Instagram Toplu Takip Çıkarma (Android- iOS)

Son günlerde sosyal medya kullanıcılarının internet aramalarında sürekli olarak merak edilen ve de karşımıza sıkça çıkan sorulardan birkaçı muhakkak ki Instagram Takipten Çıkarma nedir, Nasıl kullanılır, en çok kullanılan takipten çıkarma uygulamaları nelerdir? ve Instagram Toplu Takipten Çıkarma Nasıl Yapılır? gibi sorulardır. Kullanıcıların yaşamış olduğu bu soruların tüm cevaplarını yazımızda bulacağız.

Instagram hesabınızda bulunan takip ettikleriniz ve sizi takip eden hesapları gözden geçirip genel bir takipten çıkarma işlemleri yapacaksanız eğer toplu takipten çıkarma uygulamaları bu konuda size kolaylık sağlayacaktır. Instagram’da toplu takip bırakma adına uygulama tarafından sağlanan herhangi ekstra bir özellik mevcut değildir. Hal böyle olunca da kullanıcılar için farklı uygulamalar kullanmak zorunlu hale gelmektedir.

Android veya iOS işletim sistemi cihazlarınıza bu uygulamaları yükleyerek Instagram hesabınızda bulunan takipçileri tek tek çıkarmak yerine, toplu bir şekilde işaretleyip tek bir defa da bu işlemi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Toplu takipten çıkarma işlemlerinizi hem Android hem de iOS platformunda yapabilirsiniz. Instagram Toplu Takip Çıkarma (Android ve iOS) için yapılması gerekenlere aşağıdaki başlıklardan ulaşabilirsiniz.

Instagram Toplu Takip Çıkarma (Android)

Android işletim sistemi cihaza sahip iseniz toplu takipten çıkarmak için bu konuda size yardımcı olacak ve en kolay kullanıma sahip olan ‘’Unfollow Users’’ uygulamasını önermekteyiz. Android cihazınıza bu uygulamayı yükleyerek toplu takip bırakma işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Unfollow Users uygulamasını yüklemek için:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xiuxin.instagram.unfollow&hl=tr

▸ Instagram hesabınızdaki takipçileri takipten çıkarmak için ilk olarak uygulamayı Play Store ile Android cihazınıza yükleyiniz.

▸ Cihazınız üzerinden Unfollow Users uygulamasına Instagram hesap bilgileriniz ile giriş yapınız.

▸ Daha sonra ekranınıza bulunan ‘’Unfollow 10 From Top’’ butonu ile takipten çıkarmak istediğinizi hesapları 10’ar 10’ar seçerek takipten çıkarmaya başlayabilirsiniz.

▸ Sizi takip etmesini istediğiniz ve takipten çıkarmak istemediğiniz hesaplar var ise bu hesapların yanında bulunan yıldız simgesine dokunmanız yeterli olacaktır. Bu uygulama üzerinden takipten çıkarmak için yapılması gereken işlemler sadece bunlardır.

Instagram Toplu Takip Çıkarma (iOS)

iOS işletim sistemi cihazlarda ise ‘’Cleaner for IG’’ uygulaması ile takip ettikleriniz toplu olarak takipten çıkabilirsiniz. Instagram da takip ettiklerinizi toplu bir şekilde çıkarma işlemi için ilk olarak iOS cihazınıza Cleaner for IG uygulamasını App Store üzerinden yükleyiniz.

Cleaner for IG uygulamasını yüklemek için:
https://apps.apple.com/us/app/cleaner-for-ig/id1019607006

Cihazınıza uygulama yüklendikten sonra Instagram hesap bilgileriniz ile uygulamaya giriş yapınız.

▸ Instagram hesabınız ile Cleaner for IG uygulamasına giriş yaptıktan sonra ekrandaki “Following” sekmesine tıklayınız.

▸ “Following” sekmesine ekranının sol alt kısmından ulaşabilirsiniz.

▸ Ekranınızda bulunan “Following” sekmesine tıkladıktan sonra “Quick Select” butonuna tıklayınız.

▸ Burada bulunan seçeneklerden “Select All” seçeneğine tıklayınız.

▸ Daha sonrasında “Actions” butonuna tıklayarak, “Unfollow” seçeneğini seçiniz.

▸ Yapacağınız son işlem “Start Now” butonuna tıklayarak tüm takip ettiklerinizi temizlemek olacaktır.

Yapılan bu işlemlerle beraber Instagram hesabınızdaki tüm takip edilenleri toplu bir şekilde silmek mümkün olacaktır. Eğer takipten çıkarmak istemediğiniz veya da sizi takip etmesini istediğiniz kişiler var ise buna yönelik işlemleri de bu uygulamalar ile kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Bugünkü yazımızda Instagram toplu takip çıkarma işlemleri adına hem Android hem de iOS işletim sistemi cihazlar için tüm işlemleri aktardık. Bu konu hakkında merak ettiğiniz veya da yaşadığınız sorunları yorum bölümünden bizlere ileterek kolayca çözüme ulaştırabilirsiniz.

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir