Instagrama Giriş Sorunu

İnstagram dünya üzerinde milyonlarca insanın girerek paylaşım yaptıkları ve takipçi sayılarını arttırdıkları sosyal medya ortamlarından biridir. Ancak diğer sosyal medya ortamlarına göre son birkaç yıl içerisinde instagramda insanlar çok daha fazla zaman geçirmeye başladılar. İnstagramda zaman geçiren insanların sayısı arttıkça beraberinde yüzlerce sorun da ortaya çıkmaya başladı. 


Instagram’a Giriş Yapamıyorum Sorunu

Şifrelerin ve hesapların çalınması, instagrama giremiyorum tarzında birçok sorun sayılabilir. İnstagram hesabınızın çalınmaması ve şifrelerinizin daha iyi korunabilmesi için sistem tarafından önlem alınıyor. Ancak bunların yanında sizlerin de şifre belirlerken ya da işlem yaparken daha dikkatli olmanız gerekiyor.

Eğer hesabınızın kapanması veya dondurulup açılmaması hakkında sorun yaşıyorsanız Instagram Hesabımı Dondurdum Açamıyorum hakkında yazmış olduğumuz yazımıza burdan ulaşabilirsiniz.

İnstagrama Girilememe Nedenleri

İnstagrama giriş sorunları farklı nedenlerden kaynaklanabilir. Şifrenizi unutmuş olabilirsiniz, hesabınız bir başkası tarafından çalınmış olabilir, internetinizde kopma yaşanmış olabilir ya da şifrenizi değiştirmiş olabilirsiniz. Bunların yanında kullanıcı adınızda karmaşık karakterler varsa kullanıcı adınızı yanlış yazıyor olabilirsiniz, hesabınız kapatılmış olabilir.

İnstagram Hesabınız Kapatılmış Olabilir

Eğer yoğun olarak şikayet alan bir hesabınız varsa hesabınız kapatılmış olabilir. Hesabınız kapatıldığında sisteme giriş yapmanız mümkün değil. Kapatılan hesapların geri alınması mümkün değil. Kapatılan hesabınızda kullandığınız mail adresini kullanarak yeni bir hesap açabilirsiniz. Ancak aynı kullanıcı adını alamazsınız ve hesabınız sıfırdan bir hesap olacağı için de takipçilerinizi yeniden eklemeniz gerekecek.

instagrama giriş sorunu

Şifre Değiştirme

İnstagram şifrenizi değiştirdiyseniz yeni şifre için mail adresinize şifre değiştirme onayı mesajı gelmesi gerekiyor. Eğer bu mesajı posta kutusunda göremiyorsanız spam bölümünü kontrol etmelisiniz. Daha da gelmediyse facebook doğrulaması ile instagram hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Şifre değiştirme durumunda eğer hata almaya devam ediyorsanız eski şifrenizi yazdıktan sonra yeni belirlediğiniz şifreyi de düşündüğünüz şifreden farklı bir şekilde yazmış olabilirsiniz. Hatalı yeni şifre de hesabınıza girişi engelleyecektir.

Kullanıcı Adı ve Şifre Hatası

İnstagrama girmek istediğinizde doğru kullanıcı adı ve şifre hatası alıyorsanız muhtemelen ikisinden birini yanlış yazıyorsunuz demektir. Kullanıcı adındaki ve şifredeki özel karakterleri mutlaka kontrol edin. Giriş sorunlarının çoğu bu hatadan dolayı gerçekleşiyor. Şifrenizi karmaşık seçiyorsanız bile unutmayacağınız bir şifreden seçmelisiniz. Bu hata aynı zamanda hesabınız çalındığında ve şifrenizi değiştirdiklerinde de karşılaşılan sorunlardan birisidir.

Eğer başka birileri hesabınızı çaldıysa ve şifrenizi değiştirdi ise instagrama giriş yapamazsınız. Ancak bu hesabınızı tamamen kaybettiğiniz anlamına gelmez. Şifremi unuttum bölümüne girerek buradan gerekli doğrulama bölümlerini geçtiğiniz taktirde instagram sizlere hesabınızı geri veriyor. Bunun içinde hesabınızı açarken olabildiğince sizlere ait olan bilgilerle açmaya özen gösterin.

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir