Instagram’da Aradığım Kişiyi Bulamıyorum [2023 – Güncel]

Instagram hesabınız üzerinden arama sonuçlarında birini bulamıyorsanız çözümü çok basit !


Instagram’da Aradığım Kullanıcı Neden Görünmüyor?

  Instagram’da çoğu zaman aradığımız kişiyi bulamayabiliyoruz. İnstagram hesabını bulamıyorum sorunun, internetten dolayı ya da hat kaynaklı olabilmesi gibi çeşitli sebepleri bulunmaktadır. Bu yazımızda karşılaştığımız “Instagram’da aradığım kişiyi bulamıyorum” ve “instagramda aradıgım kişi çıkmıyor” sorununun sebeplerinden bahsedeceğiz. 

Instagram’da Arkadaşımı Bulamıyorum!

  İnstagram da aramada gözükmeme sorunu ile karşılaştıysanız ilk olarak kullanıcıyı bulmak için instagramda kişi arama alanı olan arama kısmına kişinin Adını Soyadını ya da kullanıcı adını girmeniz gerekir. Bu bilgileri doğru girmediğiniz taktirde kişiyi bulamayabilirsiniz. Bu nedenle Adını Soyadını ya da kullanıcı adını girerken yazdığınızı kontrol etmelisiniz. En ufak harf hatası bile kişiyi bulmanızı engeller. Bu bilgileri girerken ara kutusunun altında kişiler, etiketler, yerler gibi sekmeler çıkar. Bu sekmelerden kişi olanını seçmeniz gerekir. Yoksa arattığınız isimdeki yerler ve etiketler de karşınıza çıkacaktır. 

Instagram’daki bir kullanıcıyı Adını Soyadını ile aratıyorsanız o kullanıcının profilinde bu bilgilerinin yazması gerekir. Profilinde isim soyisim geçmeyen kullanıcıları bu şekilde bulamazsınız . Aradığının kişinin kullanıcı adını bilmeniz gerekir. Bu sayede kişiyi kullanıcı adından anında bulabilirsiniz. Eğer kişiyi bulamıyorsanız kullanıcı adını bilmiyor ya da yanlış yazıyor olmalısınız.

Aradığım kişiyi Instagram’da neden bulamam, sebepleri nelerdir?

  İnstagram kullanıcı bulamama sorunu ile karşılaşmanızın bir diğer sebebi ise kişinin hesabını başka kullanıcıların arama sonuçlarına kapatmış olması olabilir. Instagram’da da Facebook’ta olduğu gibi hesabınızı arama sonuçlarına kapatabilirsiniz. Bu sayede istemediğiniz kişiler arama kısmına kullanıcı adınızı doğru bile yazsalar sizi bulamazlar. Böylelikle sizi arayan kullanıcılar instagram aradığım kişi gözükmüyor sorunu ile karşılaşacaklardır.

Aradığınız kişiyi Instagram’da bulamıyorsanız engellenmiş olabilirsiniz.

  Bir diğer sebeb ise o kullanıcı tarafından engellenmiş olabilmenizdir. Bir kişi sizi engellediği taktirde arama kısmında kullanıcı adını doğru da yazsanız kişiyi bulamazsınız ve instagram takip ettiğim kişiyi göremiyorum sorunu ortaya çıkacaktır. Engellenip engellenmediğini ise başka kullanıcıdan o kişiyi aratmanız ile anlaşılır. Eğer başka hesaptan arattığınız zaman kişi çıkıyor fakat sizin hesabınızdan çıkmıyor ise kişi sizi engellemiş demektir.

Aradığınız kişinin Instagram hesabı olmayabilir.

  Bir diğer sebeb ise kişinin hesabının olmaması olabilir. Ne kadar Instagram ve Facebook aynı alt yapıya sahip olsa da, Facebook kullanıcısı olan kişinin Instagram hesabı ya da Instagram kullanıcısı olan kişinin Facebook hesabı olacak diye bir kural yok. Bu nedenle Facebook’da arkadaşınız olan kişileri Instagram’da bulamayabilirsiniz. Facebook’taki Instagram kullanan arkadaşlarınız, sizin Instagram hesabınızda önerilenler kısmında çıkar. Instagram kullanmayan arkadaşlarınız ise davet et olarak çıkabilir. Genelde bu davet et, Instagram kullanıcısıymış gibi algılanır. Bu nedenle Instagram kullanıcısı olamayan kişileri kullanıyor gibi hatırlayıp aratıyor olabilirsiniz.

Instagram aradığım kişi bulunamıyor sorunu çok yaygın!

  Instagram’da aradığınız kişilerin çoğunu bulamıyorsanız eğer bu büyük olasılıkla uygulamanızdan kaynaklıdır. Uygulamanızı güncellemediyseniz eğer bu hatayla karşılaşabilirsiniz. Instagram yeni güncellemeler getirdikçe eski versiyonlarda sorunlar yaşanabilir. Bu nedenle öncelikle Instagram uygulamanızın güncel halini indirmeniz gerekir. Eğer uygulamanız güncelse  ya da güncelleme yaptıktan sonra sorununuz devam etmekteyse uygulamayı telefonunuzdan kaldırıp yeniden indirmelisiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra telefonunu kapayıp yeniden açın. Bu işlemleri yaptıktan sonra yaşadığınız sorun muhtemelen çözülmüş olacaktır. Bunların yanı sıra arama sonuçlarını bulamıyorsanız instagram beni engelledi sorunu ile de karşılaşmış olabilirsiniz.

  Facebook arkadaşlarınızı Instagram hesabınızda takip etmek isteyebilirsiniz. Bunu toplu olarak yapmak için;

-Instagram hesabınıza giriş yapın.

-Profilinize gidin.

-Ayarlar kısmına girin.

-Arkadaşlarını Davet Et kısmının altındaki Kişileri takip et kısmından Facebook arkadaşları kısmına tıklayın.

Bu sayede Facebook arkadaşlarınız arasından Instagram hesabı olan tüm arkadaşlarınızı takip edebilirsiniz.

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir