Instagram Şifre Değiştirme

Instagram Şifre Değiştirme ile son zamanların popüler uygulaması olan Instagram hesabınızın şifresini değiştirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz.


  Sosyal medya devi Instagram fotoğraf ve video paylaşımında tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de oldukça popüler olan bir platform haline gelmiştir. Instagram uygulaması yapmış olduğu güncellemelerle milyonlarca kullanıcıya sahiptir. Ülkemizde de sıklıkla kullanılan Instagram kullanıcılarının en çok merak ettiği konuların başında instagram parolası değiştirme konusudur. Bugünkü yazımızda kullanıcıların merak etmiş olduğu Instagram şifre yenileme konusunu anlatacağız. Peki Instagram Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Bu yazımıza başlamadan önce bu tarz sorunlardan birisi olan Instagrama Giriş Sorunu adlı makalemize göz atmanızı ve okumanızı tavsiye ederiz.

Instagram şifresi nasıl değiştirilir?

Instagram’da şifre değiştirme oldukça basit bir işlemdir. Instagram hesabınızın şifresini değiştirmek istiyorsanız bu işlemleri hem cep telefonunuzdan hem de masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızdan kolayca yapabilirsiniz.

  * Bu bölümde ilk olarak Bilgisayardan Instagram şifresini değiştirme işlemini anlatacağız.

Bilgisayardan Instagram Şifre Değiştirme

  • Bilgisayarınız üzerinden şifrenizi değiştirmek için ilk olarak instagram.com sayfasını açınız.
  • Açmış olduğunuz bağlantıdan Instagram hesabınıza giriş yapınız.
  • Hesabınıza girişinizi yaptıktan sonra aşağıda bulunan linke tıklayınız.
  • https://www.instagram.com/accounts/password/change/
  • Yukarıdaki linke tıkladığınızda doğrudan şifre yenileme sayfasına yönlendirileceksiniz.
  • Aşağıda bulunan resimdeki sayfada mevcut şifreniz istenicektir. İlk adımda mevcut şifrenizi giriniz.
  • Ardından diğer alanlara koymak istediğiniz yeni şifrenizi girerek “Şifreyi değiştir” düşmesine tıklayarak şifrenizi değiştirmiş olursunuz.


Telefondan Instagram Şifresini Değiştirme

* Bu bölümde ise Telefondan Instagram şifresini değiştirme işlemini anlatacağız.

  • Telefonunuz üzerinden şifre değiştirme işleminizi yapmak için ilk olarak cihazınızdan Instagram uygulamasını açınız ve giriş yapınız.
  • Ardından profilinizde bulunan “ProfiliDüzenle” sekmesinin yanında bulunan “Ayarlar” ikonuna tıklayınız ve aşağıdaki adımları takip ediniz.

  Seçeneklerde bulunan Hesap sekmesinin altından bulunan Şifre ibaresini dokunduktan sonra ekrandaki gibi [email protected] adresine, şifreni yenilemek için bağlantı içeren bir e-posta gönderdik.” şeklinde bir pencere açılacaktır. Açılan sekmede tamama tıklayın ve bekleyiniz.

 Tamam ibaresine tıkladıktan sonra aşağıda bulunan resimdeki gibi bir bildirim gelicektir. Bu bildirime tıklayıp aşağıdaki adımları takip ediniz.

Ekranınızdaki bildirime tıkladığınızda Instagram sizi gmail adresine yollanan bağlantıya yönlendirecektir. Burdan ekrandaki “ResetPassword” ibaresine dokunun ve bekleyiniz.

 Gmail adresinize gelen mavi alana tıkladığınızda Instagram sizi yeni şifrenizi yenilemek için yeni bir pencereye yönlendirecektir. Açılan yeni pencereden yeni şifrenizi oluşturarak şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Böylelikle telefon üzerinden değiştirmiş olduğunuz Instagram şifreniz hesabınıza atanmış olucaktır.
Not: Daha önce kullanmış olduğunuz olduğunuz şifreyi yeniden kullanamazsınız.

Instagram Şifre Değiştirme işlemleri bu kadar kolaydır! Instagram Şifre Değiştirme hakkında merak ettiklerinizi yorumlar alanından belirtebilirsiniz.

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir