Facebook Hesap Silme – 2023 – Resimli Anlatım

Facebook Hesap Silme ile son zamanların popüler uygulaması olan Facebook hesabınız ile ilgili problemleri yaşıyor ve hesabınızı kapatmak istiyorsanız doğru yerdesiniz.


  Amerikalı girişimci Mark Zuckerberg tarafından kurulan Facebook ücretsiz olarak herkesin kullanımına sunulduğu dünyanın en büyük sosyal medya mecrasıdır. Tüm dünyada popülerliğini arttıran Facebook bunun yanı sıra Türkiye’de de çok hızlı bir şekilde büyüyerek diğer sosyal medya uygulaması olan Instagram‘ı da satın almıştır. Instagram’ı satın aldıktan sonra burda da popülerliğini arttıran Facebook uygulaması Instagram’da yapmış olduğu özelliklerle bir çok kullanıcısını kaybetmiştir. 

Bunun yanı sıra Facebook’ta sorun yaşayan bir çok kullanıcı mevcuttur. Bu sorunları yaşayan kullanıcılar Facebook hesaplarını herhangi bir nedenden dolayı kullanmayı düşünmemekle beraber hesaplarını kalıcı olarak silmek istemektedirler. Bugünkü yazımızda çeşitli nedenlerden dolayı Facebook hesaplarını kapatmak isteyen okuyucularımıza Facebook 14 gün beklemeden silme hakkında yardımcı olacağız.

Hesap silme işlemlerinize başlamadan önce eğer Facebook hesabınıza bağlı bir Instagram hesabınız varsa Facebook Üzerinden İnstagram Bağlantısını Kaldırmak adlı makalemizi okumanızı tavsiye ederim. Aksi taktirde silinen Facebook hesabınızla beraber Instagram hesabınızın bilgileri de yok olucaktır.

Facebook Hesabı Nasıl Silinir?

Facebook hesap silme 2018 işlemleriniz yapabilmeniz için olarak masaüstü veya dizüstü bilgisayarızdan Facebook hesabınızı giriş yapın. Facebook giriş yaptıktan sonra kalıcı olarak ve geçici olarak hesabınızı kapatabileceksiniz. Eski Facebook kapatma işlemlerinizi kalıcı olarak kapatmak istiyorsanız aşağıdaki yazımızdan bilgisayardan veya telefon üzerinden hesabınızı silebilirsiniz.

 Bilgisayardan Kalıcı Olarak Facebook Hesabı Silme

  Bilgisayar üzerinden hesabınızı silmek istiyorsanız ilk olarak masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızdan tarayıcınızı açınızı ve facebook.com‘u açınız ve hesabınıza giriş yapınız. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra aşağıda bulunan facebook hesap silme linki 2018 tıklayınız.

 Kalıcı Facebook Hesap Silme Linki: https://www.facebook.com/help/delete_account

  Tıklamış olduğunuz linkte “Hesabımı Sil” başlıklı bir sayfa açılacaktır. Sayfanının sağ alt kısmında mavi buton içinde bulunan “Hesabı Sil” ibaresine tıklayınız. Tıklamış olduğunuz linkte sizden parolanız istenicektir. Açılan “Bu Hesabın Sana Ait Olduğunu Onayla” sekmesinden şifrenizi girerek hesabınızı böylelikle kalıcı olarak kapatabilirsiniz.

facebook hesap silme

Telefondan Kalıcı Olarak Facebook Hesabı Silme

  Facebook uygulaması bir takım mağduriyetlerin önüne geçebilmek için mobil cihazlarda hesap silme işlemlerine onay vermemektedir. Bu nedenlede Facebook hesap silme işlemlerinizi mobil üzerinden bilgisayara göre daha zor bir şekilde yapabileceksiniz. 

facebook hesabı kapatma

       Mobil üzerinden hesabınızı silmek için;

 1. Facebook hesap silme mobil işlemleri için ilk olarak iOS veya Android cihazınızdan Google‘dan Facebook sayfasını açınız.
 2. Tarayıcınızın sağ üst kısmında bulunan üç nokta ikonuna tıklayarak “Masaüstü Sitesi İste” sekmesine dokununuz.
 3. Açılan ekrandan kullanıcı adı ve şifrenizle hesabınıza giriş yapınız.
 4. Girişinizi yaptıktan sonra burdan veya yukarıdaki hesap silme linkine tıklayınız.
 5. Açılan pencereden “Hesabımı Sil” düğmesine dokunarak “Hesabımı Kalıcı Olarak Sil” penceresindeki alanları doldurarak hesabınızı kalıcı olarak kapatabilirsiniz. 
facebook hesabı nasıl kapatılır

Hesap Silme İşlemlerinizde Dikkat Etmeniz Gerekenler

 1. Silmiş olduğunuz Facebook hesabınızı arkadaşlarınız bir daha göremez.
 2. Hesap silme işlemlerinizi tamamladıktan sonra hesabınız 14 gün boyunca dondurulur.
 3. Hesabınızı tekrardan aktif bir hale getirmek isterseniz 14 günlük süre zarfında silme işlemini iptaledebilirsiniz.
 4. Bunun için tekrardan Facebook hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir.
 5. Hesabınızı tekrar kullanmak istemezsiniz kapatmış olduğunuz hesabınız 14. günün sonunda kalıcı olarak silinir.
 6. Kalıcı olarak silinen hesaplar bir daha geri getirilemez.

Not:  Facebook silme 2018 işlemlerinizi yapmadan önce ‘Ayarlar’ sayfasından hesabınızın yedeğini alabilirsiniz.

Facebook hesap silme resimli anlatım başlıklı makalemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bu tarz makalemize göz atmanız için sitemiz üzerinden blog sayfamıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir