Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır?

Sosyal medya uygulaması Instagram’da denk geldiğiniz bazı hesaplarda mavi tik ikonu, kullanıcıların belli bir statüde sahip olduğu tanınırlığını ifade etmektedir. Bu nedenle mavi tik ikonunu sadece en popüler kullanıcılar ve etkili Instagram marka kullanıcıları edinebiliyor. Bunların yanı sıra mavi tiki edinebilmek için bazı kolay yöntemleri de bulunmaktadır, bu yöntemlerin detaylı açıklamasını yazımızın devamında anlatacağız. Böylelikle “Instagram mavi tik nasıl alınır?” sorusunun tüm detaylarını beraber inceleyelim..

Instagram Mavi Tik Nedir?

Instagram’da doğrulanmış sayfa rozeti olarak da bilinen ve hesapların kullanıcı adının yanında yer alan mavi tik hem Instagram arama sayfasında hem de mavi tik hesap sahibi gönderilere yorum yapıldığında en üstte görünür. Instagram uygulamasında mavi tik rozeti sahibi hesabın belli bir ünlünün veya markanın resmi (kurumsal) profili olduğunu kanıtlamaktadır. Bu rozet özelliği sayesinde ünlüler, markalar ve tanınmış kişilerin hesaplarının başka kullanıcılar tarafından taklit edilmesi önleniyor.

Instagram, 2018 yılında yayınladığı yeni bir güncelleme ile mavi tik rozeti özelliğini tüm kullanıcılara bir form vasıtasıyla açmıştır. Mavi tik için bügüne kadar varolan prosedür tanınmış hesapların taklit edilme ihtimalinin yüksek olup olmadığına dair önemli ölçüde dayanmaktadır. Başvuru yapan hesapların mavi tik rozetini alabilmesi için popülerliklerinin yüksek olması Instagram tarafından çok önemlidir.

Instagram Mavi Tik Almanın Avantajları

İşletmenizin veya markanızın Instagram uygulamasında taklit edilmesi riski varsa mavi tik rozeti hesabınız için çok önemlidir. Bunun yanı sıra hesabınıza mavi tik almanın birçok avantajı vardır:

• Mavi tik rozeti markanızın bilinirliğini arttırmaya yardımcı olur.
• Markanızın takipçi, beğeni gibi diğer tüm etkileşimlerinizi artırmanın kolay bir yoludur.
• Markanızı taklit eden sayfalardan korumak için etkili bir yöntemdir.
• Markanız ve takipçileriniz arasındaki güvenilirliği artırır.
• Mavi tik rozeti ile Instagram hikayelerindeki “yukarı kaydırma” özelliği gibi diğer bir çok özel özelliklere erkenden erişim sağlanır.

Instagram’da Mavi Tik Nasıl Alınır?

Instagram Kimlerin Hesabını Onaylıyor?

Instagram, kullanıcıların profillerini onaylaması için başvurularda belirli şartları yerine getirmesini istemektedir. Instagram’ın bazı şartları şu şekildedir:

• Bu şartlar için ilk olarak, Instagram’ın Hizmet Şartlarına ve Topluluk Yönergelerine uymanız gerekiyor.
• Instagram hesabınızda uygunsuz veya kopya içerikler yer almamalıdır.
• Gerçek bir kişi veya marka hesabına mavi tik alabilirsiniz. Bir komedi sayfası veya hayran hesabı ile mavi tik alamazsınız.
• Diğer ülkeler için farklı bir dilde Instagram hesabı açmış olmanız dışında, kişi veya işletmeler için yalnızca bir hesaba mavi tik alınabilmektedir. Daha önceden aynı isme sahip başka bir hesap mavi tik rozetini aldıysa, siz alamazsınız.
• Eğer Instagram hesabınız gizliyse, yani sizi takip etmeyen kullanıcılar paylaşımlarınızı göremiyorsa mavi tik rozetini alamazsınız.
• Bunların yanı sıra Instagram profilinizi düzenlemeniz gerekir.

Instagram Mavi Tik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Instagram’da mavi tik rozetini alabilmek için yapacağınız başvuru işlemleri oldukça basittir. Başvuru işlemlerinizi aşağıdaki adımları takip ederek tamamlayabilirsiniz:

1.Adım: Hesabınıza giriş yapın ve sağ alt köşede bulunan profil logonuza tıklayınız. Profilinizin sağ üst köşesindeki menüden “Ayarlar” sekmesini seçin.

2.Adım: Ayarlar > Hesap > Doğrulama İste butonlarına tıklayınız. Ekranınızda bir form açılacaktır.

3.Adım: Bu formda sizden Adınız, Soyadınız veya Firmanızın Tam ve Resmi Adı, Belge Türü, Kategori, Hedef Kitle, Tanındığı Diğer Adlar ve Bağlantılar gibi bilgileri eksiksiz doldurunuz. İşletmenizin resmi belgelerini veya şahıs iseniz kimliğinizin bir fotoğrafını Belge Türü sayfasından bu kısıma yüklemeniz gerekecektir.

4.Adım: Forumdaki bilgileri eksiksiz şekilde ve gerçek bilgilerinizle doldurduktan sonra “Gönder” butonuna tıklayarak yollayın, başvuru yapmanız bu kadar basit!

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir