullanıcılarımız için bu sorunun nedenlerini ve çözümlerini yazımıza aktarmış bulunmaktayız.


Sosyal medya devi Instagram'ın düzenli olarak artan bir kullanıcı kitlesi bulunmaktadır. Bunun nedeni ise Instagram uygulamasının düzenli olarak yeni özellikleri kullanıcılarına sunmasıdır. Yapılan yeni özelliklerin yanı sıra kullanıcıların merak ettiği konuların en başında ise takipçi sayılarının düşmesidir. Peki bu sorunun sebebi nedir?

Bu sorunun temel nedeni ise Instagram uygulamasının düzenli olarak yeni güncelleme yapması ve yapmış olduğu güncellemelerde kullanıcıların güvenliğini bir üst seviyeye çıkarmak amacı ile bot hesapları yani kullanılmayan profilleri silmesiden kaynaklanmaktadır. Takipçileriniz arasında kullanılmayan bot hesaplar var ise yapılan yeni güncelleme ile takipçi sayınızda bir düşüş yaşanıcaktır. Böylelikle de bot ve kullanılmayan hesaplar Instagram'da azalıcaktır.

Instagram Takipçi Sayısının Düşmesinin Başlıca Nedenleri!

  • Instagram takipçilerinizde düşüş yaşandıysa sizi takip eden profillerin çoğu kapatılmış olabilir. Bu sorunun başlıca nedeni ise Instagram'ın yaptığı güncelleme bot hesapları kapatmasıdır.
  • Düşüş yaşamış olduğunuz takipçileriniz bot değil yani aktif gerçek takipçilerden oluşuyorsa bu durum karşısında sizleri takip eden kişiler paylaşımlarınızı beğenmemiş olabilirler ve takipten çıkabilirler.
  • Bu iki sorunun yanı sıra Instagram takipçilerini yükseltmek isteyen kullanıcılar instagram takipçi satın al ile kullanıcılar takipçi ve beğeni sayılarını yükseltebilirler. 

Diğer Nedenler;

Instagram takipçi sayım düşüyor gibi sorunları yaşayan kullanıcıların yapmış olduğu hataların başında sürekli olarak aynı konuda ve bir birine benzer paylaşımlarda bulunmasıdır. Bu durum takipçiler arasında sıkıcı bir durum hal aldığı için takipçi kaybetmelerine neden olmaktadır.

Sorunlar bu şekilde sıralanabilir:

Art arda paylaşım yapmak: Kullanıcıların yapmış olduğu hataların başında aynı gün içerisinde bir çok kez paylaşım yapmasıdır. Bu durum haliyle de takipçiler tarafından sıkıcı gelen durumlar arasında bulunuyor. Bu sorunu yaşamak istemeyen kullanıcılara günde 2-3 kez paylaşım yapılması önerilmektedir.

Hashtag Kullanmamak : Kullanıcıların bilmesi gereken diğer sorun ise Instagram'da paylaşım yapılır iken fotoğraf veya video paylaşımlarına hashtag kullanımlarını yapmamalarıdır. Paylaşılan fotoğraflara hashtag kullanmak bir çok kişi tarafından görünmekle beraber beğeni ve takipçi kazanmlarına da imkan olmaktadır.

Karşılıklı takip yapmamak: Son olarak Instagram’da beni takip etsinler ama ben onları takip etmek istemiyorum denildiği zaman takipçi kaybına sık bir şekilde uğramak mümkün olucaktır. Bu soruna çözüm olarak sizi takip eden kullanıcıları takip ederseniz sorununuz en aza inicektir.


Instagram Takipçiler Sürekli Düşüyor Sorunu başlıklı makalemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bir önceki yazımız Instagram Ürün Etiketleme Özelliği olan yazımıza burdan kolayca ulaşabilirsiniz.

⟵ Blog