İnstagram Mesaj Engeli Nedir, Nasıl Kaldırılır?

instagram mesaj engeli, kullanıcıların uygulama içerisinde sıklıkla karşılaştığı bir sorundur. Instagram uygulamasını kullanan çok sayıda kullanıcı var ve bu nedenle uygulamanın düzenli olarak güvenlik önlemlerini de arttırması normaldir.

İnsanların Instagram uygulamasında yaşadığı sorunların başında başkaları tarafından mesajlarla rahatsız edilmesi gelmektedir. Hem kişisel hesaplardan hem de işletme hesaplarından rahatsız edici DM mesajlarının gelmesi, kullanıcıları genellikle huzursuz edebilmektedir. Bu mesajlardan bazıları bot mesajlardır yani bir takım yazılımlar ile gönderilen otomatik mesajlardır. Bazıları da kendi istekleriyle gönderilen rahatsız edici mesajlardan oluşmaktadır.

Rahatsız edici şekilde gönderilen mesajlar bir süre sonra kullanıcılara sıkıntı vermeye başlamakta, ve bu durum kullanıcıların Instagram’a şikayet edilmesine kadar gitmektedir. Instagram bu şikayetler doğrultusunda yeni tedbirler ile önlemleri hayata getirmiştir.

İnstagram Mesaj Engeli Ne Anlama Gelir?

Instagram, bir hesabın yaklaşık bir saatlik zaman içerisinde 15 ayrı kişiye mesaj göndermesi halinde tekrar mesaj göndermesini engellemektedir. Mesajlar engellendiğinde sorun düzelmeden mesaj gönderimi durdurulmakta ve Instagram’ın DM bölümünü kullanmasını kısıtlamış olacaktır.

Bunlara ek olarak kullanıcıların bir saat içerisinde ard arda 15 adet mesaj göndermesine de gerek yoktur. Mesaj gönderilen kişiler gelen mesajları okumadığı vakit veya da reddetmesi durumunda Instagram mesaj engelini geçici bir süre verebilmektedir.

Instagram Mesaj Engeli Kaldırma

Peki, instagram mesaj engeli ne zaman kalkar? Bunun için net bir süre verilmesi söz konusu değildir. Mesaj engeli verildiği vakit ilk yapılması gereken, sürekli olarak mesaj atılmamasıdır.

Bu işlemler yapıldıktan sonra 60 dakika boyunca kimseye mesaj gönderilmemesi gerekiyor. Büyük bir olasılıkla Instagram bu süre sonunda mesaj engelini kaldırmaktadır engel kaldırılmadığı vakit biraz daha beklenmesi gerekebilir. Engel işlemi kaldırılıktan sonra istenilen kişiye mesaj gönderimi tekrar yapılabilir.

Çok Fazla Mesaj Atmayın
instagram mesaj engeli kaldırma işlemlerini yaptıktan sonra tekrar engel verilmez diyerekten eskisi gibi çok fazla mesaj gönderimi yapılmaması gerekiyor. Mesaj atıldığında aynı hatalar tekrar edilirse Instagram mesaj gönderimi yapılabilmesi için engeli uzun süre verebilir.

İkinci kez mesaj engeli ile karşı karşıya kalanların bir süre engelden kurtulması söz konusu değildir. Instagram mesaj engelinin kalkması için mesaj atılmadan bir süre beklenmesi gerekir.

Instagram mesaj engeli kalktığında aynı hata tekrar tekrar yapıldığında Instagram’ın hesabı tamamen de silebilmektedir. Bu nedenle mesaj engeliniz kalkmadan mesaj atmamanız tavsiye edilir.

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir