Facebook Sayfa Oluşturma

Facebook Sayfa Oluşturma ile Facebook hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler Instakib Blog’da 🙂


Facebook’ta Sayfa Nasıl Oluşturulur?

Facebook sayfa oluşturma resimli anlatım en çok merak edilen konuların başında yer almaktadır. Kullanıcılar Facebookta sayfa açmak ücretlimi diye arama yapsalar da sayfa oluşturma işlemleri ücretsizdir.Facebook çoğunluğumuzun bilmekte olduğu, kullandığı paylaşım özelliklerinin de yanı sıra belirli konular özelinde sayfa oluşturmayıda sağlıyor. Facebook’ta Sayfa Oluşturma işlemlerinizi bir kurum, hobiler, sevdiğiniz bir sanatçı, hayran sayfası veya internet sitesi gibi sayfalar oluşturabilir ve oluşturduğunuz bu sayfalar üzerinden paylaşım yapabilirsiniz. Sizde seçmiş olduğunuz bir türde sayfa açmak istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.Facebook sayfa açma nasıl yapılır? Peki Facebook Sayfa Oluşturma Nasıl Yapılır? Sizlere bu yazımda Facebook sayfalarının nasıl oluştuğu hakkında bilgi vereceğim. facebook sayfa açma nasıl yapılır? 

Yazımıza başlamadan önce okurlarımız tarafından en çok merak edilen konulardan birisi Facebook Hesabı Açma adlı makalemize burdan ulaşabilirler.

Telefondan Facebook Sayfası Oluşturma

Aşağıdaki adamları sırasıyla yerine getirerek telefondan Facebook Sayfası Oluşturma işlemlerini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Facebook sayfa açma telefondan işlemlerinizi gerçekleştirmek için ilk olarak uygulama üzerinden Facebook ticari sayfa açma sayesinde Facebook kurumsal sayfa yönetimi ile ayarlara gitme, istatistikleri görüntüleme, sayfa kurma ve diğer işlemlere ulaşabilirsiniz.

  • Telefonunuz üzerinden Facebook sayfanızı oluşturmak için ilk olarak Facebook uygulamasına giriş yapınız.
  • Facebook uygulamanızı açtıktan sonra Ana ekranınızın sağ üst köşesinde bulunan “Ayarlar” menüsüne gidiniz.
  • Ayarlar kısmında bulunan “Sayfalar” sekmesine tıklayarak açılan ekrandan “SayfaOluştur” ibaresini seçiniz.
  • Ardından ekranızıdaki “Başla” butonuna tıklayarak sayfanızı oluşturmaya başlayınız.
  • Başla seçeneğini seçtikten sonra “Sayfana Ad Ver” adlı yeni bir ekran açılacaktır. Buradan sayfanıza bir isim girerek “İleri” butonuna tıklayınız.
  • Bu işlemlerinizi tamamladıktan sonra “Bir Kategori Seç” adlı yeni bir sekme açılacaktır. Burdan sayfanız hakkında bir kategori seçerek “İleri” butonuna tıklayınız.
  • Sayfanızın web adresi varsa internet sitesi bilgilerinizi kaydederek İleri seçeneğini seçiniz. Yoksa Geç’e basınız.
  • Bütün bu bilgilerinizi tamamladıktan sonra sayfanız sorunsuz bir şekilde oluşturulacaktır.

★ Sayfanız hakkında yeni bir düzenleme yapmak istediğinizde sayfanızın sağ üst kısmında bulunan üç nokta ikonunundan düzenlemelerinizi yapabilirsiniz.

✓ Kısa not: Almış olduğunuz kullanıcı adınızı sadece 1 kez değiştirebilirsiniz.

Sayfa: Bu kısımdan sayfa düzenleme, paylaşım yapma, fotoğraf ekleme ve kapak fotoğrafı ekleme vb. işlemlerinizi burdan gerçekleştirebilirsiniz.

Hareketler: Bu kısımda ise gelen bildimlere ve beğenilere, kullanıcı hareketlerine paylaşım yapanlara ayrıca sayfanızdan bahsedenlere ulaşabilirsiniz.Eğer daha detaylı ayarlama ve düzenleme istiyorsanız Facebook Sayfa Yöneticisi indirebilirsiniz.

Bilgisayar Üzerinden Facebook Sayfası Oluşturma

1.Facebook’a Giriş Yapınız.

Öncelikle sayfa oluşturmaya başlamadan önce hesabınıza giriş yapınız.Eğer Facebook üyeliğiniz yok ise önce üye olmalısınız.

2.’’Sayfa Oluştur’’Bağlantısını Bulunuz.

‘’Sayfa Oluştur’’yazısını bulmanız çok kolay olmayabilir.Bu linki de zaman tüneli sayfanızın en alt kısmında bulabilirsiniz. Sayfa oluştur ekranını göremediyseniz aşağıdaki linkten de yardın alabilirsiniz.

✓ Sayfa Oluşturma Linki:https://www.facebook.com/pages/creation/?ref_type=registration_form

facebook sayfa oluşturma

3.Sayfa Kategorinizi Seçiniz.

Sayfa oluşturma ekranına geldiğiniz de farklı kategorilerde göreceksiniz.Sayfanıza en uygun seçeneği bulabilmek için kısa bir inceleme yapabilirsiniz.

facebook sayfası açma

4.Kategori Seçimini Yapınız.

Bütün seçeneklere göz attıktan sonra sayfanıza uygun olduğunu düşündüğünüz kategori ve alt basamakları seçiniz.

5.Sayfanızın Profilin Resmini Seçiniz.

Sayfanıza uygun bir profil resmi belirleyiniz.

6.Sayfanız Hakkında!

Profil resminizi belirledikten sonra sayfanız hakkında kısa bir bilgilendirme yazısı ve sayfa türünüze göre diğer tercih edilen bilgilerinizi ekleyerek ‘’Bilgileri Kaydet’’ butonuna basınız.

7.Facebook Sayfanız Oluşturuldu.

Eğer yukarı anlattığım adımları problemsiz geçebildiyseniz Facebook sayfanız sorunsuz şekilde oluştu demektir.Bu işlemin hemen ardından Facebook beğeni sayfası açma ile otomatik olarak Yönetici Paneli’ne yönlendiriliceksiniz.Facebook kurumsal giriş bilgileriniz ile bu sayfa üzerinde hem sayfa bilgilerinizi düzenleyebilir hemde sayfanızdan daha fazla kişiye erişim sağlamak için paylaşımda bulunabilirsiniz.

Facebook Sayfa Oluşturma adlı makalemizin sonuna geldik. Bir sonraki makalemizde görüşmek dileğiyle 🙂

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir