Instagram Hashtag Takip Et Özelliği

Instagram Hashtag Takip Et Özelliği , adındayapmış olduğu yeni özelliğini kullanıcılarına duyurmuştur. Yapılan yeni özellikle beraber kullanıcılar Instagram üzerinde bundan sonra sadece hesapları değil aynı zamanda hashtag’leri de takip edebileceklerdir


  Düzenli olarak # hashtag etiketi üzerinden aramış olduğunuz ilginizi ve hoşunuza giden instagram hashtag 2018 yeni eklenen gönderileri görmek ve artık sürekli güncel hashtag’leri takip etmek yapılan yeni özellik ile daha basit bir hale gelmiştir.

Hashtag takip et özelliğini kullanmadan önce En Popüler Instagram Hashtagleri 2016 adlı makalemiz üzerinden en popüler hashtag’lere göz atabilir ve bu hashtag’leri takip ederek ücretsiz bir şekilde takipçi ve beğeni kazanabilirsiniz.

Hashtag Takip Et Özelliği Nasıl Kullanılır ?

Instagram’da hashtag takip etmek çok basit !

  Milyonlarca paylaşımın Instagram’da kullanıcılar fotoğraf ve videolarının erişimini ve keşfet üzeriden birçok kitleye duyurabilmek için uygun hashtag’ler ile Instagram üzerinden paylaşımlarını yapabilmektedirler. Instagram’da hashtag takip etme özelliği sayesinde, ilgi duymuş olduğunuz alanlarınız ile ilgili daha fazla içeriğe erişmenize yardımcı olmakla beraber yükselen trendleri de takip edebilmenize olanak sağlamaktadır.

Instagram’da hashtag özelliğini kullanabilmeniz için ilk olarak bir hashtagi aratmanız ya da beğendiğiniz bir hashtagin üzerine tıklayarak, hashtag sayfasına gitmeniz gerekmektedir. Tıklamış olduğunuz ekranda artık “Takip Et” butonu bulunmaktadır. Takip Et butonuna basarak hashtagin altında “Başlıca Gönderiler” akışını, böylelikle kendi ana sayfanızın akışında görebileceksiniz.

ınstagram hashtagleri takip et

Markaların takip et özelliğini kullanırken dikkatli olmasında fayda var!

  Instagram’da uzun zamandır firmalar ve markalar kendi isimlerini ya da kampanyalarının hashtag’lerini kullanıyorlar. Instagram uygulaması üzerinde kullanıcılar ise bugüne denk markanın hashtag’lerini çekiliş veya yarışmalar gibi anlar haricinde çok fazla incelemiyorlardı. 

Lakin yeni gelen Instagram hashtagi takip edebilme özelliği sayesinde kullanıcılar sevdikleri markaların hashtag’lerini de takip edebileceklerdir. Böylelikle firmaların ve markaların dikkatli olması gerekliliğini biraz daha arttırmaktadır. Firmaların ve markaların kullanmış olduğu # etiketi sayesinde çok daha hızlı bir şekilde diğer kullanıcıların ana sayfalarına yansıyabilecektir.

Firmaların ve markaların yanı sıra Instagram kullanıcılarında kullanabileceği  bu özellik sayesinde kullanıcıların takipçilerine güncel hashtag’leri takip etmesinde faydalı olucaktır.

Yeni özellik sayesinde profilinize ekleyebileceğiniz bu etiketler, sizi takip eden takipçileriniz açısından oldukça önemli bir hal almaktadır. Bu durum sayesinde aynı zevklere sahip insanlar, artık kolayca birbirlerini bulabilmekle beraber, böylece çok daha aktif bir ortam sağlanmış olacaktır.

 ınstagram hashtagleri

  Örnek vermek gerekirse; ilgi odağınız futbol ve futbolun tutkunusunuz. Profilinize #futbol etiketini eklediğimizde, fotoğraflarınız keşfet bölümüne düşmemiş olsa bile bu hashtag ile arama yapanlar sizi kolaylıkla bulabilecekler. Instagram’ın yeni getirmiş olduğu İnstagram doğru hashtag özellik sayesinde kullanıcılar popüler konularda çok daha fazla takipçi ve beğeni kazanabilecektir.

Özelliği kullanmadan önce uygulamanızı güncellemeyi unutmayın !

  Instagram’ın kullanıma sunmuş olduğu hashtag takip etme özelliğini kullanabilmeniz için, ilk olarak iOS veya Android işletim sistemi telefonunuzdan bulunan uygulama mağazası olan App Store veya Google Play Store sayesinde Instagram uygulamanızı güncellemeyi unutmayınız.

Instagram Hashtag Takip Et Özelliği adlı makalemizin sonuna geldik. İnstagram hashtag nasıl yapılır özelliğini kullanırken aklınıza takılan veya karşılaşmış olduğunuz sorunları yorumlar alanından belirtebilirsiniz. 

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir