Instagram Web Sürümüne Güncelleme Geldi

02.08.2018 01:41

Instagram Web Sürümüne Güncelleme Geldi özelliğinin bilinmeyenleri ve aklınızda yer alan tüm soru işaretlerinin çözümlerini makalemizde yer vermiş bulunmaktayız.


  Sosyal medya platformu Instagram son günlerde kaybettiği etkileşimi geri kazanmak için artık web sürümü içinde yeni özellikler getirmeye başlamıştır. Bilindiği üzere İnstagram güncelleme 2018 sadece akıllı telefonlar üzerinden çalışan uygulaması aracılığıyla düzenli ve sağlıklı bir kullanım imkanı sunmaktadır. Tıpkı Facebook platformunda olduğu gibi Instagram uygulamasının da web sürümünü kullanarak paylaşım yapamıyordunuz ve sonuç olarak Instagram’ın sadece bir mobil uygulama olduğunu da söylemek mümkün oluyor. Bu nedenle Instagram’ın web sürümünün bu yetersizliği ise kullanıcıların en çok şikayet ettiği konuların başında bulunmaktadır.

Bu sorunların yanı sıra kullanıcıların en çok merak ettiği konulardan birisi olan Instagrama Bilgisayardan Fotoğraf Yüklemek adlı makalemize burdan ulaşarak makalemize göz atabilirsiniz.

Hikayeler (stories) özelliğiyle yükselişini hızlandıran Instagram, bu nedenle yapacağı yeni özelliklerle beraber herkese ulaşmanın peşindedir. Instagram bu nedenle de masaüstü uygulamasına uzun zamandır beklediğimiz 2 yeni özelliği getirmeye hazırlanıyor. Facebook, platformu ise de kendi bünyesinde yaptığı yenilikleri kademeli olarak Instagram'a da getirmeye hazırlanmaktadır. Instagram uygulamasını bünyesine  aldıktan sonra yaptığı güncellemeler ile etkileşimini iyice büyüten Facebook, yenilikleri getirmeye devam etmektedir.

Instagram, iki yeni özelliği duyurdu !

Instagram Web'de Hikayeler Özelliği Devreye Giriyor

  Artık bilgisayardan hikayeler görüntülenebilecek ve paylaşım yapılabilecek. Diğer bir özellik ise yüz filtreleme özelliğidir.

 İnstagram'ın yeni güncellemesi 2018 özelliği ise mobil ve masaüstü web versiyonuna hikaye paylaşımını getirmesidir. Bu özellik ile kullanıcılar artırılmış gerçeklik maskelerini kullanmak veya videoları paylaşmak henüz mümkün olmasa da hikayeleri paylaşmak mümkün olucaktır. Kullanıcılar bu özellik sayesinde web üzerinden fotoğraf ekleyebilir ve üstlerine metin yazabileceklerdir. Bunula beraber bilinmelidir ki mobil web versiyonunda yüz filtreleri, çıkartmalar, gif ve farklı yazı tipleri, yer etiketleri,  gibi yaratıcı ve eğlenceli gibi bir çok özelliğin samsung instagram güncelleme de henüz yer almadığını söyleyebiliriz.

Yapılan yeni özelliğin kısıtlı olmasına rağmen herkes gibi ne zaman kullanabileceğiz sorusunu düşünüyorsanız eğer bilmeniz gereken tek detay özelliğin önümüzdeki haftalarda Instagram web sürümüne eklenmiş olduğunu göreceğiz. Özelliği kullanabilmek için Instagram ana sayfanızın akışının sol üst köşe kısmında bulunan kamera ikonuna tıklayarak galerinizden görsel seçiminizi yaparak hikaye olarak paylaşabileceksiniz. Böylelikle aynı zamanda Facebook'ta da bulunan hikayeye benzer şekilde metin ekleyip rengini değiştirmeniz mümkün olacaktır.

ınstagram web sürümü güncelleme

Web Üzerinden Kaydetme Özelliği Nasıl Yapılır ?

İnstagram güncelleme sorunu 2018 yanı sıra  www.instagram.com aramasının web sürümünde mobilde olduğu gibi dilemiş olduğunuz gönderileri kaydedebilecek ve sayfanın sağ üst köşesinde bulunan yer işaretleri ikonundan da bu gönderileri daha sonra tekrar görebilme imkanına sahip olabileceksiniz.

Instagram'ın yapmış olduğu yeni özellikleri ve bir çok özelliğini mobil yerine neden masaüstü uygulamasını kullanayım ki diye düşünen kullanıcılar için Instagram'ın buna sebeb olarak etkileşimini arttırmak için yapmış olduğu görüşündedir. Bu nedenle Instagram ise uygulamayı telefonundan kullanmak istemeyen kişilere de ulaşmanın peşinde olduğu için Snapchat’in önüne geçerek hikayeler üzerinde yeni özellikler ile kurumsallaşmak için güncellemeler yapılmaktadır. Yapılan yeni güncellemelerle beraber Instagram'ın masaüstü uygulamasının da gelişmeye devam edeceğini söyleyebiliriz.

Instagram Web Sürümüne Güncelleme Geldi adlı makaleminiz sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bir sonraki makalemizde tekrardan görüşmek dileğiyle :)      
Instakib Blog

⟵ Blog