Instagram DM Videolarını İndirip ve Kaydetme | [2023]

Blog okurlarımız tarafından son günlerde en çok aratılan konuların başında Instagram dm videoları nasıl indirilir?


ve instagram direct mesajdan gelen videolar indirilir mi? olduğunu fark ettik. Peki DM üzerinden gönderilen videolar indirebilir mi ? Bu tarz soruları merak etmiş olduysanız Instagram Direct Message üzerinden gelen videolar indirilebilmektedir. Instagram üzerinden size gönderilen tüm veriler, fotoğraflar, videolar ve bilgiler indirilebilmektedir. Bu işlemleri yapabilmeniz içinde doğru adımları izlemeniz gerekicektir. O halde Instagram’daki verileri nasıl indirebileceğimize hep birlikte bakalım.

Instagram Direct Message videolarını indirip kaydetme

Instagram DM aracılığı ile size gönderilen herhangi bir veriyi indirmek isterseniz, bunları indirmenize yardımcı olabilecek bir çok ekstra uygulama bulunabilmektedir. Bu işlemleri yapmanız 2 farklı şekilde yapılabilmektedir. Bunların birincisi, Instagram uygulaması üzerinden Direct Mesajı videosunu indirmek ve ikinci yöntem ise ekstra bir uygulanma kullanmak olucaktır.

Instagram uygulaması için bir çok ek uygulama bulunsada, bunların bazıları da Instagram DM videolarınızı indirmenize yardımcı olma amacı taşıyan çok sayıda uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamaların temel amacı Instagram üzerinden size gönderilen videoları indirmenin bir yolu olmadığından size kolay bir şekilde yardımcı olabilmektedirler. Fakat bu tarz uygulamalar çoğu kişi tarafından kullanılmadığı için Play Store üzerinden kaldırabilmektedir.

Bu aralar bazı yöntemler aracılığı ile videolar kolay bir şekilde indirilebiliyor, fakat bugün yazımızın içerisinde yazacağımız en güvenli yöntemler nelerdir. Bu konuda hakkında size yardımcı olacağız. Bu yöntemi kullanabilmeniz için cihazınızın Android olması gerekmektedir.

Instagram Direct Message videoları nasıl indirilir?

Android işletim sistemi cihazlar sizin yaptığınız her adımı izleyerek bunu ön belleğe kopyalayıp yedekleyebilmektedir. Bu işlemler gerçekleşirken Android telefonlarınızda izlediğiniz ve kaybolan instagram dm videoları da ön belleğe kopyalanıp yedeklenmektedir. Bunun amacı ise bu videoları ön bellekten alıp harici belleğe aktarmaktır.

Google Chrome’un bir eklentisi olan Es File Manager veya Türkçe ismi ile de ES dosya yöneticisi eklentisi ile bu işlemi kolayca yapabilmektesiniz. Bu işlemleri cihazınızın Google Play Store’da bulunan uygulamayı kolaylıkla indirip kullanabilirsiniz.

Adım adım Instagram Direct Message videosu kaydetme

•İlk olarak telefonunuzdan Instagram uygulamasını açın ve dm ikonunuzdan mesajlarınıza giriniz.

•Size gönderilen mesajın içindeki videoyu izlerken Android işlemciniz bu videoyu otomatik olarak ön belleğe almış olucaktır.

•Telefonunuzdan Google Play Store bulunan ES File Manager uygulamasını indirin ve uygulamayı kurunuz.

•ES File Manager uygulamasını açın ve dahili hafızayı seçiniz.

•Ardından Android- Data- com.instagram.android – Cache ve video seçeneklerini takip ederek seçmiş olduğunuz videolara ulaşabilirsiniz.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra size gönderilen kaybolan tüm fotoğraf ve videolara burdan ulaşabilirsiniz.

Bu videolara ulaştıktan sonra hepsini listeleyerek dilerseniz telefonunuza dilerseniz de bilgisayarınıza indirerek kayıt altına alabilirsiniz.

Instagram Dm videolarını tekrar izlemek mümkün müdür?

Instagram Dm üzerinden videolarınız bir çok farklı şekilde gönderilebilmektedir. Uygulama üzerinden Dm aracılığı ile birine videoyu çektikten sonra göndermek istediğinizde size bir kaç farklı imkan sunulmaktadır. Sadece görüntülensin seçeneğini işaretlerseniz göndermiş olduğunuz video sadece bir kere görüntülenip ve kaybolmaktadır. Bu işlemlere de kaybolan mesaj adı verilmektedir.

Bunun yanı sıra göndereceğiniz bu videoyu konuşma içerisinde tutmasını sağlamak için “tut” seçeneğine tıklayarak görüntünün kaybolmasını engelleyebilmektesiniz.

Instagram Dm yani mesaj aracılığı ile size sadece bir kez görüntülene bilip kaybolan videolar ya da kaybolan fotoğraf gönderilirse onu sadece bir kez, mesaj kutunuzdan çıkana kadar izleyebilmektesiniz. Dm ile size gönderilmiş olan bu mesajları tekrar görmeniz veya izlemeniz mümkün olmayacaktır. Size gönderilen videoları veya fotoğrafları ancak dm üzerinden kalıcı bir video ya da fotoğraf gönderilmiş olarak tekrar tekrar izlemeniz mümkün olucaktır.

Instagram üzerinde Dm video nasıl atılır?

Instagram Dm üzerinden videolu mesaj atmanız çok basit bir yöntemdir. Bu işlemleri yapabilmeniz için ilk olarak profilinizin ana sayfasından mesajlarınıza geliniz. Ardından mesaj göndermek istediğiniz kişiyi listeden seçerek mesaj ekranını açınız. Daha sonrasında kamera ikonunuza dokunduğunuzda telefonunuzun kamerası açılacaktır. Açılan ekrandan video çekebilir, fotoğraf çekebilir ve seçmiş olduğunuz kişilere ya da gruplara gönderebilirsiniz.

Instagram DM Videolarını İndirip ve Kaydetme Yolları hakkında yazmış olduğumuz makalenin sonuna geldik. Konu hakkında merak ettiğiniz tüm soruları yorumlar alanından belirtebilirsiniz.

Bir sonraki makalemizde görüşmek dileğiyle 🙂

Sevgilerle – Instakib Blog – 2019

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir